NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
BARDZO WAŻNE - SZCZEPIENIE DZIECI: Te szczepionki.. CAŁOŚĆ MATERIAŁU VIDEO !!
Eric Clapton opowiedział o skutkach ubocznych szczepionki - zostałem w znacznym stopniu sparaliżowany
NIEMCY: „Dziwne, niezrozumiałe rzeczy dzieją się na oddziałach intensywnej terapii”
Posłuchaj rozmowy ze złodziejami, którzy od miesięcy okradają Polaków!
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Czekasz na zwrot od skarbówki? Nie musisz już iść do okienka

Nowa funkcjonalność e-Urzędu umożliwia podatnikom dostęp do informacji o dokonanych zwrotach z podatków PIT i VAT. Każdy będzie teraz mógł samodzielnie dowiedzieć się kiedy został, lub zostanie, dokonany zwrotu czy dojdzie do zaliczeniu nadpłaty na inne zobowiązania podatkowe.

Czekasz na zwrot od skarbówki? Nie musisz już iść do okienka

Usługa jest dostępna wyłącznie w serwisie e-Urząd Skarbowy na stronie podatki.gov.pl.

Jak przekonuje szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska, uruchomiony 1 lutego 2021 r. e-Urząd Skarbowy cieszy się dużą popularnością. Do serwisu logowano się już ponad 21 mln razy.

Drogą elektroniczną wpłynęło do KAS – 31,3 tys. różnych pism. Co ciekawe, 733 tys. razy podatnicy wyświetlili szczegóły mandatu. Podatnicy zrealizowali też 22 tys. płatności online, a 55 tys. razy pobierali historię płatności.

– Usługa pozwalająca na sprawdzenie statusu zwrotu podatku na pewno będzie przydatna dla osób oczekujących na zwrot nadpłaty z zeznania PIT za 2020 r., ale jest też skierowana do przedsiębiorców, którzy otrzymują zwroty VAT – wyjaśnia wiceminister Rzeczkowska.
Zobacz także: Koronawirus w Europie. Fatalna sytuacja we Francji i Szwecji

Co konkretnie będzie teraz widoczne i możliwe w e-Urzędzie Skarbowym? Dostaniemy możliwość przeglądanie informacji o dokonanych od stycznia 2020 roku zwrotach z podatków PIT i VAT.

W przypadku podatku PIT w usłudze dostępne będą informacje dotyczące statusu zwrotów z wszystkich form opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, wpłacanych przez podatnika, w tym przedsiębiorcę na indywidualny rachunek podatkowy (tzw. mikrorachunek podatkowy).

Podatnik będzie mógł samodzielnie uzyskać informację o dacie dokonania zwrotu, zaliczeniu nadpłaty na inne zobowiązania podatkowe lub przekazaniu jej do innego odbiorcy, co może mieć miejsce np. w przypadku zajęcia wierzytelności.

W usłudze znajdzie się również informacja o sposobie dokonania zwrotu, kwocie naliczonej opłaty pocztowej. W przypadku zwrotu z oprocentowaniem podatnicy otrzymają też informację o kwocie wypłaconego oprocentowania.

Nie będziemy już musieli osobiście kontaktować się z urzędem skarbowym aby uzyskać informacje o statusie zwrotów. Nowość ma się też przyczynić do ułatwienia pracy urzędnikom KAS poprzez zmniejszenie liczby spraw, załatwianych w formie papierowej.

Serwis e-Urząd Skarbowy jest budowany etapami do września 2022 r. W e-Urzędzie Skarbowym klienci KAS mają dostęp m.in. do usługi Twój e-PIT, e-mikrofirmy, wykazu mandatów karnych. Mogą zrealizować płatności online do organów podatkowych i zobaczyć historię wpłat.

Można tam również sprawdzić swoje dane osobowe, które posiada urząd skarbowy. Serwis umożliwia złożenie w formie elektronicznej niektórych pism np. zawiadomienia ZAW-NR, pisma w sprawie wyjaśnienia przeznaczenia wpłaty, wniosku o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań czy tzw. czynnego żalu.

Do e-Urzędu Skarbowego logować się można 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu z dowolnego komputera. Konieczne jest jednak logowaniem się Profilem Zaufanym. Można to też zrobić, e-Dowodem lub poprzez bankowość elektroniczną. Z kolei do usługi twój e-PIT można zalogować się także danymi podatkowymi.

https://www.money.pl/

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: