NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POLSKIE DZIECI POPEŁNIAJĄ SAMOBÓJSTWA - WZROST PRZYPADKÓW O 1/4 - TO SKUTEK RZĄDÓW PIS W POLSCE ?
Sejm zajmie się dzisiaj pilnym projektem ustawy wniesionym przez posłów Prawa i Sprawiedliwości PRYWATYZACJA LASÓW PAŃSTWOWYCH !!!
PRZEJĘCIE POLSKI PO PANDEMII – TAJEMNICA SPISU POWSZECHNEGO 2021.
BARDZO WAŻNE - SZCZEPIENIE DZIECI: Te szczepionki.. CAŁOŚĆ MATERIAŁU VIDEO !!
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Warszawa – Moskwa: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

W tradycji polskiej jest cieszyć się, gdy sąsiadowi padnie krowa, nawet gdyby we własnej oborze padło kilka więcej. Radość z cudzego nieszczęścia to część polskiej tożsamości. Chwalimy się polską gościnnością i religijnością, ale do stołu wigilijnego 60% Polaków nie wpuściłoby „obcego”.

Wyrzucamy z kraju rosyjskich dziennikarzy, a kiedy oni odpowiadają tym samym wrzeszczymy, że to bezpodstawne i niesprawiedliwe. W ramach solidaryzowania się ze Stanami Zjednoczonymi wydalamy trzech rosyjskich dyplomatów.

Znając „polską wrażliwość”…

Minister Ławrow podbił stawkę i zapowiedział wyrzucenie pięciu. W meczu Polska – Rosja 3:5. Znając „polską wrażliwość” kolejni pracownicy rosyjskiej ambasady będą zmuszeni do opuszczenia Polski. Rosjanie odpowiedzą z nawiązką i polska misja dyplomatyczna w światowym mocarstwie zostanie zredukowana do zera. Rosjan zbytnio to nie unieszczęśliwi, a polskie interesy już oficjalnie będą prowadzić Stany Zjednoczone.Rzeczą zmysłów jest oglądać, rzeczą intelektu myśleć. Co zatem przyniosły nam zmysły w ciągu ostatnich kilku dni w polityce międzynarodowej.
Należy uściślić, że politykę międzynarodową uprawiają tylko ci, których na to stać, a reszta państw, czyli jakieś 96%, jest za „chuda w uszach” na wielką politykę, jak mówią mniej obeznani z dyplomatycznym językiem.

Zmysły zatriumfowały nad intelektem

Upadek „bloku socjalistycznego” spowodował rozluźnienie w prowadzeniu polityki międzynarodowej przez Stany Zjednoczone i spadek wyczucia sytuacji. Pojawiające się tu i ówdzie pomysły o „końcu historii” i o zwycięstwie idei liberalnej sprawiły, że zmysły zatriumfowały nad intelektem, choć świat, mimo wszystko, stawał się bardziej bipolarny niż w czasach zimnej wojny.

Ten zimnowojenny kojarzył się z wrogimi blokami wojskowymi i w powszechnym pojmowaniu ograniczał się tylko do tego. Dziś bipolarność to powszechna nierówność polityczna, ekonomiczna i społeczna. To nadużywanie siły mocnych względem słabiej wyposażonych. Ten bipolarny świat widoczny jest w statystykach, których treść znana jest tylko nielicznym, bo dla większości odczuwanie go na własnym grzbiecie jest wystarczającym doświadczeniem.

Pozimnowojenna polityka Stanów Zjednoczonych nie ograniczała się tylko do włączania kolejnych państw w ramy wasalnego podporządkowania, zakładała ona także ręczne – amerykańskie – sterowanie polityką wewnątrz tych krajów. Podporządkowanie już nie wystarczyło, potrzebny był gauleiter, ponieważ miejscowi liberalni neofici byli w takim samym stopniu pożyteczni, jak i niebezpieczni.

Jeśli na wasalne stosunki nałożymy ludzką skłonność do szukania uprzywilejowania, to nie trudno odpowiedzieć na pytanie: dlaczego PiS wydala trzech rosyjskich dyplomatów z Polski w sytuacji, która nijak nie wiąże się z naszym krajem, a jedynym powodem, ogłoszonym zresztą publicznie, jest solidaryzowanie się ze Stanami Zjednoczonymi w geopolitycznej rywalizacji z Rosją.

Potencjał „brzęczącej muchy”

Strona polska uczyniła ten krok z zamiarem, że otworzy to jakiś nowy rozdział w stosunkach z Amerykanami, ale przede wszystkim w przekonaniu, że działania wyglądające na zsynchronizowane z amerykańska administracją poświadczą, że Stany Zjednoczone po Trumpie są równie Polsce przychylne, a Polska w amerykańskiej rywalizacji z Rosją występuje w roli partnera. Rodzaj mirażu, który w Polsce sprawdza się zawsze, dlaczego więc PiS miałby z niego nie skorzystać?

Polityka to sztuka osiągania celu, choćby to miały być tylko … kolejne wygrane wybory.W skali globalnej Polska ma potencjał „brzęczącej muchy”: szkód nie narobimy, ale wkurzyć możemy wystarczająco skutecznie.

Ludziom w wieku Bidena należy się szacunek

Niewiele wiadomo, jaka była sekwencja zdarzeń w relacjach rosyjsko-amerykańskich w ostatnich tygodniach, jeszcze mniej wiadomo, co kryje w sobie najbliższa przyszłość.

Prezydent Biden kilkanaście dni temu podczas wywiadu telewizyjnego twierdząco odpowiada na pytanie: czy prezydent Putin jest zabójcą? Zrobił tym trochę szumu, ale nie wywołał fali poparcia czy oburzenia.

Po reakcji prezydenta Putina widać, że on także nie dał się sprowokować. W tradycji rosyjskiej i wschodniej ludziom w wieku Bidena należy się szacunek, a tym, co wymagają, taryfa ulgowa.Rosyjski prezydent w odpowiedzi życzył Bidenowi zdrowia, a za reakcję Kremla można uznać propozycję spotkania w trybie on-line celem publicznego wyjaśnienia spraw.

Putin, który lubi mieć ostatnie słowo, zakończył incydent w swoim stylu:, „Kto się przezywa, ten sam się tak nazywa”.
Dla sprawniejszych w politycznych niuansach było wiadomym, że składanie całego incydentu na karb demencji starczej amerykańskiego prezydenta jest zbyt proste. Rosja nauczyła się czekać, a rosyjski naród znany jest z cierpliwości.

„Zrobiliśmy laskę Amerykanom”

Kilka dni temu Biden zadzwonił do prezydenta Putina. Treści rozmowy nie zna nikt, ale to, że inicjatorem była strona amerykańska i że rozmowa odbyła się, potwierdzają obie strony.

Tajemniczości rozmowy nadaje także to, że następnego dnia Amerykanie wydalają dziesięciu rosyjskich dyplomatów i nakładają kolejne sankcje.

Prawo i Sprawiedliwość uznaje ten krok za sygnał do zademonstrowania swojego przywiązania do Ameryki i uznaje trzech rosyjskich dyplomatów za „persona non grata”.Redaktor Jan Engelgard z „Myśli polskiej” uznał to za początek operacji „Wazeline”, i zapewne jest w tym dola prawdy. Ale od czasu, kiedy minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski wygłosił słyną frazę: „Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom” (cytat – red.), nie jest to żadną nowością, ani odkryciem. W stosunkach z Ameryką jesteśmy albo na kolanach albo wpół zgięci, a hardości nabieramy, gdy czujemy amerykański oddech za plecami. Taka osobliwość polskiego genomu.

Wbrew temu, co próbuje się wmówić opinii publicznej, Rosja jest partnerem przewidywalnym, w odróżnieniu od Stanów Zjednoczonych, które zdolne są wywołać dowolny konflikt, w dowolnej części świata, jeśli uznają go korzystnym dla swoich interesów.

Pokłosiem amerykańskiej polityki były fale uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki do Europy, są nim także wysokie płoty na granicy meksykańsko-amerykańskiej.Amerykańscy politycy ślepo dążący do światowej supremacji, jako efekt uboczny stworzyli faktyczny, drugi biegun współczesnego świata, biegun biedy i niesprawiedliwości społecznej, gruntując jego trwałą bipolarnego strukturę.

sputniknews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: