NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7335 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
UWAGA!! PILNY ALARM - AKTYWIŚCI PROSTO Z IZRAELA!!  VIDEO +18
POLSKA - NIEPEŁNOLETNI BEDĄ SZCZEPIENI BEZ PYTANIA ICH O ZDANIE - CZYLI O ICH ŻYCIU , KALECTWIE LUB ŚMIERCI ZADECYDUJE URZĘDNIK ?!
Światowi lekarze ostrzegają: Trzymaj się z dala od ZASZCZEPIONYCH PRZECIW COVID19 ! Sterylizacja i przenoszenie ! CO TO JEST "SHEDDING"?
Szokujące wyznanie Płk. Mazguły: PiS to mordercy! [WARTO PRZECZYTAĆ]
Tłum przed siedzibą koncernu AstraZeneca. Ludzie weszli na dach
UWAGA!!! DRASTYCZNE ZDJECIA !!!Zaburzenia miesiączkowania po szczepieniu przeciw Covid19 - doniesienia o obfitych krwawieniach i skurczach.
WOJNA W IZRAELU RAPORT OSTATNIE 12 GODZIN MINUTA PO MINUCIE - VIDEO ZDJĘCIA INFORMACJE MEDIÓW OBYWATELSKICH I AGENCYJNYCH - BEZ CENZURY
E171. Barwnik został uznany za rakotwórczy. Sprawdź, gdzie go znaleźć
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Nowy polski miliarder zarobił krocie w 2020 r. Wszystko przez sowitą premię

Wiesław Żyznowski znalazł się na 18. miejscu w rankingu najbogatszych Polaków magazynu "Forbes". Teraz poznaliśmy jego dokładne zarobki. Wiesław Żyznowski, prezes Mercator Medical, krakowskiej spółki produkującej rękawice i medyczne produkty ochronne zarobił w 2020 r. ok. 3,4 mln zł wobec blisko 1 mln zł w 2019 r. Jego firma w tym czasie stała się gwiazdą warszawskiego parkietu i trafiła do WIG20, rosnąc o kilka tysięcy procent. To wszystko spowodowało, że Żyznowski znalazł się na 18. miejscu listy najbogatszych Polaków magazynu „Forbes” z majątkiem wycenianym na 2,3 mld zł.

  • Prezes Mercator Medical zarobił w 2020 r. około 3,4 mln zł
  • Spółka ta stała się gwiazdą warszawskiej giełdy

W poniedziałek wieczorem Mercator Medical zaprezentował inwestorom stanowisko biegłego rewidenta dot. wynagrodzeń w firmie za 2020 r. Spółka opublikowała zestawienie płac zarządu, rady nadzorczej oraz przeciętnego wynagrodzenia w firmie. Dowiadujemy się z niego, że Wiesław Żyznowski, prezes Mercatora zarobił w 2020 r. 1,944 mln zł, w tym 360 tys. zł wynagrodzenia stałego i 1,584 mln zł wynagrodzenia zmiennego rozumianego jako „premia roczna uzależniona od dynamiki skonsolidowanych wyników finansowych spółki”.

Rok wcześniej szef krakowskiej spółki zarobił 500 tys. w tym 410 tys. wynagrodzenia stałego i 90 tys. zł dzięki premii rocznej.

Zarobki zarządu Mercator Medical w 2020 i 2019 r.

Foto: Mercator MedicalZarobki zarządu Mercator Medical w 2020 i 2019 r.

Wiesław Żyznowski, prezes Mercator Medical – zarobki i finanse w 2020 r.

W sprawozdaniu czytamy, że prezes Mercatora otrzymuje również wynagrodzenie od innych podmiotów należących do grupy m.in. tajlandzkiej spółki córki Mercator Medical LTD. W zeszłym roku zainkasował z tego tytułu 1,4 mln zł.

Łącznie więc wynagrodzenie za 2020 r. Żyznowskiego wyniosło ok. 3,4 mln zł, czyli ok. 283 tys. zł na miesiąc.

Co ciekawe, z raportu spółki dowiadujemy się, że pensje wszystkich członków zarządu rok temu wyniosły razem 3,2 mln zł, czyli wzrosły o 56,2 proc. wobec 2 mln w 2019 r.

W tym samym czasie roczne pensje członków rady nadzorczej wzrosły o ok. 10 proc., a przeciętne roczne wynagrodzenia w firmie o 23,7 proc. z 77,2 tys. zł do 95,5 tys. zł.

Zmiana wynagrodzeń w Mercator Medical w 2020 r.

Foto: Mercator MedicalZmiana wynagrodzeń w Mercator Medical w 2020 r.

Sowita premia nie bez kozery

Sowita premia prezesa Żyznowskiego jest jak najbardziej uzasadniona, ponieważ spółka świetnie wykorzystała swój czas w pandemii.

Przychody Mercatora w 2020 r. wyniosły 1,83 mld zł, a zysk netto jednostki dominującej wyniósł 930,2 mln zł. EBITDA wyniosła 1,07 mld zł. Dla porównania, w 2019 roku grupa odnotowała 539,7 mln zł przychodów, 24,6 mln zł EBITDA i 2,3 mln zł straty netto.

Ogromny globalny deficyt jednorazowych materiałów medycznych wywindował kurs, który cztery miesiące temu sięgnął szczytu na wysokości 770 zł. Jednak od tamtego czasu dynamiczne zwyżki notowań z poprzednich miesięcy wytraciły impet. Od szczytu z października cena akcji Mercatora spadła o ponad połowę, a we wtorek 20 kwietnia sięgnęła 332 zł.

W grudniu inwestorzy negatywnie przyjęli sprzedaż akcji przez prezesa Wiesława Żyznowskiego oraz przez przewodniczącą rady nadzorczej Urszulę Żyznowską. Właściciela zmieniły papiery stanowiące prawie 5 proc. kapitału spółki, a była to tylko największa z szeregu transakcji, w których zaangażowanie zmniejszały osoby z kierownictwa spółki.

Sukces Mercator Medical

Prezes Wiesław Żyznowski zapewniał wówczas, że pakiet kontrolny nie jest na sprzedaż i zobowiązał się do niezmniejszania zaangażowania w ciągu kolejnych 6 miesięcy.

Żyznowski jest największym polskim inwestorem w Azji, w zbudowanej przez niego na granicy tajlandzko-malezyjskiej fabryce jednorazowych lateksowych rękawiczek pracuje ponad 1000 osóbJak sam opowiadał „Forbesowi”, żeby dopiąć swego musiał przenieść się na jakiś czas do Tajlandii, by osobiście nadzorować postępy inwestycji. A mimo to uruchomienie produkcji w zeszłym roku tak naprawdę było dopiero początkiem problemów. Zamiast planowanych 30,5 mln zł zysku netto w 2019 roku zrobiło się 2,2 mln złotych straty. Akcjonariusze finansowi uznali, że Mercator przeinwestował, a strategia podboju globalnego rynku bierze w łeb i w połowie zeszłego roku zaczęli wyprzedawać akcje spółki poniżej 6 złotych.

Wszystko zmienił COVID-19, kiedy rękawiczki Mercatora stały się artykułem pierwszej potrzeby. Ale inwestorzy dalej nie wierzyli, że Żyznowskiemu uda się wykorzystać ten szalony popyt, aby wskoczyć z firmą do zupełnie innej ligi, stając globalnym graczem. Pomylili się, a obecnie spółka próbuje utrzymać się na fali.

Sukces Mercatora przełożył się na stan posiadania prezesa. Ten na liście najbogatszych Polaków „Forbesa” za 2021 r. znalazł się na 18. miejscu, a jego majątek wyceniany jest na 2,3 mld zł.

 

https://businessinsider.com.pl/

Memy - artykuły | Nowa Trybuna Opolska

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK - NIEDZIELA 21.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: