NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Astra Zeneca : 27 umarło w jednym szpitalu w Warszawie!!
JAKIE MIAŁ POWODY SĄD DO ZBADANIA MARCINA BUSTOWSKIEGO POD KONTEM PSYCHIATRYCZNYM ?
Zaświadczenie potwierdzające zaszczepienie na COVID. Wypisy i inne
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Łukaszenko przygotował wolę polityczną

Aleksander Łukaszenko ujawnił szczegóły spisku przeciwko sobie i przedstawił scenariusz własnego zabójstwa. Białoruska głowa państwa obiecała również podpisać dekret, zgodnie z którym w przypadku sytuacji nadzwyczajnej władza zostanie przekazana Radzie Bezpieczeństwa. W jakim celu Łukaszenko zdecydował się na tak radykalną zmianę?

W sobotę białoruski przywódca Aleksander Łukaszenka obiecał, że w najbliższym czasie podpisze dekret, zgodnie z którym władza w republice w razie zagrożenia zostanie przekazana przez prezydenta Radzie Bezpieczeństwa. „Proszę mi powiedzieć, czy jeśli jutro nie będzie prezydenta, to gwarantuje pan, że wszystko będzie dobrze? Nie. Dlatego w najbliższych dniach podpiszę dekret o tym, jak będzie budowana władza na Białorusi. Jeśli prezydent zostanie zastrzelony, Rada Bezpieczeństwa zostanie upełnomocniona następnego dnia. Stan wyjątkowy powinien zostać natychmiast ogłoszony, aż do poziomu wojskowego, jeśli ktokolwiek przekroczy granicę. I Rada Bezpieczeństwa powinna podjąć decyzję” – powiedział Łukaszenko.

Prezydent uważa jednak za mało prawdopodobną sytuację, w której władza zostanie przekazana Radzie Bezpieczeństwa, ale warto „przewidzieć wszystko” i w sytuacji nadzwyczajnej Białorusią faktycznie będzie rządził „kolektywny prezydent”. Formalnie obowiązki głowy państwa będzie pełnił premier, ale wszystkie decyzje będą podejmowane w głosowaniu tajnym, „żeby nie było nacisków”. „Kiedy zostaną wyznaczone wybory prezydenckie, czy ogłosić stan wyjątkowy, czy nie, jak działać i tak dalej – o tym zdecydują cywile i wojskowi w Radzie Bezpieczeństwa” – powiedział białoruski przywódca.

W połowie kwietnia rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa zatrzymała w Moskwie analityka politycznego, byłego sekretarza prasowego Łukaszenki Aleksandra Fedutę i amerykańskiego prawnika Jurija Zenkowicza. Zarzuca się im przygotowywanie wojskowego zamachu stanu, zamiar zabicia Łukaszenki i kradzieży jego mienia. Trzecim podejrzanym jest szef opozycyjnej partii BPF, Ryhor Kastusiou. Łukaszenko winą za przygotowanie zamachu obarczył amerykańskie agencje wywiadowcze. O udaremnionych planach spiskowców wspomniał w swoim orędziu do Zgromadzenia Federalnego prezydent Rosji Władimir Putin.

Również w sobotę Łukaszenka ujawnił nowe szczegóły dotyczące spisku przeciwko niemu. W sumie, według niego, istniały trzy scenariusze. Plan eliminacji prezydenta podczas zbliżającej się parady z okazji Dnia Zwycięstwa 9 maja w Mińsku został odwołany z powodu złożoności jego realizacji. Wariant zaatakowania prezydenckiego korowodu granatnikami okazał się niemożliwy do zrealizowania ze względu na dużą prędkość pojazdów Łukaszenki. Trzeci scenariusz przewidywał zbrojny atak na rezydencję prezydencką poza miastem. Zakładano, że na jego zniszczenie przeznaczy się 10 mln dolarów, a snajperowi za zabójstwo Łukaszenki można będzie zapłacić 1 mln dolarów. „Kontrolowaliśmy każdy ich ruch” – zauważył.
Według Łukaszenki, negocjacje z rzekomymi organizatorami puczu prowadził agent białoruskich służb specjalnych, występujący jako „sprzedany generał”. „To był nasz agent. Dobrze dla niego. Dzięki facetowi, naprawdę nam pomógł. Chcieli go wykorzystać do stworzenia armii” – powiedział Łukaszenko.

Profesor nadzwyczajny Wydziału Teorii Polityki MGIMO Kirył Koktysh jest przekonany, że decyzja Łukaszenki o podpisaniu dekretu jest związana z próbą zamachu stanu w republice. „Dekret jest podpisany po to, by przeciwnicy prezydenta nie mieli pokusy, że w przypadku zamachu na prezydenta władza trafia w czyjekolwiek ręce.

Dzisiejsza konstrukcja, w której władza jest przekazywana premierowi, okazała się podatna na ataki, bo wystarczy wyeliminować dwie osoby, by doszło do zamachu stanu.

Jak się okazuje, w ten sposób władza jest przekazywana kolektywnemu kierownictwu, więc zamach stanu nie ma sensu, bo wyeliminowanie pierwszej osoby prowadziłoby donikąd – mówi Koktysh.

Jednak wicedyrektor Instytutu Krajów WNP Władimir Żarichin uważa, że Łukaszenko wycofuje się z obietnic, które złożył opozycji w krytycznej sytuacji jesienią ubiegłego roku po wyborach prezydenckich. Następnie białoruski przywódca zadeklarował zamiar zmiany konstytucji i przeprowadzenia przedterminowych wyborów.

„Nie widzę w tym dekrecie nic nadzwyczajnego. Zgodnie z Konstytucją Białorusi, w przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnej w stosunku do prezydenta, premier staje się pełniącym obowiązki głowy republiki. W tym przypadku niemożliwe jest przekazanie uprawnień Radzie Bezpieczeństwa jako całości, co oznacza, że uprawnienia zostaną przekazane sekretarzowi Rady Bezpieczeństwa. Nie zmienia to jednak znacząco sytuacji w republice. Premier i sekretarz Rady Bezpieczeństwa są absolutnie zaufanymi ludźmi Łukaszenki – uważa Żarichin.

Zdaniem eksperta, Łukaszenko odczuł poprawę sytuacji w kraju, więc nie ma potrzeby realizować swoich obietnic, „ale w tej sytuacji, kiedy przeciwko głowie państwa są aranżowane wątki, należy podjąć jakieś nadzwyczajne środki.

Z kolei białoruski analityk polityczny i czołowy ekspert centrum analitycznego „Strategia” Walerij Karbalewicz zwraca uwagę, że decyzja Łukaszenki jest wątpliwa, ponieważ zgodnie z ustawą zasadniczą w sytuacji nadzwyczajnej władza przechodzi na premiera, który w ciągu kilku miesięcy musi przeprowadzić wybory prezydenckie. „Procedura przekazania władzy Radzie Bezpieczeństwa nie jest w żaden sposób sprecyzowana” – powiedział ekspert. – Ponadto, części konstytucji określające system administracji państwowej są przyjmowane w drodze referendum”.

Przypomniał o obietnicy prezydenta, że na początku 2022 roku odbędzie się referendum w sprawie zmiany konstytucji republiki. „Wydawałoby się, że powinniśmy po prostu poczekać i zapisać w konstytucji przeniesienie uprawnień z prezydenta na Radę Bezpieczeństwa, jeśli tego właśnie chce. A skoro Łukaszenko ma teraz podpisać taki dekret, to trudno powiedzieć, na ile plany reformy konstytucyjnej pozostają w mocy” – powiedział analityk polityczny.

Ekspert sugeruje, że Łukaszenko zdecydował się na taki krok, wierząc w powagę próby zamachu stanu i zabójstwa prezydenta. „Łukaszenko nikomu nie ufa. On wierzy tylko w kolektywne instytucje państwowe” – uważa rozmówca.

https://vz.ru/

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: