Robert Kropiwnicki.
Robert Kropiwnicki. (Zdj. PAP/Mateusz Marek)

CBA dokona analizy wniosku posła PiS Krzysztofa Sobolewskiego o zbadanie oświadczeń majątkowych posła KO Roberta Kropiwnickiego – poinformował Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

CBA odpowiadając w piątek na pytania potwierdziło, że wniosek Sobolewskiego wpłynął do Biura tego samego dnia. Jednocześnie poinformowało, że „Biuro dokona analizy przedmiotowego pisma”.

W piątek rano PAP informowała, że Szef Komitetu Wykonawczego PiS, poseł Krzysztof Sobolewski zawnioskował do CBA o przeprowadzenie kontroli rzetelności i prawdziwości oświadczeń majątkowych posła KO Roberta Kropiwnickiego.

„W związku doniesieniami medialnymi o pobieranych wynagrodzeniach, stanie majątkowym i składnikach majątkowych pana posła na Sejm Roberta Kropiwnickiego, wnoszę o przeprowadzenie kontroli rzetelności, prawidłowości i prawdziwości oświadczenia majątkowego posła na Sejm RP Roberta Kropiwnickiego, z dnia 7 maja 2020 r., oraz uprzednio składanych oświadczeń majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznych” – brzmi fragment pisma do CBA, do którego dotarła PAP.

W środę w RMF FM poseł KO Robert Kropiwnicki pytany o to, czy jest „kolekcjonerem” mieszkań, odparł, że „raczej inwestorem”.

Na uwagę dziennikarza, że posiada dziewięć mieszkań, Kropiwnicki odparł, że jest posłem zawodowym od 2015 r., a wcześniej pracował w spółce, w której zarabiał więcej niż poseł.

„Jestem posłem zawodowym dopiero od 2015 roku, wcześniej długo pracowałem, byłem posłem niezawodowym i pracowałem w spółce, w której zarabiałem dużo lepiej niż poseł” – mówił Kropiwnicki.

Poseł KO dodał, że była to „spółka samorządowa”, w której pracował 12 lat i to wówczas odłożył pieniądze na zakup mieszkań.

Źródło: PAP