NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Elon Musk ostrzega, że sztuczna inteligencja może przejąć władzę. “Nieśmiertelny dyktator, którego nie pokonamy”

Elon Musk ostrzega jakie zagrożenie stanowi sztuczna inteligencja

Elon Musk ostrzega jak niebezpieczna dla człowieka może okazać się sztuczna inteligencja. Jego zdaniem, naszym priorytetem powinno być bezpieczeństwo związane z rozwojem AI, bo tego typu technologia może obrócić się przeciwko swoim stwórcom.

Sztuczna inteligencja stanowi zagrożenie? Chociaż wielu naukowców ostrzega, że do takiej sytuacji nie dojdzie, to filmy takie jak np. “Terminator”, “Matrix”, “Ja, Robot”, “Blade Runner” i “Ex Machina” rozbudzają niepokój. W sprawie rozwoju sztucznej inteligencji i związanych z nią potencjalnych zagrożeń głos postanowił zabrać Elon Musk. Niestety nie ma dla nas dobrych wiadomości. Jak sam przyznaje, bardzo boi się sztucznej inteligencji i tego, co może ona oznaczać dla ludzkości.

Elon Musk: “rozwój sztucznej inteligencji to przywoływanie diabła”

Już w 2017 roku Elon Musk na Twitterze stwierdził, iż sztuczna inteligencja oraz autonomiczne maszyny stanowią dla ludzkości większe zagrożenie, niż Korea Północna oraz pociski nuklearne. W 2020 roku ostrzegał, że nieuchronnie zmierzamy do sytuacji, gdy stworzymy sztuczną inteligencję mądrzejszą i sprytniejszą od nas. Jego zdaniem, stanie się do 2025 roku.

Nie znaczy to, że wszystko szlag trafi w ciągu 5 następnych lat. To jednak ostrzeżenie, że sytuacja robi się nieciekawa i dziwna – wyjaśnia Elon Musk. (Interesting Engineering).

Musk porównał rozwijanie sztucznej inteligencji do „przywoływania diabła”, bo jego zdaniem, przyspieszy ona wybuch III wojny światowej. Co gorsza, w dokumencie “Do You Trust This Computer?” przyznał, iż obawia się, że sztuczna inteligencja może przejąć władzą nad światem, a „super komputery będą jak nieśmiertelny dyktator, od którego nigdy się nie wyzwolimy”. Zwrócił uwagę jak bardzo już teraz AI zmienia nasze życie oraz używa naszych danych i zbiera o nas wiedzę.

Zdaniem Muska, ludzie są “głupsi niż im się wydaje”, a naukowcy dyskredytują sztuczną inteligencję i nie doceniają jej, bo nie mogą zdzierżyć, że jest ona lepsza od nich.

Co ciekawe, Elon Musk uważa, że ludzie już teraz poniekąd stali się cyborgami, a Neuralink jest tylko kolejnym etapem tego procesu,. Zwrócił uwagę, że komputery i telefony stały się „rozszerzeniem człowieka”, a ludzkość zintegrowała się z elektroniką.

Sztuczna inteligencja – przyszłość i zagrożenia

Jednocześnie Elon Musk nie traktuje sztucznej inteligencji jaki zło absolutne i sam inwestuje w jej rozwój (m.in. projekt Neuralink). Co więcej, wszystkie firmy Elona Muska działają w oparciu o różną formę sztucznej inteligencji. Miliarder przez ostatnie lata inwestuje jednak intensywnie w promocję odpowiedzialnego rozwoju sztucznej inteligencji i pracuje nad „awaryjnym wyłącznikiem”, na wypadek, gdyby sztuczna inteligencja uznała ludzi za swojego przeciwnika. Już w 2015 roku zainwestował miliony dolarów w projekt Future Life Institute (FLI), który na wzór Open AI, zajmuje się potencjalnymi zagrożeniami związanymi z rozwojem sztucznej inteligencji.

Połączenie człowieka z komputerem

Jak podkreśla futurysta dr Ian Pearson, sztuczna inteligencja jest nieunikniona, a współistnienie z nią, lub nawet połączenie człowieka ze sztuczną inteligencją, to kolejny etap ewolucji. Jak podkreśla portal Interesting Engineering, technologia Neuralink Elona Muska, czyli połączenie ludzkiego mózgu z komputerem, może być naszą szansą na rywalizację ze sztuczną inteligencją, pozwalając nam zwiększyć nasze możliwości i inteligencję do poziomu, jaki osiągną w przyszłości maszyny.

 

https://stanwiedzy.pl/

BESTY.pl

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: