NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Astra Zeneca : 27 umarło w jednym szpitalu w Warszawie!!
Zaświadczenie potwierdzające zaszczepienie na COVID. Wypisy i inne
JAKIE MIAŁ POWODY SĄD DO ZBADANIA MARCINA BUSTOWSKIEGO POD KONTEM PSYCHIATRYCZNYM ?
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Ceny prądu. Polska z prawie największą podwyżką w UE

Podczas gdy średnie ceny energii elektrycznej w Unii Europejskiej spadają, w Polsce idą w górę. W drugiej połowie 2020 roku wzrost cen prądu w naszym kraju był prawie największy w UE – wynika z danych Eurostatu.

 

Ceny prądu. Polska z prawie największą podwyżką w UE
Ceny prądu. Polska z prawie największą podwyżką w UE. (Adobe Stock)

W drugiej połowie 2020 roku średnie ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w Unii Europejskiej nieznacznie spadły w porównaniu z drugą połową 2019 roku.

W Polsce kierunek zmian jest przeciwny – średnie ceny prądu nie tylko wzrosły o 9,7 proc. w ciągu roku, ale wzrost ten był prawie największy w Unii Europejskiej (pod tym względem Polskę wyprzedził tylko Luksemburg wynikiem 10,3 proc.). Jak podaje Eurostat, głównym motorem tych wzrostów był koszt energii.

Natomiast w aż w 14 krajach UE ceny prądu spadły. Największe spadki, wyrażone w walutach krajowych, odnotowano w Holandii (-33,8 proc.), na Cyprze (-24,1 proc.) oraz w Szwecji (-17,2 proc.).

Średnia cena w euro dla wszystkich krajów Unii Europejskiej za 100 kWh wyniosła 21,3 euro, a podatki i opłaty stanowiły 40 proc. rachunków za prąd, jakie płacą gospodarstwa domowe.

Zmiana cen prądu i gazu (w %). Drugie półrocze 2020 roku wobec drugiego półrocza 2019:

Ceny prądu. Polska z prawie największą podwyżką w UE
(Eurostat)

Ceny prądu były najniższe w Bułgarii (9,8 euro za 100 kWh), na Węgrzech (10,1 euro) i Estonii (12,9 euro), a najwyższe w Niemczech (30,1 euro) i Danii (28,2 euro) i Belgii (27,0 euro). Polska z ceną 14,7 euro za 100 kWh znalazła się poniżej średniej europejskiej.

Warto podkreślić, że dane Eurostatu dotyczą drugiego półrocza 2020 roku. A w Polsce od 1 stycznia 2021 roku obowiązuje nowa oplata mocowa, która całkiem solidnie wpłynęła na rachunki Polaków za prąd.

A co z cenami gazu? Ceny gazu spadły w większości krajów UE, w tym w Polsce – wynika z danych Eurostatu. W Polsce spadek ten wyniósł ponad 10 proc. w skali roku. Jednak ci, którzy korzystają z gazu mogą wkrótce dostać po kieszeniach.15 kwietnia prezes Urzędu Regulacji Energetyki potwierdził zmianę taryfy w PGNiG Obrót Detaliczny. Nowa podwyżka najbardziej dotknie tych, którzy gazu używają np. do ogrzania domu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: