NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
BARDZO WAŻNE - SZCZEPIENIE DZIECI: Te szczepionki.. CAŁOŚĆ MATERIAŁU VIDEO !!
Eric Clapton opowiedział o skutkach ubocznych szczepionki - zostałem w znacznym stopniu sparaliżowany
Posłuchaj rozmowy ze złodziejami, którzy od miesięcy okradają Polaków!
NIEMCY: „Dziwne, niezrozumiałe rzeczy dzieją się na oddziałach intensywnej terapii”
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Nowy zestaw pszenicy wzbogaconej cynkiem do globalnej ekspansji w celu zwalczania niedożywienia

MEXICO CITY (Reuters) – Naukowcy z wiodącego światowego instytutu badawczego zbóż spodziewają się gwałtownego rozwoju nowych odmian pszenicy wzbogaconych cynkiem, który może wzmocnić niezbędny minerał dla milionów biednych ludzi z niedoborem diety, powiedział Reuterowi szef instytutu.

 

Martin Kropff, dyrektor generalny Międzynarodowego Centrum Ulepszania Kukurydzy i Pszenicy (CIMMYT), powiedział, że spodziewa się, że nowo opracowana pszenica wysokocynkowa będzie stanowić co najmniej 80% odmian dystrybuowanych na całym świecie w ciągu najbliższych dziesięciu lat, w porównaniu z około 9% obecnie.

Badania instytutu z siedzibą w Meksyku koncentrują się na zwiększaniu plonów i źródeł utrzymania najbiedniejszych rolników na świecie, jednocześnie zajmując się określonymi wyzwaniami związanymi ze zmianami klimatycznymi, w tym wyższymi temperaturami, mniejszymi opadami deszczu i nieustannie mutującymi chorobami roślin.

Ulepszone odmiany tak zwanej pszenicy biofortyfikowanej są wprowadzane z pomocą partnerów firm nasiennych w krajach, w tym w Indiach, Pakistanie, Bangladeszu, Meksyku i Boliwii.

Kropff powiedział, że azjatycki gigant Chiny również mogą w tym roku zacząć wprowadzać wzmocnione odmiany pszenicy.

Powiedział, że w ciągu następnej dekady spodziewa się, że prawie wszystkie nowo wprowadzone odmiany pszenicy będą ulepszone pod względem odżywczym, zauważając, że odmiany o wysokiej zawartości cynku zostały opracowane przy użyciu tradycyjnych technik hodowlanych, a nie badań opartych na organizmach modyfikowanych genetycznie (GMO).

„To jest coś, co naprawdę zaczyna się w tym roku w wielkim stylu”, powiedział Kropff, który wskazał również na opracowaną przez CIMMYT kukurydzę wzmocnioną cynkiem, która została wprowadzona w Kolumbii w ciągu ostatnich dwóch lat.

„Jestem z tego bardzo dumny” – dodał, zachwalając zdolność nasion do niszczenia niedożywienia za pomocą jednego z podstawowych produktów zbożowych na świecie.

Dramatyczna ekspansja nowych odmian pszenicy, o której wcześniej nie donoszono, obiecuje poprawę diety pozbawionej niezbędnych minerałów, takich jak cynk i żelazo, używanych do zwalczania wirusów i przenoszenia tlenu w organizmie.

W szczególności niedobór cynku jest jedną z głównych przyczyn niedożywienia na świecie i szacuje się, że dotyka ponad 2 miliardy ludzi.

Naukowcy CIMMYT, dysponujący budżetem na badania w zeszłym roku w wysokości 120 milionów dolarów, opracowali około 70% odmian pszenicy obecnie uprawianych na całym świecie, a także około połowy światowych odmian kukurydzy.

Zdecydowana większość badań CIMMYT nie dotyczy GMO.

Instytut został założony przez zdobywcę pokojowej nagrody Nobla w 1970 roku, Normana Borlauga i prowadzi projekty badawcze w około 50 krajach. Przyciągnęło fundusze między innymi od rządów USA i Wielkiej Brytanii, a także od miliarderów, takich jak Bill Gates i Carlos Slim.

PIERWSZA W SWOIM RODZAJU KUKURYDZA

Kropff przytoczył również trzy niedawno opracowane odmiany kukurydzy CIMMYT, które są odporne na Fall Armyworm (FAW), owada, który spowodował poważne szkody w uprawach zarówno w Afryce, jak i Azji, wyhodowanych w Kenii z pomocą banku nasion kukurydzy CIMMYT w Meksyku , Największy na świecie.

„Podobnie jak ludzie, (robaki) również lubią kukurydzę, ale jedzą liście, a także zboża i to jest naprawdę straszne” – powiedział Kropff.

Według urzędników CIMMYT nowe odmiany będą rozprowadzane w ciągu najbliższych kilku miesięcy do testów wydajnościowych w Kenii, Etiopii, Ugandzie, Rwandzie, Sudanie Południowym, Malawi, Mozambiku, RPA, Zambii i Zimbabwe.

Kropff, 64-letni holenderski naukowiec, powiedział, że odmiany kukurydzy odporne na FAW są pierwszymi w swoim rodzaju i zostały już wybrane do testów w krajach Afryki Wschodniej, przed podobnymi śladami spodziewanymi w Afryce Południowej w dalszej części roku.

Powiedział, że CIMMYT, który w typowym roku rozwija i wdraża około 35 ulepszonych odmian pszenicy na całym świecie, wypełnia przestrzeń, której zwykle unikają największe firmy nasienne maksymalizujące zysk, takie jak Bayer AG z Niemiec czy Corteva Inc z siedzibą w USA.

„Hodujemy odmiany specjalnie dla tych środowisk, w których sektor prywatny nie może zarobić dużo pieniędzy” – powiedział, wyjaśniając, że najbiedniejsi rolnicy muszą również regularnie przyjmować nowe odmiany, które mogą się rozwijać w świecie, w którym stale ewoluują szkodniki i choroby.

„Drobni farmerzy polegają na nas”.

 

Skutki GMO | bebzol.com

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: