NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Wielka Brytania wyśle ​​lotniskowiec Queen Elizabeth do Japonii, Korei Południowej

Flotylla Royal Navy zatrzyma się w Indiach i Singapurze, a także popłynie przez sporne Morze Południowochińskie.

Ta głośna wizyta jest związana z rosnącym niepokojem o Tajwan i rosnącymi napięciami na Morzu Południowochińskim [plik: Peter Nicholls / Reuters]

Ta głośna wyprawa, zapowiedziana w poniedziałek przez ambasadę brytyjską, ma na celu wzmocnienie więzi bezpieczeństwa w Azji Wschodniej i jest związana z napięciami w regionie, ponieważ w Japonii rosną obawy związane z jakimkolwiek zagrożeniem ze strony Chin dla sąsiedniego Tajwanu, a także rosnącymi napięciami. na spornym Morzu Południowochińskim.

Japoński premier Yoshihide Suga i prezydent USA Joe Biden wydali w tym miesiącu wspólne oświadczenie dotyczące rosnącej asertywności Chin oraz znaczenia pokoju i stabilności w Cieśninie Tajwańskiej po ich pierwszym spotkaniu twarzą w twarz w Waszyngtonie, odkąd obaj zostali przywódcami swoich krajów.

Brytyjska grupa uderzeniowa lotniskowców, w skład której wchodzą Queen Elizabeth i 18 myśliwców stealth F-35B, dwa niszczyciele, dwie fregaty i dwa okręty wsparcia, będą musiały przepłynąć przez Morze Południowochińskie w drodze do Azji Wschodniej. Chiny zajmują prawie całe morze, podczas gdy kraje Azji Południowo-Wschodniej, w tym Filipiny, Malezja i Wietnam, również roszczą sobie prawa do jego części.

Okręty zatrzymają się również w Indiach i Singapurze, poinformowała w poniedziałek Royal Navy .

Dołączą do niego okręty ze Stanów Zjednoczonych i fregata z Holandii i przeprowadzą ćwiczenia z siłami Japonii, Australii, Kanady, Nowej Zelandii, Francji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Danii, Grecji, Włoch, Turcji, Izraela, Indii, Oman i Korea Południowa – podał rząd brytyjski w oświadczeniu.

Inne zagraniczne statki obecnie na wodach azjatyckich to francuski lotniskowiec amfibia i dwa lotniskowce marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, z których jeden, USS Ronald Reagan, stacjonuje w Japonii.

W piątek Japonia ogłosiła, że od 11 do 17 maja będzie także gospodarzem ćwiczeń wojskowych z USA i Francją .

„ Bicie w bębny wojny ”

Bliski sojusznik Waszyngtonu, Japonia jest gospodarzem największej koncentracji sił zbrojnych USA poza Stanami Zjednoczonymi, w tym okrętów wojennych, samolotów i tysięcy żołnierzy piechoty morskiej.

Ostatnia i jak dotąd najbardziej rzucająca się w oczy wizyta wojsk brytyjskich w Japonii jest następstwem wcześniejszego rozmieszczenia okrętów wojennych, myśliwców odrzutowych i żołnierzy na wspólnych ćwiczeniach szkoleniowych.

Royal Marines z 42 Commando również zostaną rozmieszczeni na lotniskowcu, a także holenderska fregata HNLMS Evertsen i amerykański niszczyciel Arleigh Burke USS The Sullivans.

Wdrożenie nastąpiło po tym, jak sekretarz Departamentu Spraw Wewnętrznych Australii Mike Pezzullo, najwyższy urzędnik ds. Bezpieczeństwa, powiedział, że prawdopodobieństwo wojny rośnie.

„Dzisiaj, kiedy wolne narody ponownie słyszą bicie bębnów i obserwują z niepokojem militaryzację spraw, które do ostatnich lat uważaliśmy za mało prawdopodobne, by były katalizatorami wojny, kontynuujmy nieustanne poszukiwanie szansy na pokój, jednocześnie znów przygotowując się do walki… przekleństwo wojny ”- powiedział Pezzullo w liście do personelu z okazji Dnia Anzac w niedzielę, kiedy Australia i Nowa Zelandia oddają cześć poległym na wojnie.

Pezzullo nie podał powodów swojego ostrzeżenia, ale stosunki Australii z Chinami gwałtownie się pogorszyły, a regionalne napięcia wokół Tajwanu wzrosły .

Minister obrony Australii Peter Dutton powiedział w niedzielę wcześniej, że konflikt z udziałem Chin o Tajwan „nie powinien być lekceważony”.

W odpowiedzi rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Wang Wenbin powiedział, że ma nadzieję, że Australia jest świadoma „drażliwego” charakteru sprawy i może „uniknąć wysyłania niewłaściwych sygnałów siłom niepodległościowym Tajwanu”.

Chiny twierdzą, że Tajwan jest własnym terytorium i nigdy nie wyrzekły się użycia siły w celu przejęcia kontroli nad wyspą.

ŹRÓDŁO AL JAZEERA REUTERS
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: