NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7335 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
UWAGA!!! DRASTYCZNE ZDJECIA !!!Zaburzenia miesiączkowania po szczepieniu przeciw Covid19 - doniesienia o obfitych krwawieniach i skurczach.
GLOBALNA LISTA IMIENNA OFIAR ŚMIERTELNYCH AKCJI SZCZEPIEŃ COVID- 19 - FOTO I OPISY
Po wstrzyknięciu kowidowej szczepionki mRNA, człowiek nie jest stworzeniem Bożym, może być przedmiotem „patentu”?
PIS ŚCIĄGA DO WARSZAWY INDYJSKĄ ODMIANE VIRUSA COVID- 19 - SAMOLOT Z VIRUSEM NA POKŁADZIE LĄDUJE ZA KILKA MINUT
POLAK TO ... PIP ..PIP I K.. - ZŁA OPINIA O POLSCE I POLAKACH CIĄGNIE SIĘ OD WIEKÓW !! DLACZEGO ?
FRANCJA - BUNT ŻOŁNIERZY POPIERA POLICJA !!
AGENDA 2030 CZYM JEST ZAWARTE W 💉 ”BIAŁKO KOLCA” – JAKI LOS CZEKA ZASZCZEPIONYCH SZCZEPIONKA mRNA?
Katastrofa samolotu w Zielonej Górze. Nieoficjalnie, zginął jeden z najbogatszych Polaków
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

UWAGA Nowy efekt uboczny szczepionek mRNA COVID? – Zaskakujące znalezisko w izraelskiej serii przypadków UU Reaktywacja półpaśca – inaczej półpasiec – po szczepieniu COVID-19

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Fiolka szczepionki Pfizer / BioNTech mRNA na zbliżenie skóry z półpasiec

Reaktywacja półpaśca – inaczej półpasiec – po szczepieniu COVID-19 u sześciu pacjentów ze współistniejącymi chorobami autoimmunologicznymi / zapalnymi może być nowym zdarzeniem niepożądanym związanym ze szczepionką Pfizer / BioNTech mRNA – sugeruje nowy raport.

Według Victoria Furer z Uniwersytetu w Tel Awiwie i współpracowników w dwóch ośrodkach w Izraelu od grudnia 2020 roku wystąpiło sześć przypadków półpaśca wkrótce po podaniu szczepionki Pfizer pacjentom z zaburzeniami, takimi jak reumatoidalne zapalenie stawów.

Niewiele wiadomo na temat bezpieczeństwa i skuteczności szczepionek COVID-19 wśród pacjentów z chorobami reumatycznymi, ponieważ osoby z immunosupresją nie były włączane do wstępnych badań klinicznych – wyjaśniają.

W związku z tym w Centrum Medycznym w Tel Awiwie i Centrum Medycznym Carmel w Hajfie przeprowadzono badanie obserwacyjne, monitorujące działania niepożądane po szczepieniu u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów, spondyloartropatiami, chorobami tkanki łącznej, zapaleniem naczyń i zapaleniem mięśni. Ta analiza okresowa objęła 491 pacjentów i 99 osób z grupy kontrolnej, a zdarzenia odnotowano w ciągu 6-tygodniowego okresu monitorowania po szczepieniu. Częstość występowania wśród pacjentów wynosiła 1,2% w porównaniu z żadną w grupie kontrolnej, Furer i współpracownicy opisali w Rheumatology .

„Jak dotąd nie widzieliśmy żadnych dodatkowych przypadków” – powiedział Furer w rozmowie z MedPage Today . Dodała jednak, że „dalszy nadzór nad potencjalnymi skutkami ubocznymi szczepień przeciwko COVID-19 u pacjentów z chorobami reumatycznymi jest uzasadniony”.

Sprawy

Przypadek 1 to 44-letnia kobieta z zespołem Sjogrena, która była leczona hydroksychlorochiną. Miała historię ospy wietrznej i nie otrzymała szczepionki przeciw półpaścowi. Trzy dni po pierwszej dawce szczepionki wystąpiła pęcherzykowa wysypka skórna ze świądem, a także ból krzyża i głowy. Objawy ustąpiły samoistnie w ciągu kolejnych 3 tygodni bez leczenia, a pacjentce podano drugą dawkę 4 tygodnie po pierwszej.

Przypadek 2 to 56-letnia kobieta z długą historią seropozytywnego reumatoidalnego zapalenia stawów, która otrzymywała różne leki biologiczne i osiągnęła niską aktywność choroby podczas leczenia tofacytynibem (Xeljanz) od 2014 roku. podano szczepionkę przeciw półpaścowi.

Po pierwszej dawce szczepionki zgłosiła złe samopoczucie i ból głowy, a 4 dni po zastrzyku wystąpił silny ból w lewym oku i na czole wraz z wysypką wzdłuż okulistycznego podziału nerwu czaszkowego V – opryszczka zoster ofhthalmicus. W badaniu okulistycznym stwierdzono przekrwione zapalenie spojówek oszczędzające rogówkę. Otrzymała 2-tygodniowy cykl leczenia acyklowirem i lekami przeciwbólowymi, a objawy stopniowo ustępowały po 6 tygodniach. Tofacytynib został wycofany na 2 tygodnie, ale nie wystąpiło zaostrzenie zapalenia stawów. Odrzuciła drugą dawkę.

Przypadek 3 to 59-letnia kobieta z seropozytywnym reumatoidalnym zapaleniem stawów, która nie odpowiedziała na kilka terapii biologicznych i baricytynib (Olumiant), ale 6 miesięcy wcześniej rozpoczęła leczenie upadacytynibem (Rinvoq) w skojarzeniu z prednizonem w dawce 5 mg / dobę i miała częściową odpowiedź. Miała historię ospy wietrznej i otrzymała żywą szczepionkę przeciw półpaścowi w 2019 roku.

Dwa dni po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki COVID zgłosiła ból i wystąpiła pęcherzykowa wysypka skórna na podbrzuszu, okolicy pachwinowej, pośladku i udzie. Podano jej walacyklowir. Lek przeciwwirusowy podawano przez 3 dni, ale przerwano go z powodu działań niepożądanych, a zmiany skórne goiły się powoli w ciągu 6 tygodni.

Odstawienie upadacytynibu nastąpiło z powodu wybuchu półpaśca i wystąpił u niej ciężki rzut choroby reumatoidalnego zapalenia stawów obejmujący wiele stawów, a następnie leczenie zapalenia stawów zmieniono na etanercept (Enbrel).

Przypadek 4 to 36-letnia kobieta z długą historią seropozytywnego reumatoidalnego zapalenia stawów i śródmiąższowej choroby płuc. Przez ostatnie 2 lata była leczona rytuksymabem (Rituxan), mykofenolanem mofetylu (CellCept) i prednizonem w dawkach 7 mg / dobę. Miała historię ospy wietrznej i nie otrzymała szczepionki przeciwko półpaścu.

Dziesięć dni po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki COVID-19 zgłosiła ból i wysypkę pęcherzykową na brzuchu i plecach wzdłuż dermatomu T10 i otrzymywała acyklowir przez 7 dni. Wysypka ustąpiła w ciągu 6 tygodni i pacjentce podano drugą dawkę szczepionki 4 tygodnie po pierwszej. Nie miała dalszych działań niepożądanych szczepionki i nie doświadczyła zaostrzenia choroby reumatycznej.

Przypadek 5 to 38-letnia kobieta z niezróżnicowaną chorobą tkanki łącznej i zespołem antyfosfolipidowym, która była leczona aspiryną i hydroksychlorochiną. Miała wcześniej kontakt z ospą wietrzną i nie otrzymała szczepionki przeciw półpaścowi.

Dwa tygodnie po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki COVID-19 na prawej piersi rozwinęła się swędząca wysypka pęcherzykowa i przez tydzień podawano jej acyklowir. Objawy półpaśca ustąpiły w ciągu 3 tygodni i pacjentka otrzymała zgodnie z harmonogramem drugą dawkę szczepionki bez dalszych skutków ubocznych lub nawrotu choroby.

Przypadek 6 to 61-letnia kobieta z długą historią seropozytywnego reumatoidalnego zapalenia stawów, która była leczona tocilizumabem (Actemra) i prednizonem w dawce 5 mg / dobę w momencie podania pierwszej dawki szczepionki. Dwa tygodnie później wzdłuż dermatomu T6 pojawiła się wysypka i przez tydzień podawano jej walacyklowir, co spowodowało ustąpienie objawów półpaśca w ciągu 10 dni.

Jednak zgłosiła łagodny rzut zapalenia stawów i dawkę prednizonu zwiększono do 7,5 mg / dobę. Drugą dawkę podano bez powikłań zgodnie z planem.

Wzorce i mechanizmy

Furer i współpracownicy zauważyli, że w badaniach klinicznych szczepionek mRNA COVID-19 nie było doniesień o półpaścu i według ich wiedzy jest to pierwsza seria przypadków tych zdarzeń wśród pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi / zapalnymi.

Charakterystyka choroby była stosunkowo łagodna, u żadnego pacjenta nie wystąpiła choroba rozsiana ani nerwoból po przebytym półpaścu. Naukowcy zwrócili uwagę, że jeden przypadek dotyczył pacjenta, który otrzymał szczepionkę przeciw półpaścowi 2 lata przed szczepieniem COVID-19.

„Odporność komórkowa odgrywa ważną rolę w zapobieganiu reaktywacji wirusa ospy wietrznej półpaśca. Zmniejszająca się odporność komórkowa wraz z wiekiem lub chorobą wiąże się ze zmniejszeniem liczby komórek T specyficznych dla wirusa ospy wietrznej półpaśca, zaburzając nadzór immunologiczny i zwiększając ryzyko reaktywacji , przy czym wiek jest głównym czynnikiem ryzyka w 90% przypadków półpaśca ”- napisali naukowcy. Niemniej jednak były to przypadki stosunkowo młodych kobiet, których średni wiek wynosił 49 lat i których choroba reumatyczna była łagodna lub stabilna.

Prawdopodobnie w grę wchodziły również inne czynniki. Na przykład ryzyko wystąpienia półpaśca w populacji osób z chorobą reumatyczną jest wyższe niż u osób zdrowych, przy łącznym współczynniku zapadalności 2,9 (95% CI 2,4-3,3). Ponadto oszacowano, że ryzyko wśród pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów jest dwukrotnie wyższe niż w populacji ogólnej.

Dalszym wzrostem ryzyka jest zwiększony poziom aktywności choroby i wysokie dawki prednizonu. Ponadto, u pacjentów leczonych inhibitorami JAK, takimi jak tofacytynib, odnotowano podwojone ryzyko wystąpienia półpaśca, podobnie jak w przypadku dwóch pacjentów z tej serii.

Samo zakażenie COVID-19 zostało powiązane z wysypkami podobnymi do ospy wietrznej, co sugeruje, że infekcja może zakłócać aktywację i funkcję komórek CD4 + i CD8 +, co może wpływać na odporność na wirusy.

„Potencjalne mechanizmy, które mogą wyjaśnić patogenetyczny związek między szczepieniem mRNA-COVID-19 a reaktywacją wirusa półpaśca są związane ze stymulacją odporności wrodzonej przez receptory podobne do toll” – napisali naukowcy.

Zauważyli również, że szczepionka może stymulować interferony typu I i cytokiny, które mogą zakłócać ekspresję antygenu.

Ograniczeniem tej analizy był fakt, że rozpoznanie półpaśca zostało postawione wyłącznie na podstawie klinicznej. Ponadto przy niewielkiej liczbie przypadków nie można założyć związku przyczynowego.

Ujawnienia

Na to badanie nie zapewniono żadnego specjalnego finansowania.

Autorzy nie zgłosili konfliktu interesów.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK - NIEDZIELA 21.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
Holler Box
%d bloggers like this: