NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

USA stawiają na nowe technologie. Joe Biden chce przewagi nad innymi państwami

Administracja Joe Bidena opublikowała dokument o nazwie „Wytyczne bezpieczeństwa narodowego”, w którym przedstawiła priorytety USA w obszarze zapewnienia ochrony obywatelom i zabezpieczenia amerykańskich interesów.
USA. Administracja Joe Bidena opublikowała ważny dokument

USA. Administracja Joe Bidena opublikowała ważny dokumentŹródło: Getty Images
„Wytyczne bezpieczeństwa narodowego” to jeden z pierwszych dokumentów strategicznych opublikowanych przez administrację nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Wynika z niego, że USA bardziej niż kiedykolwiek, zamierzają skupić się na nowych technologiach i cyberbezpieczeństwie.

Opublikowany dokument ujawnia szereg planów dotyczących zapewnienia ochrony obywatelom USA oraz zabezpieczenia amerykańskich interesów. Administracja Bidena wśród głównych zagrożeń dla kraju wymienia m.in. cyberataki oraz operacje dezinformacyjne.

W dokumencie można również przeczytać o zagrożeniu ze strony coraz bardziej rozwiniętych technologicznie Chin oraz Rosji, której działania zdaniem Amerykanów, mogą prowadzić do destabilizacji na arenie międzynarodowej.
Administracja Joe Bidena nie skupia się wyłącznie na konkretnych krajach, które jej zdaniem mogą stanowić zagrożenie dla świata, ale również ostrzega przed negatywnymi skutkami rewolucji technologicznej.

– Światowe potęgi uczestniczą w wyścigu technologicznym rozwijając i wdrażając sztuczną inteligencję czy komputery kwantowe, które wpłyną na wszystkie możliwe obszary od gospodarki, po wojsko i mają potencjał zachwiać równowagę pomiędzy państwami oraz oddziaływać na przyszłość pracy, bogactwa oraz nierówności wśród ludzi – piszą autorzy dokumentu, cytowani przez portal „CyberDefence24”.

W najnowszym dokumencie wyjaśniają, że technologie nie są w żaden sposób regulowane przez prawo czy międzynarodowe normy. Przestrzegają również, że konsekwencje rewolucji technologicznej pozostają nieznane.
Priorytety USA

Administracja nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych zwraca uwagę na konieczność zachowania przez USA przewagi technologicznej i naukowej nad innymi państwami. Zdaniem autorów dokumentu, priorytetem dla kraju jest również współpraca z partnerami, prowadząca do stworzenia nowych norm i zasad pozwalających na wykorzystanie możliwości wynikających z rozwoju technologicznego.

Warto podkreślić, że USA zamierzają rozpocząć rozmowy z Chinami i Rosją na temat środków kontroli nowoczesnych technologii wojskowych, które mogą mieć kluczowy wpływ na strategiczną stabilność.

Przewaga wojskowa

W najnowszym dokumencie czytamy również o konieczności utrzymania przez USA przewagi wojskowej. Zdaniem administracji Bidena, uda się to zrealizować dzięki m.in. nowoczesnych technologiom. Wśród głównych pomysłów na uzyskanie zasobów na ich rozwój, wymienia się rezygnację ze starych platform wojskowych.

Amerykanie planują także uproszczenie procesów rozwoju, testowania, nabywania, rozwijania i zabezpieczania technologii. Autorzy dokumentu zwracają uwagę na konieczność posiadania wyspecjalizowanych ludzi, którzy mogą wziąć udział w badaniach nad rozwojem przełomowych rozwiązań technologicznych.
Administracja Bidena planuje również poważnie zainwestować w edukację w obszarze STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) oraz w budowę nowoczesnej infrastruktury cyfrowej, z szybkim internetem i bezpieczną siecią 5G.

Cyberbezpieczeństwo

Stany Zjednoczone zamierzają zbudować specjalną bazę, która pozwoli na zwiększenie zdolności, gotowości i odporności Amerykanów w środowisku wirtualnym. Administracja Joe Bidena zapowiada też rozszerzenie współpracy pomiędzy sektorem prywatnym i rządem federalnym w zarządzaniu ryzykiem. Dodaje, że podmioty zaangażowane w cyberataki zostaną pociągnięte do odpowiedzialności i odpowiednio ukarane.

https://tech.wp.pl/

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: