NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Handel nagrobkami na portalach, obłożone zakłady pogrzebowe i brak trumien. Takie są realia w branży pogrzebowej

Revista MásNegocios (@RevMasNegocios) | Twitter

Pandemia zbiera swoje śmiertelne żniwo, ale zakłady pogrzebowe mają pełne ręce roboty nie tylko z powodu śmierci covidowych. W 2020 r. zmarło najwięcej osób od II wojny światowej. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w ciągu pierwszych czternastu tygodni 2021 r. odnotowano o 34 tys. zgonów więcej niż w 2020 r. Warto wspomnieć, że rok 2020 był rekordowy. Na portalach ogłoszeniowych pojawia się coraz więcej ogłoszeń dotyczących sprzedaży nagrobka czy miejsca na cmentarzu. Branża pogrzebowa z kolei napisała list do Ministerstwa Zdrowia, w którym domaga się ujęcia jej w systemie pierwszeństwa szczepień.

„Sprzedam miejsce na cmentarzu”

W internecie roi się od ogłoszeń związanych z pochówkiem na cmentarzu. Można znaleźć wiele ogłoszeń dotyczących gotowych nagrobków wraz z miejscem na nekropolii, a także samych miejsc, które ogłoszeniodawcy zarezerwowali sobie wcześniej. Oferty różnią się od siebie, w zależności od miejsca. Na cmentarzu Rakowickim w Krakowie za kwaterę w części przeznaczonej dla dzieci, trzeba zapłacić 59 tys. złotych. W ogłoszeniu czytamy: „idealne na urny”. Na cmentarzu Wolskim w Warszawie jest to już koszt 20 tys. zł. Dodatkowym atutem tamtejszego miejsca jest bliskość kościoła Grzegorza Wielkiego. Po drugiej stronie Wisły, na Cmentarzu Bródnowskim można znaleźć ofertę za blisko 21 tys. zł. Tamtejsza kwatera opłacona jest do 2031 r. i znajduje się niedaleko bramy od ul. Św. Wincentego. Wcześniej grób był zajęty, ale ekshumacji dokonano już ponad 10 lat temu. Z ogłoszeń wynika, że w Radomiu trzeba zapłacić ok. 10 tys. zł za grób, w Płocku ok. 8 tys. zł, a w Zakrzewiu ok. 4 tys. zł.

Memento mori, Carpe Diem

Branża pogrzebowa ma ręce pełne roboty

Robert Czyżak prezes Polskiej Izby Branży Pogrzebowej w rozmowie z agencją Newseria mówił niedawno, że w niektórych regionach Polski zakłady pogrzebowe miały nawet 50–60 proc. więcej pracy niż w analogicznym roku 2019. Wiązało się to także z ogromnymi nakładami ze strony firm pogrzebowych, ale także często z brakiem dostępu do trumien.

– W czasie pandemii w części zakładów produkcyjnych były ograniczenia kadrowe w związku z kwarantanną czy problemami finansowymi, co uniemożliwiało prowadzenie działalności. Nie wszyscy przedsiębiorcy wytwarzający trumny pozyskali ochronę tarczową. Nie posiadaliśmy także dostatecznie dużego wyboru wszystkich materiałów zabezpieczenia bezpośredniego i pośredniego naszych pracowników. Czasowo ograniczony był dostęp do zakupu materiałów takich jak maski ochronne, rękawice, fartuchy, gogle i kombinezony – mówił dla Newserii.

Dodaje także, że pochówki osób zmarłych na COVID-19 wyglądają inaczej. Nie ma tutaj mowy o obmywaniu ciał, czy ubieraniu ich w odpowiednie stroje. Są one składane kolejno do dwóch worków, a następnie do trumny. Przyznaje, że mimo większej liczby pogrzebów niż w 2019 r., zarobki branży są podobne, bo z racji obostrzeń, rodziny decydują się na skromniejsze uroczystości.

– W miejscach, gdzie zgonów jest mniej, nie ma problemu, ale tam, gdzie ich liczba znacznie wzrosła, brakuje miejsca do przechowywania ciała, chłodnie są przepełnione, a pogrzeby można organizować od godziny 9 do 16. I co w przypadku, gdy rodzina przebywa na kwarantannie i nie może zająć się sprawami pogrzebu przez 10 dni? To rodzi dodatkowe koszty – mówi.

Krzysztof Wolicki wskazuje także, że kremacja jest bezpieczniejszą opcją z punktu widzenia epidemiologicznego, bo koronawirus w niektórych narządach, np. w płucach utrzymuje się do trzech dób, ale w moczu już do 21 dni. To, że ciało znajduje się w worku, nie przeszkadza wirusowi w rozwijaniu się. Temperatura kremacji zabija z kolei wszystko.

Sama kremacja jest także o wiele tańsza. Przeglądając oferty w poszczególnych miastach, okazuje się, że najwyższe ceny są w Warszawie – ok. 1000 zł. W innych miastach górny pułap sięga 700-800 zł. Do tego dużo tańsze są urny, bo tutaj można znaleźć coś już za kilkaset złotych (oczywiście są też takie po 2 tysiące). Dla kontrastu trumna dębowa to wydatek ok. 4-5 tysięcy złotych.

Grabarz w grupie szczególnego ryzyka

Stowarzyszenia zrzeszające firmy pogrzebowe pisały już dwa pisma do ministerstwa zdrowia, w których zwracały się o wpisanie swoich pracowników na listę grup, które miały pierwszeństwo w kolejce do szczepionek. 19 marca Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe wysłało trzecie już pismo do Ministra Zdrowia, w którym zwraca się o zakwalifikowanie pracowników firm pogrzebowych do jak najszybszego zaszczepienia szczepionką przeciw COVID-19.

– Praca zakładów pogrzebowych wystawia ich na codzienny kontakt ze zmarłym i członkami rodziny, którzy są narażeni na ryzyko przeniesienia choroby, pomimo wszelkich środków ochronnych (maseczki, dezynfekcja itd.) takie ryzyko istnieje. Są już odnotowane zgony wśród pracowników zakładów pogrzebowych. Duża ilość zgonów, jakie w ostatnich miesiącach odnotowujemy, powoduje sporo większe obciążenie pracowników firm funeralnych. Przemęczenie, stres powoduje zmniejszenie odporności organizmu. Nikt nie zastanawia się co by się stało gdyby tylko część zakładów pogrzebowych została wykluczona na danym terenie z powodu kwarantanny, pogrzeby zmarłych należałoby przesuwać o kolejne dwa czy trzy tygodnie. Nie mamy tyle chłodni, aby pomieścić ciała, a idą przecież ciepłe dni, mamy już wiosnę – czytamy w piśmie.

 

https://businessinsider.com.pl/

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: