NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Astra Zeneca : 27 umarło w jednym szpitalu w Warszawie!!
JAKIE MIAŁ POWODY SĄD DO ZBADANIA MARCINA BUSTOWSKIEGO POD KONTEM PSYCHIATRYCZNYM ?
Zaświadczenie potwierdzające zaszczepienie na COVID. Wypisy i inne
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Liczba Polaków czytających książki wzrosła w 2020 roku, ale większość nadal nie czyta żadnych

 

W 2020 roku więcej Polaków czytało książki niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich sześciu lat – wynika z raportu Biblioteki Narodowej. Nieco ponad cztery na dziesięć osób (42%) przeczytało w ubiegłym roku co najmniej jedną książkę, a jedna osoba na dziesięć przeczytała siedem lub więcej.

Dane te stanowią niewielki wzrost w stosunku do 39% i 9% w 2019 roku, kontynuując wzrost z 37% i 9% w 2018 roku. Wciąż jednak brakuje im nieco do wyników odnotowanych na początku XXI wieku, kiedy to ponad połowa Polaków czytała co najmniej jedną książkę rocznie, a prawie jedna czwarta – siedem.

Raport wykazał również dużą różnicę między zwyczajami czytelniczymi kobiet i mężczyzn. Dwie trzecie mężczyzn (67%) nie przeczytało w 2020 roku ani jednej książki, w porównaniu do około połowy (49%) kobiet, natomiast ponad dwukrotnie więcej kobiet (15%) niż mężczyzn (7%) przeczytało co najmniej siedem książek.

 

 

Odnotowano również różnice między mieszkańcami miast i wsi. Jedna na pięć osób (20%) mieszkających w największych miastach przeczytała co najmniej siedem książek, a 57% przeczytało co najmniej jedną, w porównaniu z 6% i 37% osób mieszkających na wsi.

Autorzy raportu próbowali zmierzyć wpływ pandemii na nawyki czytelnicze ludzi, ale zauważyli, że wyniki nie są jednoznaczne, ponieważ różne grupy społeczne zostały dotknięte w różny sposób.

„Wydaje się, że to nie pandemia była głównym czynnikiem decydującym o nawykach czytelniczych Polaków, ale wyjątkowe okoliczności przez nią wywołane w istocie pogłębiają widoczne wcześniej różnice społeczne” – podsumowują.

Pierwsza trójka najpopularniejszych autorów wśród Polaków pozostała niezmieniona w 2020 roku. Na pierwszym miejscu utrzymał się znakomity pisarz kryminałów i thrillerów Remigiusz Mróz, za nim Olga Tokarczuk, laureatka literackiej Nagrody Nobla z 2018 roku, oraz Stephen King.

Inni polscy pisarze w pierwszej dziesiątce to Adam Mickiewicz i Henryk Sienkiewicz, autorzy XIX-wiecznej klasyki literackiej, a także Andrzej Sapkowski, autor bestsellerowej serii Wiedźmin, oraz Szczepan Twardoch.

Wspieranie rozwoju czytelnictwa jest jednym z priorytetów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – podaje Polski Instytut Książki.

Planowany budżet Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025 wynosi ponad 1,1 mld zł, w tym 635 mln zł z budżetu państwa, co stanowi wzrost o 180 mln w stosunku do poprzedniej edycji programu.

Badanie 15 narodowości europejskich przeprowadzone przez Eurostat w latach 2008-2015 wykazało, że Polacy należą do osób, które poświęcają najwięcej czasu na czytanie książek – średnio 12 minut dziennie, tuż za Estończykami z 13 minutami, a znacznie przed Włochami z pięcioma minutami i Francuzami z zaledwie dwiema minutami.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: