NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

To on ma zostać następcą Angeli Merkel. Kim jest Armin Laschet?

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
20.04.2021
Angela Merkel i Armin Laschet (fot. Sean Gallup/Getty Images)

Angela Merkel i Armin Laschet (fot. Sean Gallup/Getty Images

Po trwającej od ponad tygodnia walce o władzę w rządzącej chadecji ostatecznie wyłoniono kandydata na kanclerza Niemiec. Został nim szef CDU Armin Laschet, którego głównym rywalem był przywódca bawarskiej CSU Markus Soeder. Kim jest następca Angeli Merkel, która odchodzi po 16 latach rządzenia krajem? Pierwszym dużym wyzwaniem będą jesienne wybory parlamentarne.

Niemieckie władze zmagają się z narastającym kryzysem wokół akcji szczepień przeciw COVID-19. Lepiej wypada choćby sytuacja w Polsce. Dlaczego…

Lider CSU Markus Soeder poinformował we wtorek w Monachium, że zaakceptował jednoznaczne głosowanie kierownictwa CDU na lidera partii Armina Lascheta jako kandydata Unii CDU/CSU na kanclerza.

Telefon po zaciętej walce

Soeder powiedział, że zadzwonił do Lascheta i pogratulował mu. – Zaoferowałem mu pełne wsparcie jako CSU – zaznaczył. Dodał, że będzie wspierał go „z pełną mocą”: „Są dni dyskusji. Są dni decyzji. Stało się to teraz i dlatego ważne jest, aby wspólnie patrzeć w przyszłość”.

Premier Bawarii podziękował też za wsparcie ze strony społeczeństwa i „wielu odważnych posłów”.

Spór w chadecji o schedę po Merkel

Spór o to, kto powinien być kandydatem chadeckiej koalicji, pierwotnie miał być zakończony do końca ubiegłego tygodnia, jednak w tym terminie nie udało się dojść porozumienia. Prezydium CDU poparło kandydaturę Lascheta na kanclerza, jednak bawarska CSU domagała się, by wspólnego kandydata wybrano w głosowaniu.

56-letni premier Bawarii Soeder miał znacznie lepsze notowania w sondażach od 60-letniego Lascheta, który jest premierem Nadrenii Północnej-Westfalii.

Kim jest Armin Laschet?

60-letni Armin Laschet jest uważany za kontynuatora polityki rządzącej od 16 lat Niemcami Angeli Merkel. Już w styczniu tego roku przejął stery w CDU. Jak zauważa Deutsche Welle, pochodzący z Nadrenii Pólnocnej-Westfalii Laschet na pierwszy rzut oka zdaje się być znacznie bliższy tematyce polskiej niż jego (do niedawna) konkurent z CSU.
„Podkreśla swój szacunek dla Polski zwracając uwagę nie tylko na historyczne zasługi Solidarności, ale także obecne znaczenie Polski jako partnera” – komentuje portal.

– Uważam, że droga do niemieckiej jedności to łańcuch wydarzeń. Solidarność jest bardzo ważnym elementem tego łańcucha. Ale zaczęło się od wyboru polskiego papieża, który zachęcał do „zmiany oblicza ziemi” podczas swojej pierwszej wizyty w Polsce w Zielone Świątki 1979 roku – „DW” przypomina słowa Lascheta z jednego z wcześniejszych wywiadów.

Podczas gdy nazwiska terrorystów często znane są opinii publicznej, to ofiary pozostają często pozbawionymi twarzy i imienia liczbami – ocenia…

Kandydat chadeckiej CDU/CSU ma dużą szansę na objęcie po Angeli Merkel stanowiska kanclerza w wyborach, które odbędą się 26 września.

Kto następnym kanclerzem Niemiec?

Unia, mimo problemów i spadku zaufania, wciąż ma w sondażach największe poparcie, oscylujące w granicach 30 procent. Angela Merkel rządzi w Niemczech od 16 lat.

Koalicyjny partner CDU i CSU – SPD – dawno już nominował swojego kandydata na kanclerza: został nim Olaf Scholz. Zieloni zrobili to w poniedziałek – wybierając Annalenę Baerbock.

tvp.info
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: