Alternatywa dla Niemiec
W sporze o uznanie sprawy przez Urząd Ochrony Konstytucji za podejrzaną Sąd Administracyjny w Kolonii odrzucił wniosek AfD.

Monika Skolimowska / dpa-Zentralbild / dpa

Sekretarz Andrea Haberl z Manching wzywa do zamachu stanu na stanowisku.

„Dema, w których tańczysz, śpiewasz i skaczesz, nic nie robią. Jedyne, co może nas uratować, to obalić ten system” – mówi Haberl w swojej publikacji, którą można znaleźć między innymi na portalu wideo YouTube. Pod tytułem „Andrea Haberl rozpakowuje, Korona i Wielki Reset” rozpowszechnia tezy, które są szczególnie popularne w kręgach teoretyków spiskowych.

Korona to tylko pretekst do zminimalizowania światowej populacji, kanclerz Angela Merkel chce odebrać swoje dzieci rodzicom, jasne jest też, że o godzinie policyjnej należy zadecydować również w ciągu dnia, a sklepy spożywcze również powinny zostać wkrótce zamknięte. 

Ponadto Merkel wykorzystała swoje prawie 16-letnie panowanie, aby pozbawić sędziów władzy.

„Jest to system prawdopodobnie gorszy od NRD”, mówi Haberl w poście, który według przywódcy dystryktu AfD Johannesa Hubera, początkowo przesłał ją na czat grupy zainteresowań „rodzice wstają”. Huber zapewnia, że ​​Haberl zamieścił wiadomość głosową „z emocji”. „Jako matka i babcia przepisy dotyczące blokady są jej bliskie” – mówi. Zanim dowiedział się czegoś o zeznaniach, Haberl podszedł do niego i poprosił o zrobienie jej zdjęcia ze strony internetowej AfD. Spełnił tę prośbę. „Aby ich chronić”, mówi poseł do Bundestagu. Haberl nie chciał rozmawiać z naszą gazetą. Pozwoliła przejść obok propozycji rozmowy.

W partii akcja początkowo nie ma żadnych konsekwencji dla Haberla. „Z otwartym umysłem rozpatrzymy sprawę w zarządzie okręgu Górnej Bawarii” – mówi Huber. Do czasu zakończenia egzaminu Haberl oficjalnie pozostanie sekretarzem stowarzyszenia okręgowego Freising-Pfaffenhofen. 

Policja w Pfaffenhofen nie otrzymała jeszcze skargi, ale szef wydziału Helmut Fink chciałby w każdym przypadku zająć się sprawą i, jeśli to konieczne, przekazać ją do właściwego komisariatu.

donaukurier.de