NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Czy rosnące ceny zbóż w USA pojawią się na półce w pobliżu Ciebie?

Ceny podstawowych artykułów spożywczych, w tym pszenicy, kukurydzy i soi, rosną do najwyższych poziomów od 2013 r., Podsycając obawy o inflację cen żywności.

Crop Prices Soar to 8-Year High, Renewing Food Inflation Fears - Bloomberg

Rajd upraw w Stanach Zjednoczonych grozi dramatycznym wzrostem cen podstawowych produktów żywnościowych, a koszty mogą wkrótce przenieść się na półki sklepów spożywczych.

Pszenica, kukurydza i soja, które są podstawą większości światowej diety, osiągają najwyższy poziom od 2013 r. Po tym, jak w zeszłym tygodniu niektórzy analitycy ostrzegli, że tworzy się bańka spekulacyjna.

Głównym winowajcą jest zła pogoda upraw w krajach będących głównymi producentami. Sucha w USA, Kanadzie i Francji szkodzi roślinom pszenicy, a także kukurydzy w Brazylii. Deszcz w Argentynie zakłóca zbiory soi. Dodajmy do tego obawy przed suszą, która pojawi się tego lata w American Farm Belt.

W międzyczasie Chiny pochłaniają światowe zapasy zboża, na dobrej drodze do przyjęcia największego importu kukurydzy w historii, gdy powiększają swoje ogromne stado świń. Krążą plotki, że naród azjatycki pracuje nad zakupem 1 miliona ton kukurydzy, twierdzi Arlan Suderman, główny ekonomista ds. Surowców w StoneX.

„Sektor rolnictwa wygląda teraz bardzo atrakcyjnie, a pieniądze go ścigają” – powiedział Suderman.

Rajd rolniczy wzbudza obawy o inflację żywności, ponieważ podstawowe uprawy mają duży wpływ na ceny konsumpcyjne wszystkiego, od chleba i ciasta na pizzę po mięso, a nawet napoje gazowane. Bloomberg Agriculture Spot Index – który śledzi kluczowe produkty rolne – wzrósł najbardziej od prawie dziewięciu lat w zeszłym tygodniu.

Wyższe ceny pomagają również napędzać jeszcze szersze zyski w całym kompleksie towarowym, a metale takie jak pallad i miedź powracają do operacji przemysłowych na całym świecie.

Pszenica wzrosła aż o 4,7% do 7,46 USD za buszel, czyli najdrożej od lutego 2013 r. Zaczynają wkraczać nowi nabywcy, a nowe przetargi ogłaszają zarówno Egipt, jak i Bangladesz.

Kukurydza wzrosła o 25-centowy limit wymiany, aż do 6,575 USD za buszel, najwięcej od 20 maja 2013 r. Soja wzrosła aż o 1,9% do 15,44 USD za buszel, najwięcej od 5 czerwca 2013 r.

Handel olejem sojowym na poziomie niespotykanym od dekady. Według Farmers Business Network przewidywany wzrost powierzchni rzepaku w Kanadzie nie wystarczy, aby złagodzić napięte zapasy. Stany Zjednoczone zaktualizują dane dotyczące postępów sadzenia i stanu upraw w poniedziałek w Waszyngtonie.

Byczy impet inwestorów jeszcze nie osłabł. Zakłady netto na soję długą wzrosły najbardziej od września w tygodniu do 20 kwietnia, a zarządzający pieniędzmi przyjęli pozytywne nastawienie do pszenicy.

Mimo to kontrakty terminowe na soję, pszenicę i kukurydzę w Chicago znajdują się w obrocie na obszarze wykupienia z 14-dniowymi wskaźnikami względnej siły powyżej 70, co wskazuje, że ceny mogły wzrosnąć zbyt daleko i zbyt szybko. Wartości spadły w Chinach, sygnalizując możliwe uspokojenie obaw związanych z niedoborem w miarę postępów nasadzeń letnich i znacznych zakupów zagranicznych dostaw nadal docierających do portów.

ŹRÓDŁO BLOOMBERG
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: