NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Amerykański spis powszechny daje Teksasowi na Florydzie więcej miejsc w Kongresie

Tymczasem Kalifornia i Nowy Jork tracą miejsca, ponieważ nowe dane o populacji USA zmieniają okręgi wyborcze Izby Reprezentantów.

Multiple US states resume use of Johnson & Johnson vaccine - English -  www.abdpost.com Amerika'dan Haberler

 

Teksas, Floryda i Karolina Północna otrzymają w przyszłym roku więcej miejsc w kongresie, ogłosiło Biuro Spisu Ludności Stanów Zjednoczonych, publikując dane dotyczące populacji, które obejmują członków Izby Reprezentantów i głosy Electoral College.

Opublikowane w poniedziałek dane ze spisu powszechnego, które obejmowały całą populację USA w kwietniu 2020 r., Przygotowują grunt pod bitwę, która może przekształcić siłę polityczną w Waszyngtonie w ciągu następnej dekady.

Zgodnie z Konstytucją Stanów Zjednoczonych 435 miejsc w Izbie i Kolegium Elektorów, które decydują o prezydencie USA co cztery lata, jest podzielonych między 50 stanów w zależności od liczby ludności, przy czym każdy stan otrzymuje co najmniej jedno miejsce w kongresie.

Miejsca są realokowane co 10 lat po przeprowadzeniu spisu ludności, który odbył się co 10 lat .

Teksas otrzyma dwa kolejne miejsca w kongresie, a pięć stanów – Floryda, Północna Karolina, Kolorado, Montana i Oregon – otrzyma po jednym miejscu w kongresie, podało biuro spisu.

Tymczasem Nowy Jork, Kalifornia, Illinois, Michigan, Ohio, Pensylwania i Zachodnia Wirginia stracą po jednym miejscu.

Sześć stanów uzyska miejsca w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych w 2022 r., A siedem straci mandaty – wynika z niedawno opublikowanych szacunków ludności US Census Bureau.

Przesunięcie mandatów do stanów takich jak Teksas i Floryda, gdzie Republikanie kontrolują stanowe stanowe, może wystarczyć, aby wymazać chudą jak brzytwa większość Demokratów w Izbie Reprezentantów.

Republikanie w obu tych stanach w przeszłości angażowali się w agresywne machiny państwowe, proces, w którym mapy są celowo przerysowywane, aby przynosić korzyści jednej ze stron.

Każdy stan wykorzystuje dane ze spisu powszechnego, aby przerysować linie dla okręgów i tysięcy stanowych siedzib parlamentarnych, proces znany jako redystrybucja.

Prace te nie mogą zostać zakończone, dopóki spis powszechny nie opublikuje dokładniejszych danych blok po bloku, co jest zaplanowane na wrzesień. Opóźnienie wzbudziło obawy o to, czy stany będą miały czas na zakończenie zmiany składu przed przyszłorocznymi wyborami śródokresowymi.

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych orzekł w 2019 r., Że sądy federalne nie mają uprawnień do ograniczania politycznej machinacji, chociaż rasowa machinacja – która ma na celu ograniczenie władzy politycznej określonych grup rasowych lub etnicznych – pozostaje niezgodna z prawem.

Cztery najbardziej zaludnione stany USA – Kalifornia, Teksas, Floryda i Nowy Jork – mają łącznie ponad 110 milionów mieszkańców i zajmą około jednej trzeciej miejsc w Izbie.

Przesunięcie siedmiu mandatów między 13 stanami było najmniejszą liczbą zmian miejsc w jakimkolwiek dziesięcioleciu od czasu przyjęcia obecnej metody ich obliczania w 1941 r. – poinformowali urzędnicy.

Ogółem populacja Stanów Zjednoczonych wynosiła 331 449 281 w kwietniu 2020 r., Co stanowi 7,4 procentowy wzrost w porównaniu z poprzednią dekadą, według biura spisu ludności. Według urzędników wzrost ten jest drugim najwolniejszym w historii, po zaledwie latach trzydziestych XX wieku.

Populacja stanu Utah rosła szybciej niż w jakimkolwiek innym stanie, zwiększając się o ponad 18 procent od 2010 roku. Tylko w trzech stanach liczba ludności spadła, na czele z Zachodnią Wirginią, w której liczba mieszkańców spadła o 3,2 procent.

Stolica kraju, Waszyngton, DC, wzrosła o 14,6 procent do populacji 689,545. Kongresowi Demokraci niedawno uchwalili ustawę o uznaniu okręgu jako 51. stan, ale Republikanie sprzeciwiają się temu środkowi.

Terytorium Puerto Rico, które zostało zdewastowane przez huragan Maria w 2017 roku, odnotowało spadek liczby ludności o 11,8 procent od 2010 roku.

Wyoming pozostaje najsłabiej zaludnionym stanem z 576851 mieszkańców.

ŹRÓDŁO REUTERS

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: