NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

USA usuwają Wietnam i Szwajcarię z listy manipulatorów walutowych

W swoim półrocznym raporcie dla Kongresu na temat manipulacji walutami, pierwszym pod rządami Bidena, Departament Skarbu USA stwierdził, że żaden kraj nie spełnia obecnie amerykańskich kryteriów jako manipulatora.

Od 1988 r. Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych określił tylko trzy zagraniczne rządy jako manipulatory walutowe, a administracja Trumpa dodała Chiny do listy w 2019 r. Podczas impasu w sprawie ceł [Plik: Patrick Semansky / AP Photo]

Wietnam i Szwajcaria zostały usunięte z listy krajów oznaczonych przez Stany Zjednoczone jako manipulatory walutowe, cofając decyzję podjętą przez administrację Trumpa w grudniu.

W swoim półrocznym raporcie dla Kongresu na temat manipulacji walutami, pierwszym pod rządami Bidena, Departament Skarbu USA powiedział w piątek, że żaden kraj nie spełnia obecnie amerykańskich kryteriów jako manipulatora. Powiedział jednak, że Wietnam i Szwajcaria, a także autonomiczna wyspa Tajwan będą objęte wzmocnionym monitoringiem.

Na wyższym poziomie kontroli, który w raporcie nazwano „zwiększonym zaangażowaniem”, Wietnam, Szwajcaria, a teraz Tajwan zostaną poddane dokładniejszej ocenie ich praktyk w ramach praw uchwalonych przez Kongres, które wymagają od administracji wezwania narodów, które angażują się w domniemane manipulacje walutowe w celu uzyskania nieuczciwej przewagi handlowej nad Stanami Zjednoczonymi.

Ministerstwo Skarbu nie wskazało Chin jako manipulatora walutowego, co administracja Trumpa zrobiła w 2019 roku podczas napiętego impasu handlowego z drugą co do wielkości gospodarką świata. Chiny znajdują się na liście 11 krajów monitorowanych na niższym poziomie niż Wietnam, Szwajcaria i Tajwan.

Na liście z Chinami są również Japonia, Korea Południowa, Niemcy, Irlandia, Włochy, Indie, Malezja, Singapur, Tajlandia i Meksyk. W piątek do listy dodano tylko Irlandię i Meksyk.

Żaden z krajów na żadnej z list nie ma wobec nich sankcji gospodarczych USA z powodu rzekomej manipulacji walutą.

Narody, którym Stany Zjednoczone przypuszczały, że uczestniczą w manipulacji, zazwyczaj sprzedają własną walutę i kupują dolary amerykańskie w celu obniżenia wartości swojej waluty przy jednoczesnym zwiększeniu wartości dolara. Słabsza waluta może sprawić, że eksport danego kraju na rynkach zagranicznych będzie tańszy, a import podroższy.

W historii tych raportów składanych dwa razy w roku Kongresowi, sięgającej 1988 r., Ministerstwo Skarbu tylko określiło trzy zagraniczne rządy jako manipulatory walutowe. Administracja Trumpa określiła Chiny jako manipulatora walutowego w 2019 r., A Stany Zjednoczone wskazały również Chiny jako manipulator walutowy w latach 1992–1994. Departament Skarbu nałożył tę etykietę również na Japonię i Tajwan w latach 80. XX wieku.

Wyznaczenie jako manipulatora walutowego może oznaczać nałożenie przez USA sankcji gospodarczych, jeśli okres negocjacji nie doprowadzi do rozwiązania kwestii, które Stany Zjednoczone uznają za kontrowersyjne.

Prywatni analitycy poparli wycofanie się administracji Bidena z Wietnamu i Szwajcarii jako manipulatorów walutowych.

Eswar Prasad, profesor ekonomii na Uniwersytecie Cornell, powiedział, że nowa administracja zdecydowała się nie wykorzystywać raportu jako jawnie politycznego narzędzia, które usidliło sojuszników USA.

„Pomoże to odbudować wiarygodność raportu, tak aby służył pożytecznemu celowi, gdy będzie naprawdę potrzebny w przyszłości, aby zwrócić uwagę na nieuczciwe praktyki zarządzania walutą w innych krajach” – powiedział Prasad.

ŹRÓDŁO AP
20+ memów - bank najlepsze śmieszne memy i demotywatory facebook - bank
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: