NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

„Pojedynczy obwód informacyjny”: jak ulepszane są zautomatyzowane systemy dowodzenia i kontroli w Rosji

Rosyjscy naukowcy wojskowi opracowują nowe zautomatyzowane systemy dowodzenia i kontroli (ACS). Ten stwierdził pułkownik Andriej Morozow, zastępca szefa wojskowego technopolis innowacji „Era”, na konferencji poświęconej rozwojowi środków informacyjnych i telekomunikacyjnych. Według Morozowa w tym obszarze jest realizowanych szereg obiecujących projektów w zakresie poprawy jakości łączności wojskowej i tworzenia obiektów sterujących bezzałogowymi wozami bojowymi. Zdaniem ekspertów dalszy rozwój zautomatyzowanego systemu sterowania poprawi świadomość dowódców jednostek na temat wroga i otoczenia.
„Pojedynczy obwód informacyjny”: jak ulepszane są zautomatyzowane systemy dowodzenia i kontroli w Rosji

W tym względzie zastępca szefa „Ery” zwrócił uwagę na znaczenie przyjętej wcześniej koncepcji dla rozwoju systemu kierowania Siłami Zbrojnymi FR do 2025 roku. Jednym z jego głównych celów jest zagwarantowanie dowodzenia i kontroli wojsk w jednej przestrzeni informacyjnej (UIS).

„Koncepcja ta zakłada stworzenie globalnego środowiska informacyjnego, zapewniającego kompleksowe przetwarzanie w rzeczywistej skali informacji o wrogu, jego wojskach, otoczeniu w celu wspierania podejmowania decyzji o utworzeniu optymalnego do osiągnięcia zgrupowania sił cele i efektywne wykorzystanie w różnych warunkach ”- wyjaśnił Morozov …

Od rekonesansu po zniszczenia przez ogień

Powiedział też, że pracownicy Technopolis Era wraz ze specjalistami z Moskiewskiego Instytutu Fizyki i Technologii (MIPT) planują rozmieścić prototyp centralnej naziemnej stacji łączności satelitarnej. Ten produkt będzie używany do testowania w nowym zakresie częstotliwości.

Ponadto inżynierowie technopolis wykonali układ do sterowania siecią satelitarną specjalnego przeznaczenia z wykorzystaniem technologii fotoniki radiowej i domowego sprzętu telekomunikacyjnego.

W zakresie doskonalenia zautomatyzowanego systemu kontroli technopolis, w tym we współpracy z innymi przedsiębiorstwami, realizuje jednocześnie kilka przełomowych projektów i szereg obiecujących badań – powiedział Morozow.

W ten sposób specjaliści Ery z powodzeniem przetestowali rekonfigurowalny system komunikacji stworzony przez moskiewską firmę Microwave Electronics, który jest wysoce stabilny, na UAV.

Podczas testów okazało się, że transmisję sygnału radiowego do drona można prowadzić na znaczne odległości. Z punktu widzenia wojska technologia ta ma duże znaczenie praktyczne, także w kontekście szybkiego rozwoju platform bezzałogowych.

Razem z kolegami z Ryazan Radiozavod JSC inżynierowie technopolis tworzą zautomatyzowane urządzenie systemu sterowania, które zapewnia pełną kontrolę nad działaniami personelu i sprzętu wojskowego w terenie. Jej kluczowym elementem jest unikalne urządzenie pozycjonujące, które umieszcza się na sprzęcie wojskowym i broni.

Ponadto we współpracy z naukowcami z Wojskowej Akademii Łączności im Budyonny, pracownicy Era wykonali moduł do symulacji środowiska operacyjnego z wykorzystaniem technologii multisensorowych. Oprogramowanie tego kompleksu zapewnia wydawanie interaktywnych materiałów do planowania, organizowania i monitorowania pracy urzędników.

Najbardziej ambitnym projektem „Ery” jest stworzenie systemu sterowania dla grupy mieszanych kompleksów robotycznych ( RTK ). W tym kierunku pracownicy technopolis są wspomagani przez inżynierów Penza JSC „Radiozavod”.

Do tej pory powstało stanowisko, które pozwala opracować algorytmy sterowania pojazdami bezzałogowymi. Prezentowany jest na wystawie Innovation Day, która odbywa się w Erze od początku kwietnia. Prace nad systemem automatycznej kontroli rozpoczęły się w styczniu 2021 roku, a zakończenie planowane jest na czerwiec 2023 roku. Projekt ma charakter proaktywny.

Zautomatyzowany system sterowania powinien dostarczać informacji do naziemnych RTK, pojazdów, dronów i mobilnych punktów rozpoznania , które są niezbędne do rozpoznania i wyznaczania celów do systemów rakietowych i artyleryjskich.

„Decyzja o użyciu ognia w każdym przypadku należy do człowieka. Rolą zautomatyzowanego systemu kontroli jest przetwarzanie otrzymywanych podczas zwiadu informacji o pozycji, liczebności sił wroga i oferowanie dowódcy najbardziej optymalnych opcji pokonania wroga ”- wyjaśnił Roman Lwow, operator 2. kompanii naukowej. wywiad z RT.

Według niego kluczową funkcją obiecującego ACS jest „wspieranie podejmowania decyzji”. Dowódca ogniwa kompleksów robotycznych może znajdować się w pewnej odległości od teatru działań wojennych lub być bezpośrednio obecny na polu bitwy wewnątrz wozu bojowego.

 

Jak zauważył ekspert wojskowy Aleksiej Leonkow w rozmowie z RT, zautomatyzowany system sterowania, który jest tworzony przez Erę i fabrykę radiową Penza, jest poszukiwany w armii rosyjskiej ze względu na wzrost liczby i zasięgu systemów robotycznych. Według niego zautomatyzowany system sterowania pozwoli na najbardziej optymalne „rozłożenie obciążenia bojowego” na RTK.

„ACS dla RTK ma pozwolić na efektywne wykonywanie różnorodnych misji bojowych – od rozpoznania i wyznaczania celów po wsparcie bojowe. Wybór stacji radiowej Penza, moim zdaniem, wynika z doświadczenia tego przedsiębiorstwa w tworzeniu takiego zautomatyzowanego systemu sterowania jak Polyana D4M1 , który służy do sterowania mieszanym zgrupowaniem sił obrony powietrznej ”- przekonuje Leonkov. .

„Narzędzie wsparcia dowódcy”

 

Kolejnym projektem dla Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, o dużym znaczeniu, o którym dyskutowano na konferencji w „Erze”, jest zakończenie prac rozwojowych (ROC) „Konstelacja-2015”, polegających na stworzeniu zautomatyzowanego dowództwa i system kontroli wojsk na poziomie taktycznym (ACCS TZ).

Jak powiedział minister obrony Siergiej Szojgu podczas niedawnej telekonferencji z kierownictwem sił zbrojnych RF, pojawienie się tego produktu poprawi kontrolę nad żołnierzami, bronią, wywiadem, wojną elektroniczną (EW) i komunikacją, a także umożliwi formowanie ujednoliconych baz danych.

Zastosowanie nowego systemu w praktyce uprości odbiór i przetwarzanie danych wywiadowczych, zwiększy efektywność dostarczania rozkazów i informacji o sytuacji do podległych jednostek.

Deweloperem ACCS TZ jest koncern Sozvezdie z siedzibą w Woroneżu. Z materiałów przedsiębiorstwa wynika, że ​​system obejmie lotnictwo, pojazdy opancerzone, artylerię i pojazdy naziemne z polem informacyjnym.

W komentarzu do RT założyciel portalu Wojskowa Rosja Dmitrij Korniew powiedział, że nasycenie rosyjskiej armii nowymi zautomatyzowanymi systemami sterowania ujawniłoby potencjał bojowy istniejących i obiecujących modeli sprzętu wojskowego. Jego zdaniem Ministerstwo Obrony FR doskonale zdaje sobie sprawę z wagi dalszego postępu w rozwoju ACS.

Ekspert podkreślił, że zautomatyzowane systemy pełnią dwie najważniejsze funkcje: łączą niejednorodne siły w „pojedynczy obwód informacyjny” oraz skracają cykl dowodzenia i kontroli.

W rezultacie znacznie wzrasta świadomość dowódców co do wroga i otaczającej sytuacji jako całości.

„Właściciel takich systemów uzyskuje znaczące korzyści we współczesnym teatrze działań wojennych, ponieważ pracuje z informacją znacznie wydajniej. W obecnych realiach znaczenie czynnika informacyjnego jest większe niż kiedykolwiek. A ACS to bardzo ważne narzędzie wspierające dowódcę, który jest odpowiedzialny za podejmowane decyzje ”- podsumował Kornev.

https://russian.rt.com/

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: