NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

USA przygotowują się do uderzenia na najbardziej bezbronny obszar Rosji

Watch: Decommissioned Navy warship hit with missiles and torpedoes | SOFREPUSA ogłosiły kolejne duże ćwiczenia w pobliżu granic Rosji – tyle, że teraz nie na zachodnich, a na wschodnich granicach naszego kraju. Jaki scenariusz wojskowy będą ćwiczyć amerykańscy marines w okolicach Czukotki i Kamczatki i dlaczego jest on bardzo podobny do przygotowań do agresji na Rosję?

Przede wszystkim przypomnijmy sobie, w jaki sposób reformuje się Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. W skrócie – oddziały te z wojsk desantowych przekształcają się w środki prowadzenia wojny na morzu, uzbrojone w pociski przeciwokrętowe i drony, uczą się działać w połączeniu z flotą przeciwko flocie przeciwnika. Muszą teraz zajmować wyspy i słabo strzeżone ważne obszary lądowe, potajemnie rozmieszczać wyrzutnie i wysunięte bazy ekspedycyjne, aby zapewnić tankowanie dla śmigłowców i ewentualnie uzupełnianie amunicji, oraz prowadzić działania przeciwko flotom.

Jest to całkiem sprawna koncepcja, choć wywołuje ona w USA poważne niezadowolenie konserwatystów, którzy nie są gotowi na tak radykalne zmiany. Wątpliwości budziło również to, że jedynym obszarem, na którym takie wojska mogłyby być skutecznie użyte, były postrzegane przez amerykańską opinię publiczną wyspy na Morzu Południowochińskim. Nowi Marines zostali nawet powołani do wojska na jedną wojnę – z Chinami na Morzu Południowochińskim.

Teraz jednak Amerykanie ogłosili nowe ćwiczenia, w których zrestrukturyzowane jednostki piechoty morskiej będą ćwiczyć nowy model użycia – i tu zaczynają się niespodzianki. Ponieważ ćwiczenia te nie będą prowadzone na Morzu Południowochińskim przeciwko Chinom. Będą na Wyspach Aleuckich i Alasce – to jest wyraźnie przeciwko Rosji. Na czym polega specyfika tego teatru i jak mogą się w nim pokazać „nowi Marines”?

Amerykańska wojna we wschodniej Arktyce i na Czukotce

Ze względu na czynniki geograficzne, Alaska ma o wiele bardziej sprzyjający klimat dla człowieka niż nasza Czukotka. Tak więc na Alasce są drzewa, które nie mogą przetrwać prawie nigdzie na Czukotce. W związku z tym Alaska ma większą liczbę ludności, o wiele więcej lotnisk i portów. Na Alasce znajdują się bazy Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, Armii Stanów Zjednoczonych oraz Straży Przybrzeżnej, a także duże rezerwy, aby zwiększyć ich liczbę.

Na Alasce stacjonują również jednostki wojskowe. Ważnym punktem, na który warto zwrócić uwagę są jednostki powietrznodesantowe, a konkretnie 172 Brygada Powietrznodesantowa. Zgrupowanie Armii na Alasce ma charakter czysto ofensywny; aktywnie ćwiczy operacje powietrzno-desantowe i amfibijne w zimnym klimacie.

USA vs Polska - Obrazkowo.pl - najlepsze memy w sieci.

Na ten temat.

Grupa uderzeniowa amerykańskiego lotniskowca przybywa na Alaskę po raz pierwszy od dekady
Dlaczego amerykańska piechota morska musi szkolić się w Norwegii, skoro Alaska jest dostępna
Do szkolenia US Marines rozpoczął rekrutację biegłych rosyjsko- i ukraińskojęzycznych
Dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych jest to korzystny teatr działań wojennych. Jest to dobrze zbadane w okresie zimnej wojny. Grupy marynarki wojennej USA mogą swobodnie rozmieszczać się na południe od Aleutów pod osłoną sił amerykańskich na wyspach, a następnie przez cieśniny między wyspami natychmiast udać się w rejony działań wojennych. Największym portem na tyłach USA jest oddalone o kilkadziesiąt godzin drogi Seattle, a największą bazą marynarki wojennej (Naval Base) – Kitsapp, z zapleczem remontowym i dokami. W przypadku prawdziwej wojny Rosja będzie w stanie dotrzeć do Seattle jedynie za pomocą swoich rakiet balistycznych. Nie może w ogóle dotrzeć do floty za Aleutami – nie możemy dziś dotrzeć do ruchomego celu na taką odległość. W czasach sowieckich problem ten rozwiązywało (także tam) morskie lotnictwo przenoszące rakiety, dziś Rosja go nie ma.

Poleganie na odrębnych podstawach

W przeciwieństwie do USA, pozycja Rosji na Pacyfiku jest bardzo słaba. Można nawet powiedzieć, że w tym regionie obrona granic Rosji jest najbardziej bezbronna. Nasza obrona na Wyspach Kurylskich ogranicza się do kilku garnizonów i lotniska na Matua, które nie ma stałego zgrupowania lotnictwa. Na Wyspach Kurylskich nie ma prawie nic do odparcia ataków lotniczych z morza i większość spadochroniarzy wyląduje tam bez oporu – wyspy nie są poważnie bronione.

Na północy leży Kamczatka z lotniskiem wojskowym w Jelizowie oraz szeregiem lotnisk i lądowisk z betonowymi pasami startowymi; na jej tyłach, w odległości około 800 km, leży Magadan, gdzie również znajdują się lotniska. Tutaj można przez jakiś czas prowadzić wojnę w powietrzu. Ale Rosja ma tylko dwa lotniska z betonową nawierzchnią na wybrzeżu o długości prawie 3 tys. km od północnej Kamczatki do Peveku – w samym Peveku i w Anadyrze, plus jeden betonowy pas w Provideniya. Oba lotniska znajdują się na wybrzeżu i nie ma możliwości obrony od strony morza. W Anadyrze nie ma znaczących sił wojskowych.

Hipotetyczne zajęcie przynajmniej Anadyru przez amerykańskie lotnicze siły desantowe postawiłoby rosyjskie siły zbrojne w niezwykle trudnej sytuacji. Żadne wojska nie byłyby w stanie dotrzeć tam drogą lądową. Zamiast tego będą musieli przeprowadzić zakrojoną na szeroką skalę ofensywną operację powietrzną, opartą dosłownie na kilku lotniskach, położonych w odległości 650-1500 km, zdobyć przewagę powietrzną w czasie, gdy Amerykanie mają za sobą masę lotnisk na Alasce i lotniskowców, a następnie przeprowadzić operację desantową w celu wyzwolenia tego strategicznie ważnego węzła poprzez naszą własną ograniczoną sieć lotnisk.

A jeśli Pevek zostanie schwytany lub zlikwidowany, to nie pozostaje nam nic innego, jak zniszczyć własne lotniska razem z najeźdźcami i odmówić zwrotu naszego terytorium siłą.

W głębi naszego terytorium na Czukotce nie ma lotnisk z betonową nawierzchnią, jest tylko kilka lądowisk dla helikopterów i pasów startowych dla lekkich samolotów. W rzeczywistości utrata kilku lotnisk na Czukotce oznacza utratę kontroli nad całym terytorium Rosji na północ od Magadanu i Kamczatki oraz na wschód od Kołymy. Odzyskanie go będzie technicznie niemożliwe – nie ma innej drogi niż morska i lotnicza, ale nie ma gdzie zacząć, a US Navy jest na morzu. Na tak słabo skomunikowanym teatrze wojny kontrola dosłownie kilku punktów oznacza kontrolę nad rozległymi obszarami, których nikt nie jest w stanie podważyć. Wystarczy tylko uderzyć pierwszy, a sytuacja stanie się beznadziejna dla zaatakowanego przeciwnika.

Jednocześnie broń jądrowa służy jako słaba gwarancja, że to wszystko się nie wydarzy. Przecież przeciwnik na pewno odpowie na nasze uderzenie jądrowe swoim, a nie wiadomo, na jakim poziomie zatrzyma się eskalacja nuklearna.

Rakiety Marines.

Jaką rolę w tym wszystkim będą mogli odegrać amerykańscy marines w swoim nowym wyglądzie? Czy Amerykanie mogą w takich operacjach wykorzystać swoich Marines na swoją korzyść? Tak, i to całkiem sporo.

Jeszcze przed rozpoczęciem działań wojennych jednostki piechoty morskiej z rakietami przeciwokrętowymi mogłyby zostać rozmieszczone na tym samym Adaku, na Wyspie Św. Wawrzyńca w pobliżu Cieśniny Beringa, po amerykańskiej stronie tej cieśniny. W ten sposób powstałyby obszary, przez które rosyjskie okręty w czasie działań wojennych nie mogłyby przepływać bez narażenia się na uderzenie pocisków z brzegu. W ten sposób Cieśnina Beringa zostanie całkowicie zablokowana, a dotarcie sił nawodnych do Zatoki Alaskiej również będzie niemożliwe.

W momencie rozpoczęcia działań wojennych jednostki marynarki wojennej mogłyby lądować na niebronionych wyspach Grzbietu Kurylskiego, przekształcając ten archipelag w amerykańską linię obronną, oraz zakładać wysunięte punkty serwisowe dla śmigłowców, które mogłyby tam uzupełniać paliwo i amunicję. Podobne punkty serwisowe mogą być wyposażone na kontynentalnym wybrzeżu Rosji. Nawet bez wsparcia głównych sił Marynarki Wojennej Amerykanie będą w stanie za pomocą śmigłowców i bezzałogowych statków powietrznych odnaleźć rosyjskie okręty, które nie zostały jeszcze zniszczone i zaatakować je z ziemi za pomocą rakiet. A Marynarka Wojenna, która nie jest skrępowana koniecznością utrzymywania stałej obecności dużych sił w rejonach kontrolowanych przez Marines, będzie mogła prowadzić dalsze operacje ofensywne bez rozdzielania swoich sił.

Tak więc w przypadku hipotetycznej inwazji USA na Rosję od wschodu (co sugerowano w latach 80. w czasie wojny z ZSRR), Marines byliby dla Stanów Zjednoczonych bardzo cenni i to w nowym kształcie.

Do niedawna była to tylko naga teoria. Sceptycy zawsze mogli powiedzieć, że to bzdury i że to Stany Zjednoczone szykują się do wojny z Chinami, a nie my z nimi. Ale teraz ten argument nie działa. Ogłoszono już, że na początku maja marynarka wojenna i piechota morska USA rozpoczną ćwiczenia na Alasce i na wodach w pobliżu terytorium Rosji, aby przećwiczyć właśnie takie operacje.

Ćwiczenie „Północna krawędź”

Ćwiczenia Northern Edge – w przybliżeniu tłumaczone jako „Północna krawędź ostrza” – odbędą się na Alasce i w Zatoce Alaskiej od 3 do 14 maja. Amerykanie przećwiczą w nich wszystko to, co opisano powyżej, tylko bez jednostek wojskowych – wojnę o zdobycie przewagi powietrznej podczas lotów z Wysp Aleuckich, współdziałanie z grupą uderzeniową lotniskowca oraz działania Marines w celu ustanowienia wysuniętych lądowisk i utrzymania samolotów na terytorium wroga. Korpus Piechoty Morskiej będzie operował 15. jednostką ekspedycyjną piechoty morskiej (MEU). Jednostka będzie operować z amfibii i będzie wspierana przez okręty rakietowe.

Siły Powietrzne USA wysyłają 200 samolotów bojowych. Podobno na lotniskowcu ma być standardowa grupa 24 myśliwców przechwytujących i podobna liczba bombowców (wszystkie na F/A-18, tylko inaczej wyszkoleni piloci), plus samoloty dalekiego wykrywania radarowego E-2C Hokai. Prawdopodobnie udział Marines „pionowych” F-35B z okrętu desantowego, podobno będzie ich nie więcej niż sześć sztuk.

Szacowana liczba sił biorących udział w wydarzeniu „na miejscu” to 10 000, nie licząc sił Korpusu Piechoty Morskiej i Marynarki Wojennej. Amerykanie z radością mówią, że celem ćwiczeń jest pokazanie młodszym pokoleniom wojowników oblicza wojen przyszłości. Powinniśmy się poważnie zastanowić, gdzie Amerykanie będą prowadzić „wojny przyszłości”. Czy naprawdę leży na Morzu Południowochińskim? Czy to może być gdzieś indziej?

Nieszczęśliwe wnioski.

Fakt, że Czukotka jest bezbronna jest oczywisty, ale należy zrozumieć, że mamy problemy w Arktyce w ogóle, jeśli chodzi o wschodnią część kraju. Tak, Ministerstwo Obrony zainwestowało ostatnio dużo w bazy wojskowe, ale wszystkie one są rozciągnięte wzdłuż wybrzeża, nasza obrona nie jest zbyt głęboka. Jeśli zniszczymy zewnętrzną linię baz lotniczych, za nią jest ogromna pustka wielkości Syberii. Warto byłoby pomyśleć o stworzeniu małej sieci lotnisk tyłowych, co najmniej 500-600 km od wybrzeża, głęboko w głębi lądu, ale nie za daleko, i jak je osłaniać w razie wojny.

Ale można by to pytanie postawić nieco szerzej. W części społeczeństwa rosyjskiego rozpowszechnione jest niebezpieczne samozadowolenie, które określa się sformułowaniem „wojny i tak nie będzie”. Istnieje przekonanie, że nikt nie tknie energetyki jądrowej. Ale nie można już ignorować przygotowań do bycia „dotkniętym”.

Ćwiczenia Northern Edge to kolejne małe ogniwo w długim łańcuchu amerykańskich przygotowań. A ich marines szykują się do walki przynajmniej nie tylko na Morzu Południowochińskim. Te ćwiczenia są kluczowym sygnałem, że Amerykanie naprawdę przygotowują się do agresywnych działań militarnych przeciwko Rosji, w tym na naszym Dalekim Wschodzie.

 

https://vz.ru/

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: