NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Astra Zeneca : 27 umarło w jednym szpitalu w Warszawie!!
JAKIE MIAŁ POWODY SĄD DO ZBADANIA MARCINA BUSTOWSKIEGO POD KONTEM PSYCHIATRYCZNYM ?
Zaświadczenie potwierdzające zaszczepienie na COVID. Wypisy i inne
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Pandemia i obostrzenia zrobiły swoje. Drobni przedsiębiorcy wystawiają swoje firmy na sprzedaż

Dmitry przez trzy lata prowadził barbershop na warszawskim Wilanowie, Patrycja w centrum Krakowa rozwijała indyjską restaurację, a Michał klub Fit For Free w Gorzowie Wielkopolskim. Co łączy tych troje przedsiębiorców? Wszyscy sprzedają swoje firmy. Wykończyła ich pandemia.

 

Pandemia i obostrzenia zrobiły swoje. Drobni przedsiębiorcy wystawiają swoje firmy na sprzedaż

Na portalach sprzedażowych mnożą się oferty sprzedaży firm. Restauracje, hotele, siłownie, salony kosmetyczne, popularne w ostatnich latach barbershopy. Drobni przedsiębiorcy nie udźwignęli kolejnych lockdownów, obostrzeń i spadku liczby klientów.

Ostatnim zrywem starają się sprzedać swoje biznesy i zacząć od nowa. Już nie w usługach, które mogłyby zostać zamknięte z powodu przeciągającej się pandemii.

– Decyzja zapadła w marcu. Wiedziałem, że kolejne zamknięcie będzie już ostatnim. Sprzedaję. Zmieniam branżę – stwierdza w rozmowie z money.pl Dmitry, który wystawił na sprzedaż salon TopLeague Barbershop.

Prowadził go trzy lata na warszawskim Wilanowie. Jak mówi, w ostatnich latach jego usługi były na topie. Klientów nie brakowało.

– Zainteresowanie było duże. Biznes się rozwijał, dawał nadzieję na przyszłość. Pandemia jednak zmieniła wszystko. Wpierw lockdown, potem otwarcie, ale klientów mało. Jedni się boją, inni pracują zdalnie i nie mają potrzeby tak często odwiedzać barbera. Teraz znów nas zamknęli. Nie stać mnie na utrzymanie firmy, kiedy nie mogę zarabiać – stwierdza.

Marzenia idą pod młotek

Podobnych historii na łamach money.pl opisaliśmy wiele. Stoją za nimi wielkie nadzieje drobnych przedsiębiorców, walka o przetrwanie i w końcu trudna decyzja.

– Koronawirus nas wykończył – mówi z goryczą Ewelina Ranc, właścicielka siłowni w Krakowie. – 10 lat prowadziłam ten biznes, wystarczył rok pandemii i obostrzenia nakładane przez rząd, aby zniszczyć wszystko – stwierdza. Odnowiony lokal, sprzęt – wszytko idzie pod młotek.

Michał również wystawił cały sprzęt z zamkniętej siłowni Fit For Free. Prowadził ją w przez 6 lat w Gorzowie Wielkopolskim. Na tym jednak koniec.

– Teraz muszę sprzedać sprzęt, aby pospłacać długi. Szybko się ta pandemia nie skończy, trzeba myśleć o innym biznesie – przyznaje w rozmowie z money.pl.

– Mamy już dość. Nie mamy siły na bieżąco śledzić tych wszystkich nowych pomysłów rządu, zapowiedzi zamknięcia i odmrażania, pustych haseł o pomocy. Te wszystkie nietrafione decyzje, cała ta pandemia zniszczyła plany i marzenia. Zamykamy. Sprzedajmy – mówi w rozmowie z money.pl Patrycja, restauratorka z Krakowa.

Rekord, odwilż, rekord

W czasie pandemii zwykła kartka na drzwiach „lokal na sprzedaż” to za mało. Właściciele ogłaszają się więc w sieci. Dane z jednej z popularnych platform sprzedażowych pokazują, jak wiele firm wystawionych zostało na sprzedaż w ostatnim roku.

– Skok mamy od kwietnia 2020, kiedy był pierwszy lockdown. Lekka odwilż nastąpiła w lipcu – komentuje Paulina Rezmer, reprezentująca OLX. Dane z tego okresu mówią o wystawianych na sprzedaż kilkudziesięciu firmach miesięcznie.

Pandemia i obostrzenia zrobiły swoje. Drobni przedsiębiorcy wystawiają swoje firmy na sprzedaż
(OLX, OLX dla money.pl)

Podczas, gdy w styczniu i w lutym ubiegłego roku na OLX pojawiło się około 40 ofert sprzedaży firmy, to już w maju i czerwcu 2020 pod młotek szło ponad 100 biznesów.

Wraz kolejną falą koronawirusa trend ten znacznie przyśpieszył. Wykresy osiągnęły piki. – W marcu 2021 mamy rekordową liczbę 220 dodanych ogłoszeń. Poprzedzone równie rekordowym lutym, kiedy to na sprzedaż wystawionych było 165 firm – dodaje Paulina Rezmer.

Dramatyczną sytuację potwierdzają również dane Euler Hermes. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy 2021 r. niewypłacalność zgłosiło 316 polskich firm. To wzrost o 75 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Najwięcej tracą małe, rodzinne przedsiębiorstwa. – wynika z raportu.

 

https://www.money.pl/

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: