NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Broń na wiązki cząstek

Future War Stories: FWS Armory: Particle Beam Weapons

Broń cząsteczkowa wykorzystuje wysokoenergetyczną wiązkę cząstek atomowych lub subatomowych, aby uszkodzić cel poprzez zaburzenie jego struktury atomowej i/lub molekularnej. Broń na wiązki cząstek jest rodzajem broni o ukierunkowanej energii, która kieruje energię w określonym i skoncentrowanym kierunku za pomocą cząstek o znikomej masie. Niektóre bronie cząsteczkowe mają potencjalne zastosowania praktyczne, np. jako system obrony przed rakietami antybalistycznymi dla Stanów Zjednoczonych i ich anulowanej Inicjatywy Obrony Strategicznej. Znane są one pod niezliczonymi nazwami: fazery, dezruptory, działa z akceleratorami cząstek, działa jonowe, wiązki protonów, promienie błyskawic, rayguny, itd.

Koncepcja broni opartej na wiązkach cząstek wywodzi się z solidnych zasad naukowych i eksperymentów prowadzonych obecnie na całym świecie. Jednym ze skutecznych sposobów na uszkodzenie lub zniszczenie celu jest po prostu przegrzanie go do momentu, w którym przestanie być sprawny. Jednak po dziesięcioleciach prac badawczo-rozwojowych broń wykorzystująca wiązki cząstek jest nadal w dużej mierze na etapie badań i nie wiadomo, czy lub kiedy zostanie wykorzystana jako praktyczna, wysokowydajna broń wojskowa.

Akceleratory cząstek są dobrze rozwiniętą technologią stosowaną w badaniach naukowych od dziesięcioleci. Wykorzystują one pola elektromagnetyczne do przyspieszania i kierowania naładowanych cząstek wzdłuż z góry określonej ścieżki oraz „soczewki” elektrostatyczne do skupiania tych strumieni w celu zderzenia. Kineskop w wielu dwudziestowiecznych telewizorach i monitorach komputerowych jest bardzo prostym rodzajem akceleratora cząstek. Do potężniejszych wersji należą synchrotrony i cyklotrony stosowane w badaniach jądrowych. Broń na wiązki cząstek to wersja tej technologii wykorzystująca broń. Przyspiesza ona naładowane cząstki (w większości przypadków elektrony, pozytony, protony lub zjonizowane atomy, ale bardzo zaawansowane wersje mogą przyspieszać inne cząstki, takie jak jądra rtęci) do prędkości bliskiej prędkości światła, a następnie wystrzeliwuje je w cel. Cząstki te mają olbrzymią energię kinetyczną, którą przekazują materii w celu, wywołując niemal natychmiastowe i katastrofalne przegrzanie na powierzchni, a przy głębszym wnikaniu efekty jonizacji, które mogą być szczególnie szkodliwe dla elektroniki w celu. Akceleratory dużej mocy są jednak niezwykle masywne (czasami rzędu kilometrów, jak LHC), o bardzo ograniczonych wymaganiach konstrukcyjnych, eksploatacyjnych i konserwacyjnych, przez co nie mogą być uzbrojone przy użyciu obecnych lub bliskich przyszłości technologii.

Generowanie wiązek

Wiązki naładowanych cząstek szybko się rozchodzą z powodu wzajemnego odpychania, dlatego częściej proponuje się wiązki cząstek neutralnych… Broń z neutralną wiązką cząstek jonizuje atomy albo przez usunięcie elektronu z każdego atomu, albo przez pozwolenie każdemu atomowi na przechwycenie dodatkowego elektronu. Naładowane cząstki są następnie przyspieszane i ponownie neutralizowane poprzez dodanie lub usunięcie elektronów.

Cyklotronowe akceleratory cząstek, liniowe akceleratory cząstek i synchrotronowe akceleratory cząstek mogą przyspieszać dodatnio naładowane jony wodoru, aż ich prędkość zbliży się do prędkości światła, a każdy pojedynczy jon będzie miał energię kinetyczną w zakresie od 100 MeV do 1000 MeV lub więcej. Następnie powstałe w ten sposób wysokoenergetyczne protony mogą wychwytywać elektrony z elektrod emitujących elektrony i w ten sposób zostać elektrycznie zneutralizowane. W ten sposób powstaje elektrycznie neutralna wiązka wysokoenergetycznych atomów wodoru, która może poruszać się po linii prostej z prędkością bliską prędkości światła, aby uderzyć w cel i go uszkodzić.

Pulsacyjna wiązka cząstek emitowana przez taką broń może zawierać 1 gigadżul energii kinetycznej lub więcej. Uważano, że prędkość wiązki zbliżona do prędkości światła (299,792,458 m/s w próżni) w połączeniu z energią wytwarzaną przez tę broń uniemożliwiają jakąkolwiek realistyczną obronę celu przed wiązką. Utwardzanie celu poprzez osłony lub dobór materiałów uważano w 1984 roku za niepraktyczne lub nieskuteczne[1], zwłaszcza jeśli wiązka mogła być utrzymywana przy pełnej mocy i precyzyjnie skupiona na celu[2].

Eksperymenty

W ramach Strategicznej Inicjatywy Obronnej USA opracowano technologię neutralnej wiązki cząstek, która miała być użyta jako broń w przestrzeni kosmicznej[3]. Technologia akceleratorów neutralnej wiązki została opracowana w Los Alamos National Laboratory. Prototyp neutralnej wiązki wodorowej został wystrzelony na pokładzie suborbitalnej rakiety sondującej z White Sands Missile Range w lipcu 1989 r. w ramach projektu Beam Experiments Aboard Rocket (BEAR)[4] Osiągnął maksymalną wysokość 124 mil i z powodzeniem działał w przestrzeni kosmicznej przez 4 minuty, po czym powrócił na ziemię w nienaruszonym stanie. W 2006 roku odzyskane urządzenie eksperymentalne zostało przeniesione z Los Alamos do Smithsonian Air and Space Museum w Waszyngtonie[5].

https://en.wikipedia.org/wiki/Particle-beam_weapon

 

 

 

 

 

https://www.jstor.org/stable/24965172?seq=1

 

Legalizacja broni memy – Paczaizm.pl | memy polityczne, śmieszne obrazki,  dowcipy, gify i cytaty

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: