NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

W brytyjskim badaniu magiczny związek grzybowy jest co najmniej tak dobry, jak lek przeciwdepresyjny

Grzyby Psilocybe Cyanescens rosną dziko

LONDYN (Reuters) – Psilocybina, psychedeliczny związek aktywny w magicznych grzybach, może być co najmniej tak samo skuteczny jak wiodący lek przeciwdepresyjny i może pomóc większej liczbie pacjentów w remisji z ciężkiej depresji, jak wykazało małe badanie przeprowadzone przez brytyjskich naukowców.

Odkrycia, w pierwszym w swoim rodzaju bezpośrednim porównaniu terapii psilocybinowej i antydepresyjnego escitalopramu, sugerują, że składnik psychoaktywny jest obiecujący jako potencjalne leczenie zdrowia psychicznego, powiedzieli naukowcy.

„Wskaźniki remisji były dwa razy wyższe w grupie psilocybinowej niż w grupie escitalopramu”, powiedział Robin Carhart-Harris, który zaprojektował i prowadził badanie jako szef centrum badań psychedelicznych w Imperial College London, powiedział briefingu.

„Jednym z najważniejszych aspektów tej pracy jest to, że ludzie mogą wyraźnie zobaczyć obietnicę prawidłowo przeprowadzonej terapii psilocybinowej, oglądając ją w porównaniu z bardziej znanym, ustalonym leczeniem” – powiedział. „Psilocybina wypadła bardzo korzystnie w tym pojedynku”.

Depresja jest jedną z głównych przyczyn złego stanu zdrowia na całym świecie, a istniejące metody leczenia są często nieskuteczne lub mają niepożądane skutki uboczne, które prowadzą do zaprzestania ich stosowania przez pacjentów.

Carhart-Harris ostrzegł, że chociaż te odkrycia – opublikowane w New England Journal of Medicine – są zachęcające, pacjenci z depresją nie powinni próbować samoleczenia za pomocą magicznych grzybów. „To byłby błąd w ocenie” – powiedział.

Badania obejmowały 59 pacjentów z umiarkowaną do ciężkiej depresją, którzy otrzymali albo wysoką dawkę psilocybiny i placebo, albo escitalopram plus dawkę psilocybiny tak niską, że zostali zaklasyfikowani jako nieaktywni i mało prawdopodobni do wywołania efektu.

Projekt ten miał na celu zapewnienie, aby oba ramiona procesu były jak najbardziej podobne dla uczestników.

Odpowiedź na leczenie, zdefiniowana jako redukcja co najmniej 50% w wynikach depresji od linii bazowej, była widoczna u 70% osób w grupie psilocybinowej i 48% w grupie escitalopramu.

Wyniki pokazały również, że remisja objawów – mierzona jako wynik od 0 do 5 w szóstym tygodniu – była widoczna u 57% grupy psilocybinowej w porównaniu z 28% w grupie escitalopramu.

Carhart-Harris powiedział, że raporty uczestników sugerowały, że psilocybina miała bardziej „fundamentalny” efekt niż leki przeciwdepresyjne.

„Myślę, że to coraz bardziej leży u podstaw cierpienia” – powiedział. „W leczeniu istnieje pewien rodzaj epistemicznej jakości, cecha odkrywcza, w której ludzie zgłaszają poczucie, że pełniej rozumieją, dlaczego są w depresji”.

Zespół Imperial, któremu współprzewodniczył David Nutt, profesor neuropsychofarmakologii, bada potencjał psilocybiny od wielu lat.

W 2016 roku opublikowali małe badanie pokazujące, że psilocybina może pomóc złagodzić ciężki stan znany jako depresja oporna na leczenie.

Ostatnie badanie zostało przeprowadzone w określonych kontrolowanych warunkach z dwoma terapeutami i regulowaną dawką sformułowaną w warunkach laboratoryjnych, powiedział Nutt na odprawie, a przyjmowanie magicznych grzybów bez takich zabezpieczeń może być niebezpieczne

 

 

Dowcipy o #grzyby : : Śmiechumor - Sposób na dobry humor! Śmieszne obrazki,  kawały, zagadki i memy. Najlepszy humor obrazkowy.

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: