NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Michał Dworczyk: przyspieszamy, w tym tygodniu planujemy 1,6 mln szczepień

Szef KPRM przedstawił bieżące dane dotyczące programu szczepień. Usłyszeliśmy także kilka nowych szczegółów dotyczących planów szczepień w zakładach pracy.

Michał Dworczyk

 

  • – Przekroczyliśmy właśnie 10 mln 300 tys. łącznie wykonanych szczepień – powiedział Dworczyk
  • – Planujemy szczepienia w zakładach pracy. Przez ostatnie dni wypracowaliśmy ostateczną wersję zasad z pracodawcami – poinformował
  • Michał Dworczyk został zapytany o pogłoski dotyczące grup antyszczepionkowców, które zapisują się na szczepienia i nie stawiają się, by celowo zmarnować dawkę
  • Znamy problem z mediów społecznościowych, gdzie osoby skrajnie nieodpowiedzialnie namawiają do takich działań. Polacy są jednak roztropni. Takie działania nie przekładają się na cały program – podkreślił
  • W środę odbędzie się posiedzenie zespołu kryzysowego. Tam zapadną i zostaną ogłoszone decyzje odnośnie do planu wychodzenia z obostrzeń – zapowiedział szef KPRM

– Przekroczyliśmy właśnie 10 mln 300 tys. łącznie wykonanych szczepień. To efekt przyspieszania naszego programu na tyle, na ile pozwalają nam dostawy – zaczął Michał Dworczyk.

– Planujemy wykonanie 1 mln 600 tys. szczepień w tym tygodniu, pomimo majówki – zapowiedział szef KPRM.

– Chciałbym poinformować o konsekwencjach opóźnień dostaw. One przełożą się na realizację Narodowego Programu Szczepień – poinformował polityk.

– Planujemy szczepienia w zakładach pracy. Przez ostatnie dni wypracowaliśmy ostateczną wersję zasad z pracodawcami. Dzisiaj na stronie rządowej zawiesimy te zasady, a 4 maja ruszy rejestracja dla przedsiębiorców, którzy chcą włączyć się do programu i chcą pracowników szczepić. Trzeba zgromadzić 300 pracowników bądź pracowników i ich rodzin – wyjaśniał.

 

– Mamy w Polsce 6 tys. 500 istniejących punktów szczepień, uzupełniamy je o punkty szczepień powszechnych. One są uruchamiane w miarę dopływu do Polski szczepionek. Prosimy samorządowców o zrozumienie dla tej sytuacji i elastyczne podejście. Podobnie, jak my musimy je wykazywać w ramach całego programu. Jak tylko będą szczepionki – uruchomimy kolejne punkty szczepień powszechnych – powiedział Dworczyk.

– Przypominam, że dzisiaj zostały uruchomione kolejne dwa roczniki. W konsekwencji mogą rejestrować się wszyscy powyżej 46. roku życia. Namawiamy do skorzystania z tej możliwości. My z programem będziemy cały czas przyspieszać, jak tylko będą nam na to pozwalały dostawy. Zaangażowanie lekarzy, pielęgniarek i ratowników jest olbrzymie. Dziękuję im za to – ocenił.

Blokady antyszczepionkowców

Michał Dworczyk został zapytany o pogłoski dotyczące grup antyszczepionkowców, które zapisują się na szczepienia i nie stawiają się, by celowo zmarnować dawkę. – Znamy problem z mediów społecznościowych, gdzie osoby skrajnie nieodpowiedzialnie namawiają do takich działań. Polacy są jednak roztropni. Takie działania nie przekładają się na cały program. Ogólna liczba niewstawiających się na szczepienia wynosi 1,5 proc. Nie przewidujemy sankcji za niestawianie się, wierzymy w odpowiedzialność za siebie i innych – wytłumaczył.

Akcja ewakuacyjna

– Monitorujemy sytuację w Delhi i naszą placówkę dyplomatyczną. Jeśli gdziekolwiek na świecie nasi dyplomaci potrzebują pomocy – udzielimy jej, tak, jak w przypadku ostatniej akcji w Indiach. Dziękuję wszystkim instytucjom, które niezwykle sprawnie załatwiły tę sprawę. Do ambasady dostarczono niezbędny sprzęt. Niektóre z koncentratorów użyczono placówkom, które mają podobne problemy. Planujemy wysłać lotem cargo do Indii szczepionki, by zaszczepiono cały nasz personel – powiedział.

Najbliższe plany

– W środę odbędzie się posiedzenie zespołu kryzysowego. Tam zapadną i zostaną ogłoszone decyzje odnośnie do planu wychodzenia z obostrzeń – mówił Dworczyk.

– 1 mln 100 tys. szczepionek nie dotrze do końca kwietnia, ale deklaracje na początek maja odnośnie do dostaw są obiecujące. Spekulacje rozgrzewają emocje, ale są bezproduktywne. Poinformujemy o liczbach, gdy będziemy mogli oprzeć się na faktach – zaznaczył.

– W połowie maja uruchamiamy dużą akcję profrekwencyjną. Rzeczywiście zainteresowanie szczepieniami jest nieco mniejsze u młodszych niż starszych, ale zakładamy, że to się zmieni w miarę trwania akcji Narodowego Programu Szczepień – zadeklarował szef KPRM.

Błędny spot

– Nie jestem lekarzem, więc nie chcę komentować procedur medycznych. Ale każda aktywność, która ma na celu popularyzację szczepień, jest korzystna. Jedyną drogą do wyjścia z pandemii jest dobrze zorganizowany program szczepień – powiedział Michał Dworczyk, odnosząc się do błędu w spocie „Ramię w ramię walczymy z koronawirusem„.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: