NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

W 2026 roku wystartuje na tytana dron, który dotrze tam w 2034 roku

Bob McDonald’s blog: Marsjański helikopter Ingenuity NASA to pierwsza próba lotu z napędem na innej planecie

Pierwszy lot helikoptera na Marsie będzie oznaczał początek nowego kamienia milowego w historii lotnictwa. W tym celu przenosi on fragment tkaniny z pierwszego napędzanego samolotu na Ziemi, Wright Flyer.

Śmigłowiec Ingenuity NASA jest pierwszym samolotem wykorzystującym napęd przeznaczony do lotów na innej planecie. Chociaż na Marsie było już wiele lądowników, żaden nie był w stanie unieść się z ziemi i zbadać krajobrazu z powietrza. W przypadku sukcesu, lot z napędem otworzyłby zupełnie nowe możliwości eksploracji Marsa.

Aby uhonorować ten kamień milowy, mały kawałek materiału pobrany z oryginalnego samolotu Wrighta, który wykonał pierwszy lot z napędem na Ziemi w 1903 roku, jest przymocowany do Ingenuity, aby symbolicznie przekazać pochodnię pierwszemu lotowi z napędem na inną planetę.

Ale „z napędem” jest tu słowem kluczowym, ponieważ już w 1985 roku odbyły się loty na inny świat za pomocą balonu.

Pierwsze loty bez napędu
W ramach ambitnego, międzynarodowego projektu o nazwie Vega, Związek Radziecki wypuścił dwa moduły zniżające na piekielnie gorącą powierzchnię Wenus. Po drodze w dół sondy wypuściły balony, które unosiły się w górnej atmosferze na wysokości około 50 kilometrów przez około dwa dni, badając skład atmosfery, temperaturę i wiatry.

To dobrze, że pierwszy lot na inną planetę odbył się balonem, ponieważ w ten właśnie sposób Étienne Montgolfier po raz pierwszy wzniósł się w niebo na naszej planecie, w balonie na gorące powietrze w 1783 roku, 120 lat przed braćmi Wright.

Europejska Agencja Kosmiczna zaproponowała lot balonem na Marsa, ale wraz z postępem w technologii dronów, helikopter dotarł tam pierwszy.

Dowód koncepcji

Ingenuity jest tylko demonstratorem technologii, co oznacza, że jego główną misją jest udowodnienie, że może on rzeczywiście latać w cienkiej atmosferze Marsa, która jest tylko w jednym procencie tak gęsta jak ziemska. Musi zawisnąć i poruszać się w kontrolowany sposób, a co najważniejsze, miękko wylądować. Pojazd będzie leciał tylko kilka metrów od ziemi, wykonując krótkie skoki trwające nie dłużej niż 90

Pilotowanie samolotu na Marsie nie jest łatwe, ponieważ odległość między obiema planetami jest tak duża, że występuje opóźnienie czasowe do 20 minut w każdą stronę, podczas gdy sygnał radiowy przecina przestrzeń międzyplanetarną. Tak więc wszystkie komendy lotu muszą być zaprogramowane w komputerze pojazdu z wyprzedzeniem, zanim wyruszy on samodzielnie.

Każdy, kto leciał samolotem sterowanym radiowo powie, że jeden niewłaściwy ruch joysticka może mieć katastrofalne skutki. Polecenia lotnicze muszą być więc dokładnie takie same. Dlatego naukowcy są bardzo ostrożni przy pierwszych lotach Ingenuity.

Podczas gdy Mars jest jedną z mniejszych planet w Układzie Słonecznym, tylko o połowę mniejszą od Ziemi, ma najbardziej ekstremalną geografię. Wygasły wulkan, Olympus Mons, jest ponad dwa razy wyższy niż Mt. Everest.

Wyobraź sobie lot przez stromy kanion Valles Marineris, który ciągnie się przez tysiące kilometrów, z klifami wznoszącymi się wiele kilometrów ponad dno doliny.

Do tego dochodzą jeszcze zamarznięte czapy lodowe na biegunie północnym i południowym.

Kolejna granica lotów
Po Marsie, następny świat, który można zbadać helikopterem, nie jest wcale planetą. Tytan, księżyc Saturna, ma gęstą atmosferę azotową, co znacznie ułatwia latanie.

Misja o nazwie Dragonfly ma wystartować w 2026 roku i dotrzeć na Tytana w 2034 roku. Ośmiołopatowy dron będzie znacznie większy i będzie latał nad dziwnymi jeziorami ciekłego metanu i bogatymi w substancje organiczne glebami Tytana, które mogą zawierać prekursory życia.

Balony również mogą powrócić w dalekiej przyszłości, ponieważ mogą być najlepszym sposobem na zbadanie wirujących chmur olbrzymich planet Jowisza, Saturna, Urana i Neptuna, które są prawie w całości zbudowane z gazu.

Lot umożliwił ludziom dotarcie do każdego zakątka Ziemi. Teraz możemy być na progu przyszłych powietrznych przygód również na innych planetac

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: