NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
BARDZO WAŻNE - SZCZEPIENIE DZIECI: Te szczepionki.. CAŁOŚĆ MATERIAŁU VIDEO !!
Eric Clapton opowiedział o skutkach ubocznych szczepionki - zostałem w znacznym stopniu sparaliżowany
POLSKIE DZIECI POPEŁNIAJĄ SAMOBÓJSTWA - WZROST PRZYPADKÓW O 1/4 - TO SKUTEK RZĄDÓW PIS W POLSCE ?
NIEMCY: „Dziwne, niezrozumiałe rzeczy dzieją się na oddziałach intensywnej terapii”
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Według TSUE nowe izby sądu najwyższego w Polsce mogą naruszać prawo UE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) twierdzi, że Polska naruszyła niezależność własnego systemu sądownictwa.

Najwyższy europejski sąd stwierdził, że dwóch niedawno powołanych sędziów Sądu Najwyższego nie jest bezstronnych ani niezawisłych i narusza prawo UE.

Stwierdzenie to zawarł w czwartek w opinii rzecznik generalny TSUE Evgeni Tanchev.

„Izba sądowa nie stanowi niezależnego i bezstronnego sądu w rozumieniu prawa UE, gdy (…) sposób powoływania jej członków może budzić uzasadnione wątpliwości” – powiedział Tanchev.

Dodał, że prezydent Polski Andrzej Duda dopuścił się rażącego naruszenia prawa krajowego, mianując dwoje sędziów rejonowych – Monikę Frackowiak i Waldemara Żurka. Oboje częściowo kwestionują przeniesienie ich do polskiego Sądu Najwyższego.

TSUE ma się wypowiedzieć w tej sprawie, ale nie musi zastosować się do argumentacji Tanczewa.

Bruksela jest uwikłana w prawną batalię z Warszawą o tzw. praworządność i mianowanie sędziów.

Rządząca w Polsce konserwatywna partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) od lat restrukturyzuje sądownictwo w kraju, pomimo międzynarodowej krytyki, wywierając na sędziów presję.

„Atak na krajowe sądownictwo zagraża funkcjonowaniu Unii Europejskiej” – powiedziała Kriszta Kovacs, stypendystka Marie Curie w WZB w Berlinie.

Czołowy krytyk rządu może zostać zmuszony do opuszczenia stanowiska związanego z prawami człowieka
W międzyczasie sąd najwyższy w Polsce orzekł, że niezależny rzecznik praw człowieka może pozostać na stanowisku bezterminowo po wygaśnięciu jego kadencji.

Orzeczenie prorządowego Trybunału Konstytucyjnego otwiera drogę do odwołania pełniącego obecnie obowiązki rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara.

Trybunał stwierdził, że polskie prawo pozwalające rzecznikowi pozostać na stanowisku było źle sformułowane i nie zawierało ograniczeń czasowych.

Jednak Komisarz Praw Człowieka Rady Europy Dunja Mijatovic powiedziała, że decyzja ta „tworzy niepokojącą lukę w funkcjonowaniu instytucji Rzecznika Praw Obywatelskich między mandatami i w ochronie praw człowieka w Polsce.”

Bodnar był postacią frustracji dla PiS, często krytykując rząd w kwestii praw kobiet i mniejszości.

Przemawiając w środę do senatorów przed decyzją, Bodnar powiedział, że „obecna władza polityczna dąży do rozszerzenia swoich wpływów także w tym obszarze działalności instytucji publicznych”.

źródło: https://www.euronews.com/2021/04/15/new-chambers-of-poland-s-supreme-court-may-violate-eu-law-cjeu-advocate-general-says-in-op

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: