NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Ukraina może zabiegać o broń nuklearną, jeśli pozostanie poza NATO: dyplomata

Ambasador Kijowa w Niemczech wzywa transatlantycki sojusz bezpieczeństwa do przyznania Ukrainie długo oczekiwanego członkostwa.

Długoletnie dążenie Ukrainy do członkostwa w NATO nabrało nowego charakteru w wyniku zaostrzonych napięć z Rosją [plik: Serhiy Takhmazov / Reuters]

 

Ukraiński dyplomata podobno ostrzegł, że Kijów może zostać zmuszony do zakupu broni jądrowej w celu ochrony bezpieczeństwa kraju, jeśli NATO nie przystanie na swoje żądanie członkostwa w obliczu narastających napięć z sąsiednią Rosją.

Andriy Melnyk, ambasador Ukrainy w Niemczech, zasugerował w czwartek ogólnokrajowej publicznej sieci radiowej Deutschlandfunk, że administracja prezydenta Wołodymyra Zełenskiego rozważa wszystkie możliwe opcje, ponieważ narastają obawy o możliwą eskalację działań wojennych na ogarniętym konfliktem wschodzie kraju.

„Albo jesteśmy częścią sojuszu takiego jak NATO, a także wnosimy swój wkład we wzmocnienie tej Europy, albo mamy tylko jedną opcję; aby się uzbroić ”, zacytowała niemiecka agencja informacyjna DPA, cytując Melnyka. „Jak inaczej moglibyśmy zagwarantować naszą obronę?”

Jego komentarz pojawił się po zintensyfikowanych walkach w ostatnich tygodniach w obwodach Doniecka i Ługańska na Ukrainie, gdzie siły rządowe walczyły z separatystami wspieranymi przez Rosję od czasu zajęcia przez rebeliantów części terytorium w kwietniu 2014 roku.

W międzyczasie Rosja zgromadziła dziesiątki tysięcy żołnierzy, a także czołgi i artylerię w pobliżu wspólnej granicy w regionie. Moskwa zmobilizowała również wojska w anektowanym regionie Morza Czarnego na Krymie, który zaanektowała z Ukrainy w marcu 2014 roku.

Nacisk Kijowa na NATO

Ukraina jest obecnie sojusznikiem NATO, ale nie jest członkiem. Od lat stara się rozpocząć rozmowy akcesyjne, ale jest konsekwentnie odrzucana.

Ostatnio, w wyniku impasu z Moskwą, sprawa stała się ponownie pilna.

Wcześniej w tym miesiącu Kijów wezwał do przyspieszenia wejścia do sojuszu, mówiąc, że to jedyny sposób na zakończenie konfliktu w regionie Donbasu, którego częścią są Donieck i Ługańsk.

Moskwa sprzeciwia się awansowi Kijowa i oskarżyła NATO i wiodące Stany Zjednoczone o przekształcenie Ukrainy w „beczkę prochu”, co wiąże się ze zwiększeniem dostaw broni do tego kraju.

W międzyczasie NATO nakazało Ukrainie przeprowadzić reformy wewnętrzne i rozwinąć swoje zdolności obronne, aby móc ubiegać się o członkostwo.

 

Podczas gdy zawieszenie broni zatrzymało wojnę na pełną skalę w Donbasie w 2015 r., Sporadyczne starcia nigdy nie ustały [Plik: Alexander Ermochenko / Reuters]

Zełenski powiedział w piątek, że ponownie podniósł kwestię kandydatury Ukrainy do NATO podczas rozmów z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem w Paryżu. Kanclerz Niemiec Angela Merkel również włączyła się w dyskusje w stolicy Francji za pośrednictwem łącza wideo.

 

Prezydent Ukrainy powiedział dziennikarzom po spotkaniu, że czuje się wspierany przez Francję i Niemcy, które są członkami NATO, w odniesieniu do planu działania jego kraju dotyczącego przystąpienia do sojuszu.

Powiedział też, że jest gotowy do rozmów czterostronnych, w tym prezydenta Rosji Władimira Putina, aby uspokoić stosunki z sąsiadem, dodając, że uważa, że ​​zaproponowane przez Waszyngton osobne spotkanie prezydenta USA Joe Bidena i Putina może pomóc w rozwiązaniu niektórych problemów.

Putin nalegał, żeby się wycofał

Kijów na początku tego tygodnia zrzucił winę za eskalację napięcia z Rosją na Moskwę, a minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba potępił Kreml „pogorszenie sytuacji bezpieczeństwa” w regionie.

Przemawiając w czwartek na konferencji prasowej, Kuleba oskarżył rosyjskich ekspertów i urzędników o „jawne grożenie Ukrainie wojną i zniszczeniem ukraińskiej państwowości”.

Ostrzegł także Moskwę przed ingerencją w Ukrainę, stwierdzając, że nasilenie eskalacji w regionie Donbasu będzie miało „bardzo bolesne” konsekwencje dla Rosji.

„Czerwona linia Ukrainy to granica państwowa. Jeśli Rosja przekroczy czerwoną linię, będzie musiała cierpieć – powiedział. „Świat jest po stronie Ukrainy i prawa międzynarodowego”.

 

Putin nadzorował gromadzenie dziesiątek tysięcy żołnierzy, a także czołgów i artylerii w pobliżu wspólnej wschodniej granicy Rosji z Ukrainą [plik: Mikhail Metzel / Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP]

Kreml wielokrotnie zaprzeczał ingerencji w Donbasie, ale Ukraina i kilka krajów zachodnich stwierdziło, że siły separatystów w regionie są uzbrojone, dowodzone, finansowane i wspomagane przez Rosję.

 

Moskwa stwierdziła również, że jej ruchy wojsk w regionie nie stanowią zagrożenia i są jedynie obronne. Stwierdził również, że jednostki wojskowe pozostaną na pozycji tak długo, jak długo Kreml uzna to za stosowne.

Ale nagromadzenie zaalarmowało sojuszników Ukrainy, co skłoniło NATO i kilka państw członkowskich sojuszu – w tym USA, Niemcy i Francję – do nakazania przez Putina wycofania.

W ostatnim takim apelu Macron, Merkel i Zełenski w piątek wspólnie wezwali Moskwę do zmiany kursu.

„Zażądali wycofania tych wzmocnień, aby osiągnąć deeskalację” – oświadczyła berlińska kancelaria w oświadczeniu po spotkaniu tria.

https://www.aljazeera.com/

 

Bomba atomowa - Najlepsze memy, zdjęcia, gify i obrazki - KWEJK.pl

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: