NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Ambasada RP w Irlandii nie jest w stanie wesprzeć Polskiej biblioteki, która upada

 

Biblioteka w Cork, posiadająca największą kolekcję polskich książek w Irlandii, musi zbierać fundusze, aby przetrwać.

ABC EduLibrary w Cork City zaapelowała o fundusze do Ambasady RP w Irlandii i Rady Miasta Cork po tym, jak blokady zmniejszyły dochody organizacji non-profit w tym roku.

„To było bardzo trudne dla biblioteki” – powiedział Tomasz Trela, członek zarządu biblioteki i student University College Cork (UCC).

Centrum kulturalne

Biblioteka i centrum kulturalne, które jest stałym miejscem spotkań polskiej społeczności w Cork, nie było w stanie organizować imprez ani zajęć dla swoich członków. Oznaczało to, że fundusze na wydarzenia kulturalne z Ambasady RP nie były dostępne.

Zmagając się z kosztami wynajmu, pan Trela powiedział, że biblioteka zdecydowała się w ostateczności zaapelować o crowdfunding.

„Zdecydowaliśmy, że jest to jedyny sposób, aby utrzymać bibliotekę przy życiu i nie zniknąć całkowicie, w przeciwnym razie nie będziemy w stanie zapłacić za czynsz w ogóle, ponieważ nie było żadnych dochodów przez ostatni rok,” powiedział.

„Idzie ok, to wciąż dużo pieniędzy, których potrzebujemy, ale doceniamy każdą pomoc, jaką możemy otrzymać, każde euro się liczy”.

Crowdfunds w mediach społecznościowych

W zeszłym roku biblioteka zorganizowała dwa inne crowdfundingi w mediach społecznościowych, które zwróciły wystarczającą ilość datków, aby utrzymać bibliotekę otwartą.

Alicja Zajaczkowska, dyrektor biblioteki, rozpoczęła kolekcję, kiedy przybyła do Irlandii w 2015 roku z własną prywatną kolekcją.

Po raz pierwszy otwarta w lipcu 2016 roku na Gould Street w Cork City, biblioteka posiada obecnie całą gamę gatunków od literatury, nauki i historii z ponad 10.000 książek w języku polskim.

ABC EduLibrary służy nie tylko największej w kraju społeczności imigrantów, ale także oferuje zajęcia i wydarzenia dotyczące polskiej kultury.

„Jest to biblioteka nie tylko dla Polaków, ale także dla Irlandczyków, którzy są w związkach małżeńskich z Polakami i chcą dowiedzieć się więcej o polskiej kulturze, historii i literaturze” – powiedział Trela.

Dodał, że inne narodowości wschodnioeuropejskie mieszkające w Cork City również chętnie uczęszczają do biblioteki.

Poza zapewnieniem dobrego samopoczucia i grup wsparcia, biblioteka oferowała lekcje języka angielskiego dla starszych pokoleń Polaków i stwarzała im możliwości spotkań towarzyskich.

Radny miasta Cork, Shane O’Callaghan, przedstawił wniosek na zeszłotygodniowym posiedzeniu rady o przyznanie bibliotece nadzwyczajnych funduszy.

 

źródło: https://www.irishexaminer.com/news/munster/arid-40267925.html

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: