Książę Filip zmarł 9 kwietnia na zamku Windsor. Miał 99 lat. Po jego śmierci ogłoszono w Wielkiej Brytanii żałobę narodową, która potrwa do 17 kwietnia. W tym właśnie dniu odbędzie się pogrzeb męża królowej Elżbiety II.

Codziennie podawane są nowe szczegóły ceremonii w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor. Ostatnio brytyjskie media ujawniły, że książę Filip zostanie pochowany w nietypowej trumnie.

Książę Filip wybrał dla siebie trumnę z… wełny

Jak podają „The Sun” i „The Daily Mirror”, książę Filip życzył sobie ekologicznego pochówku. Przez tereny zamku Windsor do kaplicy trumnę z ciałem męża królowej Elżbiety II będzie wiózł hybrydowy Land Rover, który książę Filip pomagał zaprojektować.

Co ciekawe, książę Filip miał zostawić dokładne wytyczne dotyczące trumny, w której chce zostać pochowany. Zażyczył sobie trumny z… wełny, która kosztuje 900 funtów. Warto dodać, że trumnę ma uszyć ten sam producent, który wykonał wełniane mundury wojskowe książąt Williama i Harry’ego.

Trumna zostanie wykonana z wełny i materiałów łatwo ulegających biodegradacji, które zostaną wzmocnione tekturą pochodzącą z recyklingu. Warto przypomnieć, że książę Filip zaangażował się w sprawy ochrony środowiska, gdy w 1961 r. został pierwszym prezydentem brytyjskiego oddziału ekologicznej organizacji WWF, a w latach 1981-1986 – jej globalnym prezydentem.

W czwartek, 15 kwietnia, dowiemy się, kto oprócz królowej Elżbiety II, jej dzieci i wnuków znajdzie się w gronie 30 osób, które wezmą udział w nabożeństwie pogrzebowym księcia Filipa w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z życiem gwiazd, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!