NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Ekspert w „Die Welt”: Fatalny sygnał z Berlina..

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Ekspert w „Die Welt”: Fatalny sygnał z Berlina w sprawie Nord Stream 2

Być może już za późno na wykorzystanie Nord Stream 2 jako środka presji na Rosję – mówi „Die Welt” ekspert Gerald Knaus.

    
Statek Fortuna układa podmorski gazociąg Nord Stream 2Statek Fortuna układa podmorski gazociąg Nord Stream 2

Gerald Knaus, uważany za architekta porozumienia między UE a Turcją w sprawie uchodźców, jest obecnie szefem think tanku European Stability Initiative (ESI) i specjalizuje się w sprawach Europy Środkowej i Wschodniej.

W rozmowie z „Die Welt” przypomniał, że od wielu miesięcy namawiał niemieckich parlamentarzystów, by wykorzystać gazociąg Nord Stream 2 jako środek presji na Rosję, w porozumieniu z krajami bałtyckimi i Polską. „Po prostu powiedzieć, że niemal gotowy gazociąg będzie dokończony tylko wtedy, jeśli Moskwa będzie gotowa naciskać wspólnie z UE na nowe wybory na Białorusi. Ale być może jest już na to za późno” – powiedział Knaus.

Rzekoma bezsilność UE

W jego opinii w obliczu działań Rosji na Białorusi, a obecnie na Ukrainie, obstawanie przy kontynuacji budowy gazociągu, jak gdyby nic się nie działo, „jest  kolejnym fatalnym sygnałem z Berlina”.

Szef think tanku ESI Gerald Knaus Szef think tanku ESI Gerald Knaus

Gerald Knaus wskazuje na istniejące w Unii Europejskiej podziały w sprawie podejścia wobec Rosji. „Niektóre rządy uważają, że rosyjskie groźby pod adresem europejskiego kraju sąsiedzkiego nie są na tyle ważne, by mogły wpłynąć na ich własne interesy. Dlatego bagatelizuje się te groźby, a nawet koncentrację wojsk, aby zastraszyć sąsiada. Inne rządy UE uważają się za bezsilne. Ta rzekoma bezsilność szybko staje się samospełniającym się proroctwem” – ocenia Knaus.

„Uratować życie Nawalnego”

Jego zdaniem UE ma możliwość podjęcia odpowiedzialnych działań wobec Rosji. Jedną z propozycji Knausa jest postawienie Rosji przed groźbą wykluczenia z Rady Europy w związku ze sprawą Aleksieja Nawalnego. Podkreśla, że w pierwszej kolejności trzeba „spróbować uratować życie” Nawalnego.

„W ciągu minionych 10 lat żaden Europejczyk nie zwracał się tak często do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, jak on: 20 razy w ciągu dziesięciu lat” – zauważył Knaus.

Aleksiej NawalnyAleksiej Nawalny przed rosyjskim sądem

Przyznał, że Moskwa jednak „systematycznie ignorowała” wyroki tego trybunału, zaś ewentualne zawieszenie czy wykluczenie Rosji z Rady Europy byłoby uważane za krok symboliczny.

„Tak, chodzi tu o symbole takie, jak te, które kiedyś inspirowały dysydentów, jak Sacharow czy Havel, którzy zawsze wskazywali na przepaść między retoryką praw człowieka swoich reżimów a rzeczywistością. Dokładnie temu chce zapobiec Rosja w Radzie Europy. Moskwa chce pokazać, że te wartości, o które można się upominać, w ogóle nie istnieją, że wszystko da się kupić” – ocenia Knaus. Przypomina, że po wyrokach ETPCz rosyjskie państwo wypłaciło Nawalnemu odszkodowania w wysokości około 120 tysięcy euro, ale nie zmieniło swojej polityki.

Zagrożona wiarygodność Rady Europy

„Czy można się zatem wykupić od zarzutów stałego naruszania podstawowych wartości, a nawet próby zabójstwa, podjętej przez tajne służby minionego lata? A może są pewne zachowania, gdzie stawką jest wiarygodność Rady Europy, Trybunału Praw Człowieka i wartości, które za nimi stoją?” – zastanawia się niemiecki ekspert.

I dodał, że podczas gdy UE może nadal utrzymywać relacje gospodarcze i współpracować politycznie z krajami takimi, jak Rosja, Egipt czy Chiny w dziedzinach wspólnych interesów, to w Radzie Europy nie chodzi o gospodarkę. Według statutów RE jest „klubem demokratów”, których łączą zobowiązania dotyczące poszanowania praw człowieka. „Dlaczego pozwalamy na niszczenie tej instytucji poprzez nieuprawniony wpływ autorytarnie rządzonych krajów?” – dodał.

dw.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: