NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

„Handelsblatt”: spada zaufanie do złotówki!!

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Złoty, forint i rubel tracą na wartości. Ostatnie zakupy złota przez banki centralne w Warszawie i Budapeszcie nie zmieniły sytuacji – pisze niemiecki dziennik gospodarczy.

Polen Geldscheine Zloty

Pod koniec marca polski złoty spadł do najniższego poziomu od 12 lat w stosunku do euro, i chociaż w kwietniu trochę odreagował spadki, to nadal jest o siedem procent słabszy niż na początku 2020 roku, odnotowuje w czwartek (15 kwietnia) „Handelsblatt”. Podobnie jest z węgierskim forintem (o osiem procent słabszy wobec euro), także rosyjski rubel w ostatnich tygodniach traci na wartości.

„Przyczyny słabości walut są różne – nie mogły tego zmienić nawet ostatnie zakupy złotaprzez ich banki centralne,” pisze korespondent dziennika ds. polityki pieniężnej Jan Mallien. Narodowy Bank Polski (NBP) ogłosił w marcu, że kupi co najmniej 100 ton złota, co obecnie odpowiada wartości 5,5 miliarda dolarów. Z kolei węgierski bank centralny w zeszłym tygodniu ogłosił, że za jednym zamachem potroił swoje rezerwy złota: z 31,5 do 94,5 ton.

Jednak to nie wystarczyło, żeby zwiększyć zaufanie inwestorów, ocenia „Handelsblatt”. W przypadku Polski odpowiada za to przede wszystkim polityka NBP, którego deklarowanym celem jest słaba złotówka. W grudniu ub.r. polski bank centralny interweniował na rynku walutowym, żeby osłabić polską walutę i w ten sposób pomóc polskim eksporterom. Szef banku Adam Glapiński zastrzega sobie też możliwość wprowadzenia negatywnych stóp procentowych (obecnie referencyjna stopa procentowa NBP wynosi 0,1 proc.).

Nie pomaga lockdown i kwestia frankowiczów

Poza tym wysokie liczby zachorowań na koronawirusa w Polsce i wprowadzony z ich powodu ponowny lockdown pogorszyły perspektywy gospodarcze. Do tego dochodzi, zdaniem dziennika, duże ryzyko prawne w sektorze bankowym z powodu nierozwiązanej kwestii kredytów we frankach szwajcarskich.

Cytowana w artykule analityczka DZ Banku Sandra Striffler zakłada, że w kwietniu sytuacja złotego pozostanie ciężka i dominować będą ryzyka spadkowe. Sytuacja może zmienić się latem, gdy szczepienia w UE nabiorą tempa i zmniejszą się obostrzenia w gospodarce. Według „Handelsblatt” w międzyczasie dla inwestorów ciekawszą opcją mogą być za to polskie euroobligacje, które nie są dotknięte wahaniami kursów walut, a których kursy rosną.

Forint i rubel też tracą

Słabość węgierskiego forinta w ostatnich miesiącach była zdaniem gazety wynikiem „ekstremalnie luźnej polityki pieniężnej i rosnących obaw o inflację”, która wyniosła w marcu na Węgrzech 3,7 proc. W ostatnich tygodniach węgierskiej walucie nieco pomogła za to szybka kampania szczepień dzięki zakupom preparatów w Chinach i Rosji. Zaszczepionych jest już 26 proc. Węgrów, o wiele więcej niż w innych krajach UE.

W przypadku Rosji, która w ostatnich latach była jednym z największych kupców złota na świecie, spadki waluty (od połowy marca rubel stracił sześć procent wartości w porównaniu do euro) mają zdaniem gazety przede wszystkim powodu geopolityczne. Inwestorów odstraszają obawy o możliwą eskalację konfliktu na Ukrainie i zaostrzająca się rywalizacja z Zachodem, która może przynieść nowe sankcje USA i Unii Europejskiej. Spada za to cena ropy, czyli głównego rosyjskiego produktu eksportowego.

(gsz)dw.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: