NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
BARDZO WAŻNE - SZCZEPIENIE DZIECI: Te szczepionki.. CAŁOŚĆ MATERIAŁU VIDEO !!
Eric Clapton opowiedział o skutkach ubocznych szczepionki - zostałem w znacznym stopniu sparaliżowany
Posłuchaj rozmowy ze złodziejami, którzy od miesięcy okradają Polaków!
NIEMCY: „Dziwne, niezrozumiałe rzeczy dzieją się na oddziałach intensywnej terapii”
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Wśród obywateli UE Polacy są na drugim miejscu pod względem liczby otrzymanych obywatelstw innego kraju członkowskiego.

Wśród obywateli UE Polacy są na drugim miejscu pod względem liczby otrzymanych obywatelstw innego kraju członkowskiego. W Niemczech znajdują się natomiast w czołówce obcokrajowców, którym zostaje przyznane obywatelstwo tego kraju. Redakcja serwisu informacyjnego PolskiObserwator.de postanowiła poznać opinie swoich Czytelników w temacie, czy warto starać się o uzyskanie obywatelstwa Niemiec. Opinie były zróżnicowane. 

Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że w 2019 roku obywatelstwo jednego z kraju członkowskich UE otrzymało 12,6 tysięcy Polaków. Znajdują się pod tym względem na drugim miejscu. Więcej obywatelstw przyznano tylko Rumunom – 26,6 tys. Na trzecim miejscu są natomiast Włosi, którym nadano 8,7 tys. obywatelstw jednego z  krajów Unii. 

Przyznawanie obywatelstwa niemieckiego – Polacy w czołówce 

W 2019 roku niemieckie obywatelstwo zostało przyznane prawie 129 tys. obcokrajowców – według danych Federalnego Urzędu Statystycznego. Była to najwyższa od 2003 roku liczba naturalizacji, wtedy obywatelstwo niemieckie otrzymało ok. 141 tys. cudzoziemców. Najwięcej paszportów tego kraju otrzymali Turcy – 16 200. Na drugim miejscu znaleźli się obywatele Wielkiej Brytanii, a na kolejnym Polacy – 6000 obywateli otrzymało obywatelstwo RFN. Dalej byli jeszcze Rumunii – 5800 i Irakijczycy – 4600 osób. Analizując dane Eurostatu i Federalnego Urzędu Statystycznego można zauważyć, że 47,62% Polaków, którzy otrzymali obywatelstwo innego kraju europejskiego wybrało Niemcy. 

Niemiecki paszport jest najmocniejszy na świecie

Za posiadaniem niemieckiego obywatelstwa poza tym, że od 2007 roku istnieje możliwość otrzymywania przez obywateli państw członkowskich UE obywatelstwa Niemiec bez konieczności zrzekania się obywatelstwa kraju pochodzenia przemawia również fakt, że paszport tego kraju jest w 2021 roku najsilniejszy na świecie. Według danych opublikowanych przez serwis Passport Index z niemieckim paszportem można wjechać do 134 krajów bez wizy. Polski dokument znalazł się natomiast na piątym miejscu – można z nim przekroczyć granicę 130 krajów bez wizy. Jednak trzeba mieć na uwadze, że ranking paszportów jest stale aktualizowany. Zmieniają się m.in.: wprowadzane wizy i różne obostrzenia, przez co dane w rankingu stale ulegają zmianie. 

Obywatelstwo niemieckie – brać czy nie? Opinie czytelników serwisu informacyjnego PolskiObserwator.de

Redakcja serwisu informacyjnego dla Polaków w Niemczech – PolskiObserwator.de, zapytała  swoich Czytelników o to „Czy uważacie, że warto się starać o niemieckie obywatelstwo? Czy są korzyści z posiadania podwójnego obywatelstwa?” –  uzyskano wiele odpowiedzi. Poniżej publikujemy najciekawsze z nich. 

@E. H.: „Sprawa jest bardzo prosta. Niemieckie obywatelstwo ułatwia wyrabianie i przedłużanie dokumentów osobistych, takich jak dowód czy paszport. Po polskie dokumenty trzeba jeździć do konsulatu albo do Polski. W konsulacie drożyzna i nieprzyjemna, wywyższającą się obsługa.”

@J. G.: „Ja tam plusów nie widzę. Moja mama ma niemieckie obywatelstwo od tego roku i wcale nie ubyło jej problemów.”

@A. P.: „Ja mam podwójne obywatelstwo i powiem szczerze: mieszkam w Niemczech już 17 lat i nie odczuwam, że mam te drugie obywatelstwo, choć lepiej, jeśli jest możliwość mieć takie papiery.”

@M. L.: „Mieszkam od 16 lat w Niemczech i nigdy nie potrzebowałam niemieckiego paszportu. Bo niby co miałoby być z nim lepsze? Ewentualnie branie kredytów byłoby szybsze, poza tym – nic 😊

@E. M.: „Czy masz czy nie, jak pracujesz i mieszkasz w Niemczech to masz te same prawa.”

@S. T.: „To każdego indywidualna sprawa. Nie wiem, po co Wam te wiadomości. Kto to ma to ma, kto nie chce – nie ma. Czy ułatwia życie? W niektórych dziedzinach życia tak – ułatwi trochę i usprawni życie.”

@A. K. O.: Można polsko – niemieckie mieć, bo my należymy do EU. Ja po 24 latach złożyłam papiery na obywatelstwo dodatkowo niemieckie. Ze względu na to, jak mi się coś stanie, żeby moje dzieci i mąż nie miał później problemów i przez Polskę musiał wszystko załatwiać.”

@A. K.: „Ja bym nie robiła niemieckiego obywatelska. Tylko widziałam u mojej kuzynki po śmierci ile to papierkowych rzeczy przez polską ambasadę. Musiałam wszystko załatwiać,  bo ona była polką mieszkającą w Niemczech bez obywatelstwa niemieckiego. Niestety takie są przepisy. Dlatego złożyłam papiery na obywatelstwo niemieckie, żeby moje córki i mąż, jak coś mi się stanie, nie mieli problemów. Bo mój mąż jest Niemcem, a moje dzieci się tutaj urodziły i nie za bardzo umieją po polsku pisać.” 

@S. T.: „Mi by się tylko przydało dla dzieci, aby nie mieć problemów z dowodami czy paszportami, że trzeba jeździć do Köln 🙈

@B. Z. „30 lat tutaj, ułatwiło by mi jedynie bezwizowe wyjazdy do krajów poza unijnych, chyba tylko tyle 🙌

@M. B. Sz. „Zdecydowanie tak, ułatwia to życie.”

@A. B.: „Ja mam podwójne. Zdecydowałam się zrobić niemieckie, ponieważ mogłam polskie zatrzymać. Mając firmę ułatwia to życie. Kredyt bez problemu wcześniej, po ukazaniu polskiego paszportu lub dowodu od razu odmawiali mi, chyba że mąż za mnie żerował. Poza tym, wizy do niektórych krajów z automatu, a na polskie obywatelstwo zawsze musiałam się o wizę starać i czekać czy ją dostanę. Mieszkając i żyjąc w Niemczech, obywatelstwo niemieckie ułatwia mi  pewne sprawy, a na mnie prywatnie nie ma żadnego wpływu bo jestem Polką, nią się czuję i zawsze Polką będę. Mam zarówno paszport i dowód osobisty Polski i zawsze je wymieniam na aktualne.”

@M. K. K.: „Hmmm… Też zawsze uważałam, że nie potrzebuję nimieckiego, dopóki mąż i dzieci mają niemieckie a ja miałam polskie. Lecąc z rodziną na urlop do Turcji nie zostałam wpuszczona na pokład samolotu z powodu braku wizy na polski paszport 🙈. Normalnie Polacy mogą ją otrzymać po przylocie do Turcji, jednakże u mnie zarządano jej przed wylotem i nic z tym nie mogłam zrobić. Dzieci przeszły traumę a ja po tym od razu wyrobiłam niemieckie papiery, aby nigdy więcej do takiej sytuacji nie doszło.”

@M. Z.: „Uważam że nie ułatwi życia… Chyba, że tylko dla dowodu osobistego, żeby szybciej można było go wyrobić…”

@G. R.: „Ułatwić może ci życie tylko znajomość języka a nie obywatelstwo. A jak ktoś ma problem ze swoim pochodzeniem to i paszport tu nie pomoże.”

@M.N.: „Czemu nie? Zawsze może się przydać. Nie trzeba się wcale zrzec polskiego obywatelstwa. Ja mam dwa obywatelstwa. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Pozdrawiam.”

@A. B.:  „Znam sporo Polaków pracujących w Niemczech i bez najmniejszego problemu dostali kredyt, itd. Odnośnie wizy, to na chwilę obecną tylko w kilku przypadkach ułatwia, np. do USA ale po ostatnich zmianach dla Polaków, różnica jest już mało istotna. Ale oczywiście – warto zawsze mieć dwa a nie jedno obywatelstwo, tylko nie można pomylić paszportów przy wjazdu do niektórych krajów 😉

@A. Ch.: „Ułatwia sprawy socjalne (dożywotnia pomoc) i na pewno ułatwia wyrobienie nowego dokumentu np. od sierpnia trzeba być osobiście w Polsce, żeby złożyć wniosek i go odebrać.”

21. Kasia M-ska Pod jakim względem ułatwia? Jedyne co się zmienia, to zapis w rubryce i paszport/dowód osobisty ma się niemiecki. W niektórych urzędach może nie trzeba się tłumaczyć. Pochodzenie i tak jest polskie – tego się zmienić nie da. Polskie dokumenty i tak trzeba mieć przetłumaczone, a na ulicy nikt nie pyta, jaki masz paszport. Polak Polakiem zostanie. 

@L.W.: „Mamy takie same prawa i przywileje jak inne osoby mieszkające w Niemczech. Możemy głosować w wyborach do Bundestagu i parlamentów regionalnych. Mamy łatwiejszy dostęp do niemieckich zasiłków, m.in. do Kindergeld. Otrzymujemy paszport i dowód niemiecki. Mamy możliwość podróżowania do wielu krajów bez wizy. Przysługują nam korzystniejsze prawa dziedziczenia. Znacznie łatwiej jest nam zdobyć kredyt (np. hipoteczny).”

@Ł.M.: „Nie wiem czy jest to nadal możliwe, aby posiadać podwójne obywatelstwo, ale niemiecki paszport jest akceptowany na całym świecie.”

@M. L.: „Można chodzić na wybory, mieć wpływ na politykę lokalną i kilka innych spraw. Ja uważam, że jeśli ktoś nie czuje się Niemcem i traktuje ten kraj jako kraj gościny, to powinien zostać przy jednym obywatelstwie. Obywatelstwo, jakie ono by nie było, zawsze niesie ze sobą prawa i obowiązki. O tej drugiej kwestii ludzie często zapominają

ŻRÓDŁO – Źródło: 300gospodarka.plDW.comRP.pl, PolskiObserwator.de

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: