NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Astra Zeneca : 27 umarło w jednym szpitalu w Warszawie!!
JAKIE MIAŁ POWODY SĄD DO ZBADANIA MARCINA BUSTOWSKIEGO POD KONTEM PSYCHIATRYCZNYM ?
Zaświadczenie potwierdzające zaszczepienie na COVID. Wypisy i inne
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Co oznacza strzelanie w stawach?

Czy warto bać się strzelania w stawach i jak się go pozbyć – powiedział w wywiadzie Sputnikowi rosyjski lekarz, kręgarz Andriej Kabyczkin.

Osoby, które zaczynają uprawiać sport po długiej przerwie, często zauważają, że w stawach pojawiają się kliknięcia i chrupnięcia. Pojawienie się tych dźwięków wiąże się z właściwościami mazi stawowej, która znajduje się w każdym zdrowym stawie. Im gęstszy ten płyn, tym głośniejsze chrupnięcie – wyjaśnił Andriej Kabyczkin.

Gęstość ta wiąże się z niską i niewystarczającą aktywnością fizyczną. Kiedy osoba aktywnie się porusza, poprawia się krążenie krwi, płyn maziowy jest aktywnie wydzielany w jamie stawowej w celu odpowiedniego nawilżenia. Im intensywniejszy ruch, tym więcej mazi stawowej, tym bardziej się upłynnia, a stawy nie strzelają – wyjaśnił kręgarz.

 

Według niego nie warto przerywać uprawiania sportu, gdy pojawią się trzaski, ale nie trzeba też zbytnio dawać się ponieść różnym ćwiczeniom i symulatorom, ponieważ może to prowadzić do problemów w układzie mięśniowo-szkieletowym. Specjalista pomoże w dobraniu obciążenia – powiedział Andriej Kabyczkin. 

Lepiej skonsultować się ze specjalistą, aby ustalić, jaka aktywność fizyczna jest dla Ciebie optymalna, wtedy całe życie przestanie być „strzelające” – powiedział lekarz.

Wyjaśnił też, że występuje również chroniczne strzelanie – z reguły dotyczy to małych stawów, na przykład wiele osób strzela palcami. Nie ma w tym żadnej patologii. Ale jeśli chrupnięciu towarzyszy ból lub dźwięk pojawia się w okolicy stawu żuchwy, jest to już powód, aby skonsultować się z lekarzem.

– Istnieją specjalne chrupnięcia, np. w stawie skroniowo-żuchwowym przy różnych deformacjach tego stawu, związanymi z wadami zgryzu, przy jakichś operacjach dentystycznych. Strzelanie w nim jest sygnałem, że coś jest nie tak. Wskazana jest wizyta u ortodonty, traumatologa w celu prawidłowego zdiagnozowania i przepisania w odpowiednim czasie leczenia patologii stawów – powiedział.

https://pl.sputniknews.com/

 

Najlepsze lekarstwo na ból głowy: – Demotywatory.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: