NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Polska ograniczy wykorzystanie węgla z 70% do 11% – mówi prezydent

Polska planuje zmniejszyć swoją zależność od węgla w ciągu najbliższych dwóch dekad poprzez budowę „zeroemisyjnego systemu energetycznego” – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda na Szczycie Liderów Klimatycznych.

Zwracając się do ponad 40 światowych przywódców na szczycie, którego gospodarzem był prezydent Joe Biden, Duda powiedział, że Polska planuje stopniowe przejście na zero-emisyjną energetykę w ciągu najbliższych 20 lat, z energetyką węglową zredukowaną z 70 procent do zaledwie 11 procent do 2040 roku.

Polska jest jednym z największych producentów węgla w Europie, ale ostatnio rząd ogłosił plany odejścia od tego źródła energii po tym, jak znalazł się pod silną presją międzynarodową i w obliczu rosnącej emisji CO2.

W ramach tego procesu, w czwartek rząd ogłosił, że osiągnął porozumienie ze związkami zawodowymi górników, aby stopniowo zamykać kopalnie węgla do 2049 roku.

Duda powiedział, że nowy miks energetyczny Polski będzie oparty na energii jądrowej i odnawialnej, a także na gazie ziemnym.

Prezydent podkreślił też aktywną rolę Polski w globalnej polityce klimatycznej i wskazał, że Polska przekroczyła cel Protokołu z Kioto dotyczący 6-procentowej redukcji emisji CO2.

„(…) Przy 6-procentowym celu redukcyjnym nasze rzeczywiste redukcje wyniosły 33 procent, czyli przekroczyliśmy cel o całe 27 procent. (…) planujemy w najbliższych dwóch dekadach zbudować nowy, zeroemisyjny system energetyczny, który pozwoli na zmniejszenie udziału węgla z obecnych 70 do zaledwie 11 proc. do 2040 roku” – powiedział Duda.

Prezydent przypomniał, że Polska trzykrotnie była gospodarzem światowego szczytu klimatycznego COP, w tym spotkania COP24 w Katowicach w 2018 r., którego konkluzje przyczyniły się do przyjęcia przez UE celu klimatycznego na 2050 r.

„Dynamika, jaką Polska uruchomiła na COP24, przyczyniła się do przyjęcia przez UE, jako pierwszą gospodarkę światową, celu neutralności klimatycznej do 2050 r. oraz rozszerzenia celu redukcji emisji do 2030 r. do co najmniej 55 procent” – powiedział Duda.

Zwrócił też uwagę, że transformacja energetyczna nie jest możliwa bez zastosowania nowych technologii i w tym kontekście wspomniał o umowie Polski z USA ws. energetyki jądrowej na 2020 r.

Umowa, która zabezpiecza wsparcie USA dla polskiego programu energetyki jądrowej, potwierdziła zaangażowanie Polski w międzynarodowe działania na rzecz klimatu – powiedział Duda.

Prezydent wspomniał także o planach Polski w zakresie e-mobilności i podkreślił, że wprowadzenie transportu publicznego i prywatnego napędzanego energią elektryczną otwiera szerokie możliwości współpracy transatlantyckiej.

Pandemia Covida – dodał prezydent – zdołała „zatrzymać na chwilę świat”, bo gospodarki na całym świecie stanęły w miejscu. Duda podkreślił jednak, że kiedy globalna gospodarka wróci do normalności, będzie musiała być „bardziej sprawiedliwa i zrównoważona” niż przed pandemią.

 

źródło: https://www.thefirstnews.com/article/poland-to-reduce-use-of-coal-from-70-to-11-says-president-21491

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: