NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7335 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
UWAGA!! PILNY ALARM - AKTYWIŚCI PROSTO Z IZRAELA!!  VIDEO +18
POLSKA - NIEPEŁNOLETNI BEDĄ SZCZEPIENI BEZ PYTANIA ICH O ZDANIE - CZYLI O ICH ŻYCIU , KALECTWIE LUB ŚMIERCI ZADECYDUJE URZĘDNIK ?!
Szokujące wyznanie Płk. Mazguły: PiS to mordercy! [WARTO PRZECZYTAĆ]
Światowi lekarze ostrzegają: Trzymaj się z dala od ZASZCZEPIONYCH PRZECIW COVID19 ! Sterylizacja i przenoszenie ! CO TO JEST "SHEDDING"?
Tłum przed siedzibą koncernu AstraZeneca. Ludzie weszli na dach
UWAGA!!! DRASTYCZNE ZDJECIA !!!Zaburzenia miesiączkowania po szczepieniu przeciw Covid19 - doniesienia o obfitych krwawieniach i skurczach.
WOJNA W IZRAELU RAPORT OSTATNIE 12 GODZIN MINUTA PO MINUCIE - VIDEO ZDJĘCIA INFORMACJE MEDIÓW OBYWATELSKICH I AGENCYJNYCH - BEZ CENZURY
E171. Barwnik został uznany za rakotwórczy. Sprawdź, gdzie go znaleźć
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Jak COVID-19 wpływa na mózg pacjenta

Osoby, które chorowały na COVID-19 często zgłaszają problemy z myśleniem, które zaczęły się podczas choroby i towarzyszą im nawet po wyzdrowieniu.

Wiele osób, które wyleczyły się z COVID-19, skarży się na zmiany psychiczne, które nie opuszczają ich nawet kilka miesięcy po wyzdrowieniu. Komuś towarzyszy ciągła „mgła w głowie”, niektórzy mają objawy depresji, demencji, a czasem psychozy i nastroje samobójcze.

Naukowcy zasugerowali, że zmiany te wynikają z faktu, że wirus dostaje się do mózgu i prawdopodobnie wpływa na jego struktury. Jednak badanie przeprowadzone przez lekarzy z Columbia College of Medicine and Surgical obala te założenia.

Naukowcy nie znaleźli cząstek wirusa w mózgach zmarłych, ale zauważyli, że choroba w szczególny sposób wpływa na układ nerwowy pacjentów. Ten wpływ może częściowo wyjaśniać problemy z myśleniem, które dotykają pacjentów, którzy przeżyli COVID-19.

Podkreślamy, że nowe badanie jest jednym z największych i najbardziej szczegółowych tego rodzaju i opiera się na wynikach sekcji mózgu 41 pacjentów zmarłych z powodu COVID-19.

Lekarze zbadali próbki tkanki mózgowej od osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa i zmarłych z jego powodu lub jego następstw . Pacjenci byli w wieku od 38 do 97 lat, z których wielu było pochodzenia latynoskiego. Część z nich zmarła niemal natychmiast po przybyciu na ostry dyżur, a część spędziła kilka miesięcy w szpitalu.

Wszyscy pacjenci mieli uszkodzenie płuc w wyniku choroby, a przed śmiercią wszyscy zostali poddani szczegółowemu badaniu klinicznemu. Niektórzy mieli nawet skany MRI i CT.

Lekarze stosowali jednocześnie kilka metod, aby wykryć cząsteczki wirusa w neuronach i komórkach glejowych mózgu zmarłego. Metody te obejmowały hybrydyzację RNA in situ , która umożliwia wykrywanie wirusowego RNA w nienaruszonych komórkach mózgowych; analiza przeciwciał, za pomocą których można wykryć białka wirusowe w komórkach; i nadwrażliwy test PCR z odwrotną transkrypcją .

Ale nawet przy tak rozszerzonym arsenale metod naukowcy nie byli w stanie wykryć obecności cząstek SARS-CoV-2 w mózgach ofiar.

„Chociaż istnieją prace wspierające obecność wirusa w neuronach lub neurogleju, uważamy, że jest to wynikiem zanieczyszczenia próbki, a każdy wirus w mózgu jest zawarty tylko w naczyniach krwionośnych” – mówi główny autor James E. Goldman ) z Uniwersytetu Columbia. „Jeśli jakieś cząsteczki wirusa znajdują się bezpośrednio w tkankach mózgu, najprawdopodobniej jest ich zbyt mało, aby […] tłumaczyć obecność objawów neuropatologicznych ich obecnością”.

Naukowcy zbadali ponad 25 obszarów mózgu, w tym opuszkę węchową. Zwrócili szczególną uwagę na tę część mózgu, ponieważ istnieje przypuszczenie, że koronawirus może dostać się do mózgu z jamy nosowej przez nerw węchowy (jego włókna kończą się właśnie w opuszce węchowej). Nawet tam naukowcy nie mogli znaleźć żadnych białek ani RNA SARS-CoV-2.

Mimo to lekarze zauważyli, że te same zmiany patologiczne wystąpiły w mózgu każdego pacjenta, które można podzielić na dwie kategorie.

Pierwszą rzeczą, którą zauważyli naukowcy, była duża liczba obszarów mózgu uszkodzonych z powodu braku tlenu (niedotlenienie). Nie jest to zaskakujące, ponieważ wszyscy pacjenci przed śmiercią cierpieli na poważne uszkodzenie płuc.

Niektóre obszary uszkodzone przez udar były duże, ale były też mikroskopijne urazy, których nie można było zobaczyć podczas standardowych badań. Lekarze uważają, że te drobne uszkodzenia mózgu mogły być spowodowane przez skrzepy krwi, które są częste u pacjentów z ciężkim COVID-19.

Jednak przede wszystkim naukowców zaskoczyły inne procesy, które wykryli w mózgach zmarłego. Lekarze odkryli wiele aktywowanych komórek mikrogleju w mózgach większości tych pacjentów. Przypomnijmy, że mikroglej to rodzaj komórek odpornościowych w mózgu, które są aktywowane w odpowiedzi na uszkodzenie tkanki mózgowej.

Naukowcy zobaczyli więc skupiska komórek mikrogleju pożerających neurony: proces znany jako neuronofagia. Jest prawdopodobne, że mikroglej może zostać aktywowany w odpowiedzi na pojawienie się zapalnych cytokin, takich jak interleukina-6 , która jest związana z zakażeniem koronawirusem.

Jednocześnie samo niedotlenienie może powodować wysyłanie przez neurony sygnałów „zjedz mnie”, na które odpowiadają komórki mikrogleju. W ten sposób, zdaniem naukowców, COVID-19 może wpływać na tkankę mózgową bez bezpośredniego wpływu na cząsteczki wirusa.

Aktywowane komórki mikrogleju stwierdzono głównie w rdzeniu przedłużonym, który reguluje pracę serca i płuc oraz w hipokampie, który bierze udział w procesach zapamiętywania i kształtowania emocji.

Dodajemy, że pomimo tego, że badacze otrzymali w toku tej pracy wiele ważnych informacji, pytania nie zmniejszają się. Ile neuronów musi zniszczyć mikroglej, aby spowodować zaburzenia pamięci lub inne ważne procesy? Może istnieją nieznane współistniejące przyczyny? W końcu, dlaczego ludzie, którzy wyleczyli się z COVID-19, nadal doświadczają objawów takich jak „mgła w głowach”?

Lekarze zwracają uwagę, że potrzebne są dalsze badania, aby odpowiedzieć na te i inne pytania. Już teraz badają wyniki sekcji zwłok pacjentów, którzy zmarli kilka miesięcy po wyzdrowieniu z koronawirusa. Naukowcy badają również tkankę mózgową ludzi, którzy zmarli z powodu zespołu ostrej niewydolności oddechowej przed początkiem pandemii COVID-19, aby zrozumieć, w jaki sposób patologie mózgu zależą ogólnie od chorób płuc.

Wyniki badań zostały opublikowane w Brain.

Przypomnijmy, że wcześniej pisaliśmy, że przewlekłe przekrwienie błony śluzowej nosa może również prowadzić do zmian w mózgu. Poinformowaliśmy również, że naukowcy odkryli związek między COVID-19 a pierwszymi objawami cukrzycy u osób, które wyzdrowiały.

Więcej wiadomości ze świata nauki można znaleźć w sekcji „ Nauka ” na platformie medialnej „ Oglądaj ”.

https://www.vesti.ru/

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK - NIEDZIELA 21.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: