NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7335 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
UWAGA!!! DRASTYCZNE ZDJECIA !!!Zaburzenia miesiączkowania po szczepieniu przeciw Covid19 - doniesienia o obfitych krwawieniach i skurczach.
GLOBALNA LISTA IMIENNA OFIAR ŚMIERTELNYCH AKCJI SZCZEPIEŃ COVID- 19 - FOTO I OPISY
Po wstrzyknięciu kowidowej szczepionki mRNA, człowiek nie jest stworzeniem Bożym, może być przedmiotem „patentu”?
PIS ŚCIĄGA DO WARSZAWY INDYJSKĄ ODMIANE VIRUSA COVID- 19 - SAMOLOT Z VIRUSEM NA POKŁADZIE LĄDUJE ZA KILKA MINUT
POLAK TO ... PIP ..PIP I K.. - ZŁA OPINIA O POLSCE I POLAKACH CIĄGNIE SIĘ OD WIEKÓW !! DLACZEGO ?
FRANCJA - BUNT ŻOŁNIERZY POPIERA POLICJA !!
AGENDA 2030 CZYM JEST ZAWARTE W 💉 ”BIAŁKO KOLCA” – JAKI LOS CZEKA ZASZCZEPIONYCH SZCZEPIONKA mRNA?
Katastrofa samolotu w Zielonej Górze. Nieoficjalnie, zginął jeden z najbogatszych Polaków
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Według raportu Francja „umożliwiła” ludobójstwo w Rwandzie w 1994 roku

Badanie zlecone przez rząd Rwandy twierdzi, że Francja „nie zrobiła nic”, aby zapobiec „przewidywalnym” masakrom w kwietniu i maju 1994 roku.

Szacuje się, że w ludobójstwie zamordowano 800 000 ludzi [plik: Baz Ratner / Reuters]

Na francuskim rządzie spoczywa „znacząca” odpowiedzialność za „umożliwienie przewidywalnego ludobójstwa”, raport zlecony przez rząd Rwandy podsumowuje rolę Francji przed i podczas horroru, w którym w 1994 r. Zamordowano około 800 000 ludzi.

Raport, który przeczytała Associated Press, powstał w wyniku starań Rwandy o udokumentowanie roli władz francuskich przed, w trakcie i po ludobójstwie w ramach działań podjętych przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona w celu poprawy stosunków z krajem środkowoafrykańskim.

 

600-stronicowy raport mówi, że Francja „nie zrobiła nic, aby powstrzymać” masakry w kwietniu i maju 1994 r. Oraz w latach po ludobójstwie próbowała ukryć swoją rolę, a nawet zaoferowała ochronę niektórym sprawcom.

Ma zostać podany do wiadomości publicznej w poniedziałek, po jego formalnym przedstawieniu rządowi Rwandy.

W konkluzji stwierdza się, że w latach poprzedzających ludobójstwo były prezydent Francji Francois Mitterrand i jego administracja wiedzieli o przygotowaniach do masakr – mimo to mimo „znaków ostrzegawczych” nadal wspierali rząd ówczesnego prezydenta Rwandy Juvenala Habyarimana.

„Rząd francuski nie był ani ślepy, ani nieświadomy przewidywalnego ludobójstwa” – podkreślają autorzy.

Raport rwandyjski ukazał się niecały miesiąc po tym, jak francuski raport, zlecony przez Macrona, stwierdził, że władze francuskie były „ślepe” na przygotowania do ludobójstwa, a następnie zareagowały zbyt wolno, aby docenić skalę zabójstw i na nie zareagować.

Stwierdzono, że Francja ma „ciężką i przytłaczającą odpowiedzialność”, nie reagując na dryf, który doprowadził do rzezi, w której zginęli głównie etniczni Tutsi i umiarkowani Huci, którzy próbowali ich chronić. Morderstwa dokonywały grupy ekstremistycznych Hutu.

„ Wspólne rozumienie przeszłości ”

Oba raporty, z ich obszernymi, choć różnymi szczegółami, mogą stanowić punkt zwrotny w stosunkach między oboma krajami.

Rwanda, mały, ale strategiczny kraj liczący 13 milionów ludzi, jest „gotowy” na „nowe stosunki” z Francją, powiedział AP minister spraw zagranicznych Rwandy Vincent Biruta.

„Być może najważniejszą rzeczą w tym procesie jest to, że te dwie komisje przeanalizowały fakty historyczne, przeanalizowały udostępnione im archiwa i doszły do ​​wspólnego zrozumienia tamtej przeszłości” – powiedział. „Stamtąd możemy zbudować silną relację”.

Raport Rwandy, zlecony w 2017 r. Przez kancelarię prawniczą Levy Firestone Muse w Waszyngtonie, opiera się na szerokiej gamie źródeł dokumentalnych pochodzących od rządów, organizacji pozarządowych i środowisk akademickich, w tym depesz dyplomatycznych, dokumentach, filmach i artykułach informacyjnych.

Autorzy powiedzieli również, że przesłuchali ponad 250 świadków.

W latach poprzedzających ludobójstwo „francuscy urzędnicy uzbroili, doradzali, szkolili, wyposażali i chronili rząd Rwandy, nie zważając na zaangażowanie reżimu Habyarimana w dehumanizację, a ostatecznie zniszczenie i śmierć Tutsi w Rwandzie”, stwierdza raport. .

Władze francuskie w tym czasie dążyły do ​​„własnych interesów Francji, w szczególności wzmocnienia i rozszerzenia potęgi i wpływów Francji w Afryce”.

Raport głosi, że w kwietniu i maju 1994 r., W szczytowym okresie ludobójstwa, francuscy urzędnicy „nie zrobili nic, aby powstrzymać” masakry.

W raporcie czytamy, że operacja Turquoise, prowadzona przez Francuzów interwencja wojskowa wspierana przez ONZ, która rozpoczęła się 22 czerwca 1994 r., „Nadeszła za późno, by uratować wielu Tutsi”.

Autorzy twierdzą, że „nie znaleźli żadnych dowodów na bezpośredni udział francuskich urzędników lub personelu w zabijaniu Tutsi w tym okresie”.

Odkrycie to odzwierciedla konkluzję francuskiego raportu, który oczyścił Francję ze współudziału w masakrach, mówiąc, że „nic w archiwach” nie wskazuje na „chęć przyłączenia się do ludobójczej operacji”.

Francuski rząd nie „wypaczył prawdy”

Raport rwandyjski odniósł się również do postawy władz francuskich po ludobójstwie.

Mówi się, że w ciągu ostatnich 27 lat „rząd francuski ukrywał swoją rolę, wypaczał prawdę i chronił” tych, którzy popełnili ludobójstwo.

Raport sugeruje, że władze francuskie poczyniły „niewielkie wysiłki”, aby wysłać na proces tych, którzy popełnili ludobójstwo. Trzech obywateli Rwandy zostało dotychczas skazanych za ludobójstwo we Francji.

Ostro krytykuje również rząd francuski za niepublikowanie dokumentów o ludobójstwie.

Rząd Rwandy w szczególności złożył trzy wnioski o dokumenty w 2019, 2020 i tym roku, które rząd francuski „zignorował”, zgodnie z raportem.

Zgodnie z prawem francuskim dokumenty dotyczące polityki wojskowej i zagranicznej mogą pozostać utajnione przez dziesięciolecia.

Ale sytuacja może się zmienić, czytamy w raporcie z Rwandy, wspominając o „obiecujących znakach”.

7 kwietnia, w dzień upamiętnienia ludobójstwa, Macron ogłosił decyzję o odtajnieniu i udostępnieniu do publicznej wiadomości archiwów z lat 1990–1994 należących do kancelarii prezydenta i premiera Francji.

„Niedawne ujawnienie dokumentów w związku z raportem (francuskim)… może sygnalizować ruch w kierunku przejrzystości” – stwierdzili autorzy raportu z Rwandy.

Prezydent Paul Kagame z Rwandy pochwalił raport zlecony przez Macrona jako „dobrą rzecz”, z zadowoleniem przyjmując wysiłki podjęte w Paryżu, aby „iść naprzód z dobrym zrozumieniem tego, co się stało”.

Félicien Kabuga, Rwandyjczyk od dawna poszukiwany za rzekomą rolę w dostarczaniu maczet zabójcom, został aresztowany pod Paryżem w maju ubiegłego roku.

W lipcu sąd apelacyjny w Paryżu utrzymał w mocy decyzję o zakończeniu wieloletniego śledztwa w sprawie katastrofy lotniczej, w której zginął Habyarimana i zapoczątkowała ludobójstwo.

Sondaż ten zaostrzył rząd Rwandy, ponieważ wymierzył w kilka osób bliskich Kagame za ich rzekomą rolę, czemu zaprzeczyli.

W zeszłym tygodniu we Francji aresztowano rwandyjskiego księdza za rzekomą rolę w ludobójstwie, któremu zaprzeczył.

 

https://www.aljazeera.com/

 

Śmieszne teksty, śnieżki, uchodźcy, besty, memy, śmieszne, humor, mem,  afryka - xdPedia (253794)

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK - NIEDZIELA 21.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
Holler Box
%d bloggers like this: