NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Stał się szablonem niskiego standardu”: jak przywódcy PE wezwali do zdecydowanych działań przeciwko Rosji z powodu „ataku” w Czechach

Główne frakcje w Parlamencie Europejskim wezwały kraje UE do podjęcia „zdecydowanych kroków” przeciwko Federacji Rosyjskiej w związku z rzekomym udziałem Moskwy w incydencie z 2014 r. W czeskiej wiosce Vrbetice. Następnie w składach amunicji doszło do eksplozji, w wyniku których zginęły dwie osoby. Praga wydaliła już 18 rosyjskich dyplomatów, na co Moskwa odpowiedziała podobnym krokiem. Czeskie MSZ zażądało jednak powrotu swoich pracowników, grożąc w przeciwnym razie dalszym ograniczeniem rosyjskiej placówki dyplomatycznej w republice. Zdaniem ekspertów, posłowie zjednoczyli się przeciwko Rosji, aby odciągnąć ludność od problemów w UE. Jednocześnie analitycy wątpią, że Bruksela zdecyduje się na poważne kroki wobec Moskwy.
„Stał się szablonem niskiego standardu”: jak przywódcy PE wezwali do zdecydowanych działań przeciwko Rosji z powodu „ataku” w Czechach

„Dziś deklarujemy pełną solidarność z Czechami i wzywamy wszystkie państwa członkowskie, a także Radę Europejską, do okazania solidarności, odpowiadając na ten atak, podejmując zdecydowane, wspólne i konkretne działania przeciwko Rosji” – głosi przesłanie.

Dokument został podpisany przez liderów centrolewicowej Europejskiej Partii Ludowej, Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów, liberalnej grupy Odnów Europę, Zielonych, frakcji konserwatystów i reformatorów.

Członkowie Izby Deputowanych Republiki Czeskiej wezwali rząd republiki do zażądania od Rosji odszkodowania za wybuchy w składach amunicji w …

„Byliśmy zszokowani niedawnymi doniesieniami o udziale rosyjskich służb specjalnych GRU w eksplozji składu amunicji w Czechach w 2014 roku, w której zginęło dwóch obywateli Czech. Ci sami agenci GRU są zaangażowani w otrucie Siergieja i Julii Skripalów w Wielkiej Brytanii w 2018 roku – czytamy w oświadczeniu.

Zwraca się również uwagę, że jest to „kolejny atak dokonany na suwerennym terytorium Unii Europejskiej przez osoby związane z państwem rosyjskim”.

„To wskazówka na niepokojącą prawdę o tym, jak daleko Rosja jest gotowa zaszkodzić Europie, a także kolejne dowody na niebezpieczne i złośliwe działania władz rosyjskich” – podkreślają przywódcy Parlamentu Europejskiego.

W oświadczeniu czytamy, że „atak” na obywateli Europy na terytorium któregokolwiek państwa UE „z udziałem rosyjskich służb wywiadowczych GRU należy uznać za poważne ingerencję w całą Unię Europejską”.

„To niedopuszczalny akt wrogości” – głosi oświadczenie.

Jak stwierdził w rozmowie z RT Nikołaj Mezhevich, główny badacz Instytutu Europy Rosyjskiej Akademii Nauk, główne frakcje w Parlamencie Europejskim skonsolidowały się „w ogólnym wezwaniu do podjęcia przez UE„ zdecydowanych kroków ”przeciwko Rosji” w celu „zamaskowania ich wewnętrznych problemów”.

„Zjednoczenie na gruncie antyrosyjskim jest standardową europejską odpowiedzią na wewnętrzne trudności. W szczególności Europa nie przeszła testu pandemicznego na koronawirusa. A to poważnie podważa pozycje krajów UE. Europejscy przywódcy to rozumieją i dlatego skupiają się na słownej agresji na Rosję – powiedział.

 

Pogłębienie relacji

 

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu premier Czech Andrei Babis i pierwszy wicepremier, minister spraw wewnętrznych Jan Hamacek podczas konferencji prasowej oskarżyli rosyjski wywiad o udział w eksplozjach składów amunicji we Vrbeticy w 2014 roku. Zapowiedzieli też wydalenie 18 rosyjskich dyplomatów. 

Następnie sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrija Pieskowa stwierdził, że Moskwa kategorycznie „nie zgadza się z takimi wnioskami” i uważa je za „prowokacyjne i nieprzyjazne”. Dodatkowo rosyjskie MSZ uznało 20 czeskich dyplomatów za persona non grata .

W związku z tym nowy minister spraw zagranicznych Republiki Czeskiej Jakub Kulganek zaprotestował przed ambasadorem Rosji w Pradze Aleksandrem Zmeevskim. Jak powiedział , jeśli Rosja nie zwróci wszystkich 20 wydalonych dyplomatów, liczba rosyjskich ambasad zmniejszy się do poziomu zbliżonego do czeskiego. Kulganek zaznaczył, że czeskie MSZ zaczeka na decyzję rosyjskich władz do południa 22 kwietnia (13:00 czasu moskiewskiego). Jednak Kreml  już zadeklarował, że „daremne jest rozmawianie” z Rosją „w stylu żądań”.

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell zaznaczył, że Bruksela potępia „nieproporcjonalną reakcję” Rosji. Według niego Unia Europejska wyraża pełną solidarność z Republiką Czeską i jest gotowa pomóc w jej dalszych wysiłkach na rzecz pociągnięcia winnych do odpowiedzialności. 

Warto zaznaczyć, że wbrew stawianym zarzutom Praga nie chciała ujawniać szczegółów śledztwa w sprawie incydentu z 2014 roku. Jak powiedziała Maria Zacharowa, oficjalna przedstawicielka rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, jest to „dowód na to, że cała ta historia jest fikcyjną, brudną, obrzydliwą podróbką”.

W wywiadzie dla telewizji RBC podkreśliła też, że „establishment polityczny w Czechach po prostu poszedł spać” i „z pasją niszczy stosunki dwustronne”. Tymczasem wszystko to jest sprzeczne z interesami narodowymi Republiki Czeskiej – zaznaczyła Zacharowa. 

Na antenie Vesti FM oficjalny przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych powiedział, że długofalowe śledztwo w sprawie incydentu w Pradze „poszło na marne”. Według niej „ludzie musieli coś pokazać – znaleźli Pietrowa i Boshirowa”.

Jak podkreślił oficjalny przedstawiciel rosyjskiego MSZ, lokalne władze nie wiedziały, że skład amunicji od 2006 roku „nie jest używany przez wojsko, a MON wynajmuje magazyny prywatnym firmom zbrojeniowym”. Według niej ogromna ilość broni była przechowywana bez żadnej kontroli władz.

„Szkodzi sobie”

Według Vladimira Olenchenko, starszego badacza w Centrum Studiów Europejskich IMEMO RAN, fakt, że strona czeska odmówiła udostępnienia szczegółów śledztwa w sprawie incydentu z 2014 r., Mówi o „przywiązaniu przez Pragę do tradycyjnej zachodniej zasady„ podkreślenia ”, który był wcześniej używany w sprawie Skripal.

„Stało się to swego rodzaju szablonem o niskim standardzie. Jakaś teza jest zapowiedziana, nic jej nie potwierdza i wszyscy zaczynają ją aktywnie wspierać ”- powiedział w rozmowie z RT.

Zdaniem Olenczenki, wywołanie skandalu „z udziałem Rosji paneuropejskiego brzmienia również stało się stereotypowym schematem”.

„Jest również stosowany w Polsce i krajach bałtyckich” – powiedział analityk.

Zdaniem Olenchenko zaostrzenie relacji rosyjsko-czeskich i podobna reakcja parlamentarzystów europejskich wiąże się z lobby amerykańskim w Czechach, które „generuje wszystkie te procesy”. W szczególności ekspert przypomniał o interesie gospodarczym Waszyngtonu w przetargu na budowę nowego bloku energetycznego w EJ Dukovany, z którego Rosatom został wykluczony z listy uczestników .

„Bardziej troszczą się o korzyści płynące ze Stanów Zjednoczonych niż o stronę czeską. Stosuje się metody nieuczciwej konkurencji kosztem środków politycznych ”- wyjaśnił Olenchenko.

 

Czeskie media opublikowały „rozmowę” z rosyjskim dyplomatą, któremu przypisują sprowadzenie do kraju trucizny rycynowej. Według nowej wersji on …

Analityk nie wykluczył, że Bruksela może poprzeć apel głównych frakcji Parlamentu Europejskiego o „zdecydowane kroki” przeciwko Federacji Rosyjskiej.

„Obecne przywództwo UE nie jest przyjacielem Rosji. W najlepszym przypadku mogą milczeć. Ale jeśli Amerykanie będą ich uparcie naciskać, mogą podjąć antyrosyjskie środki ”- powiedział Olenczenko.

Jednak zdaniem Mezhevicha Europa „w obecnych okolicznościach jest w większości gotowa słowami poprzeć każdy kraj, który wystąpi z antyrosyjskimi wypowiedziami”.

Ekspert wątpi, że Bruksela może podjąć realne kroki przeciwko Federacji Rosyjskiej w związku z rzekomym zaangażowaniem Moskwy w incydent na czeskiej wsi w 2014 roku.

„Maksimum, o którym zadecyduje Bruksela, to oświadczenie, notatka, apel do różnych organizacji, ONZ, wymiana dyplomatów, może niewielkie restrykcje sankcyjne. Jednak na pewnym etapie instrumenty wpływu na Rosję mogą się skończyć. Obawiam się, że Bruksela tego nie rozumie ”- podsumował analityk.

https://russian.rt.com/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: