NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Według najnowszych badań, ludzie ufają teraz algorytmom bardziej niż sobie nawzajem

Według najnowszych badań, ludzie ufają teraz algorytmom bardziej niż sobie nawzajem

Naukowcy z University of Georgia przeprowadzili badanie, które potwierdza to, co wielu już podejrzewało; ludzie mają teraz tendencję do ufania algorytmom bardziej niż sobie nawzajem, zwłaszcza jeśli chodzi o żmudne zadania.

Założenie badania było proste: około 1500 uczestnikom pokazano zdjęcia i poproszono o policzenie znajdujących się na nich osób.

Uczestnicy mogli skorzystać z sugestii algorytmu komputerowego lub średnich przypuszczeń od innych ludzi, aby wykonać zadanie, które obejmowało obrazy od 15 do 5000 osób.

Wraz ze wzrostem wielkości tłumu lub złożonością zadania uczestnicy, co zrozumiałe, coraz bardziej polegali na algorytmie liczenia ludzi. W końcu komputery są szczególnie dobre w żmudnych zadaniach, których ludzie unikają, takich jak liczenie.

„Wygląda na to, że istnieje tendencja do polegania w większym stopniu na algorytmach, ponieważ zadanie staje się trudniejsze, a efekt ten jest silniejszy niż skłonność do polegania na radach innych osób” – mówi doktorant systemów informacji zarządczej Eric Bogert z University of Georgia.

Naukowcy przyznają, że przynajmniej w tym konkretnym zadaniu nie ma dwuznaczności odpowiedzi, tylko dobra lub zła, więc brak niuansów lub perspektywy sprawia, że ​​zadanie jest idealne dla algorytmu w przeciwieństwie do człowieka. 

„Jest to zadanie, które ludzie uważają, że komputer będzie dobry, chociaż może być bardziej podatny na błędy niż liczenie obiektów” – mówi Aaron Schecter, badacz systemów informatycznych z University of Georgia.

Jednak naukowcy podkreślili, że nasze postrzeganie tego, jak dokładny może być algorytm, odgrywa ważną rolę – outsourcing zadania do maszyny nieświadomie stwarza okazję, by uprzedzenia i dyskryminacja wkradały się bez wiedzy ludzkich uczestników.

„Jednym z typowych problemów związanych ze sztuczną inteligencją jest wykorzystywanie jej do przyznawania kredytów lub zatwierdzania komuś pożyczek” – mówi Schecter. 

„Chociaż jest to subiektywna decyzja, jest tam wiele liczb – takich jak dochód i ocena kredytowa – więc ludzie uważają, że jest to dobra praca dla algorytmu. Ale wiemy, że uzależnienie prowadzi w wielu przypadkach do praktyk dyskryminacyjnych z powodu czynników społecznych, które nie są brane pod uwagę ”.

Algorytmy już teraz w dużej mierze dyktują ogromną część ludzkiej działalności, a ceny giełdowe, media społecznościowe i rynki internetowe należą do niezliczonych zadań uważanych za zbyt żmudne dla ludzi, ale na tym polega potencjał katastrofy, podkreślają najnowsze badania.

rt.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: