NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Źródło pieniędzy: dlaczego brak środków w budżecie USA może zagrozić amerykańskiemu biznesowi

Źródło pieniędzy: dlaczego brak środków w budżecie USA może zagrozić amerykańskiemu biznesowi

W pierwszej połowie roku podatkowego 2021 (kończącego się 30 września) wydatki budżetu federalnego USA przekroczyły dochody o ponad 1,7 bln USD. Świadczą o tym materiały Departamentu Skarbu USA. Osiągnięty sześciomiesięczny deficyt amerykańskiego skarbu państwa stał się maksymalny w całym okresie obserwacji. 

Według resortu w ciągu ostatniego roku wielkość wydatków budżetowych w Stanach Zjednoczonych wzrosła o ponad 45%. W tym samym czasie kwota wpływów finansowych do skarbu państwa wzrosła tylko o 6%.

„Gospodarka amerykańska zaczęła wychodzić ze skutków pandemii koronawirusa w pierwszym kwartale 2021 r., Ale nadal nie jest w stanie zrekompensować zeszłorocznego spadku. W związku z tym dochody budżetowe pozostają pod presją. Ponadto zachęty podatkowe, które zostały wcześniej przyjęte w celu wspierania biznesu i ludności, negatywnie wpływają na dochody skarbu ”- powiedział w RT Mark Goikhman, główny analityk w TeleTrade Group.

Należy pamiętać, że w wyniku wprowadzenia ograniczeń kwarantanny i wstrzymania pracy wielu przedsiębiorstw w 2020 roku gospodarka USA skurczyła się od razu o 3,5%. Spadek PKB był największy od 1946 roku. Takie dane dostarcza Biuro Analiz Ekonomicznych Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych.

Aby wesprzeć gospodarkę, władze USA zainicjowały kilka pakietów stymulacyjnych. W rezultacie przywództwo kraju musiało znacznie zwiększyć wydatki budżetowe. Viktor Supyan, zastępca dyrektora Instytutu USA i Kanady Rosyjskiej Akademii Nauk, powiedział o tym RT.

„Oprócz pakietu pomocowego w wysokości 4 bilionów dolarów od Donalda Trumpa, administracja Joe Bidena podejmuje teraz dodatkowe środki. W szczególności mówimy o już zatwierdzonym wsparciu dla gospodarki w wysokości 1,9 bln USD. Takie działania z pewnością zwiększą deficyt budżetowy i jednocześnie doprowadzą do wzrostu zadłużenia ”- wyjaśnił Supyan.

Aby pokryć deficyt budżetowy, Departament Skarbu USA emituje specjalne obligacje skarbowe (Treasuries). Inwestorzy amerykańscy i zagraniczni kupują papiery wartościowe i uzyskują od nich stabilny dochód, pożyczając pieniądze amerykańskiej gospodarce. Środki te są wykorzystywane na spłatę deficytu budżetowego.

W okresie pandemii koronawirusa, od stycznia do grudnia 2020 r., Wielkość długu publicznego USA wzrosła o prawie 4,5 bln USD i osiągnęła 27,7 bln USD. Zauważ, że zanim liczba ta rosła nie więcej niż 1,5 biliona dolarów rocznie.

Jednocześnie w tej chwili dług rządu amerykańskiego osiągnął już 28 bilionów dolarów .

Tymczasem obsługa rosnącego zadłużenia staje się coraz bardziej obciążająca dla amerykańskiej gospodarki i dodatkowo obciąża budżet tego kraju – powiedział Viktor Supyan. Według rządu USA w 2020 r. Regularne spłaty długu publicznego kosztowały skarb państwa 376 mld dol., Według prognozy władz w 2021 r. Będzie to 378 mld dol., W 2022 r. Zbliży się do 400 mld dol. , aw 2025 roku – do 500 miliardów dolarów

„Ponadto istnieje ryzyko, że duzi posiadacze amerykańskiego długu zaczną wykorzystywać Treasuries jako instrument politycznej presji na Stany Zjednoczone. Na przykład podczas eskalacji wojen handlowych między Ameryką a Chinami widzieliśmy, jak Pekin sprzedawał amerykańskie obligacje skarbowe. W przypadku nowej rundy napięć ChRL może powrócić do tej praktyki, a jeśli inne kraje pójdą za przykładem Chin, to Waszyngtonowi będzie ciężko ”- dodał Supyan.

 

Podejście biznesowe

 

W tych warunkach władze amerykańskie szukają alternatywnych sposobów wsparcia budżetu. Przede wszystkim mówimy o podniesieniu podatków dla firm i bogatych obywateli.

„Joe Biden zaplanował największą podwyżkę podatków w Stanach Zjednoczonych od 28 lat od czasu Billa Clintona. W szczególności obecny amerykański prezydent zamierza podnieść podatek dochodowy od osób prawnych z 21 do 28% – powiedział Mark Goykhman.

Również szef Białego Domu opowiadał się wcześniej za podniesieniem podatku dochodowego dla Amerykanów zarabiających ponad 400 tys. Dolarów rocznie. Zdaniem Viktora Supyana, jeśli gospodarka Stanów Zjednoczonych w szybkim tempie odrodzi się, wzrost podatków zapełni budżet pieniędzmi na sfinansowanie różnych projektów.

Jednocześnie działania administracji Bidena mogą doprowadzić do poważnych strat biznesowych – powiedział ekspert.

„Dla biznesu fundamentalne znaczenie ma redukcja kosztów produkcji, zwłaszcza w czasach kryzysu. Jednak w przypadku poważnego wzrostu obciążeń podatkowych firmy mogą zacząć przenosić swoją produkcję ze Stanów Zjednoczonych do krajów o bardziej komfortowych warunkach podatkowych ”- wyjaśnił Viktor Supyan.

Według badania przeprowadzonego przez American Business Roundtable 98% ankietowanych dyrektorów przedsiębiorstw jest przekonanych, że podwyżka podatku od osób prawnych spowoduje umiarkowane lub znaczące szkody dla konkurencyjności ich działalności. Jednocześnie 75% spodziewa się obniżenia kosztów opracowania i wdrożenia technologii, a 71% przewiduje pojawienie się trudności w zatrudnianiu personelu.

„Ciekawe, że w tym kontekście Waszyngton wzywa inne kraje do podniesienia stawki podatku od osób prawnych do jednego minimalnego poziomu – 21%. To ograniczyłoby odpływ amerykańskich firm do jurysdykcji o niskich podatkach ”- powiedział Mark Goykhman.

Tymczasem nawet jeśli uda się zahamować ucieczkę biznesu za granicę, to wzrost obciążeń podatkowych w interesie państwa zahamuje rozwój prywatnego biznesu i może ograniczyć samą podstawę opodatkowania – powiedział Goikhman. Jego zdaniem w tym przypadku starania administracji Bidena o wsparcie gospodarki mogą się nie opłacać.

https://russian.rt.com/

smiechy #smiechy.pl #śmieszne #memy #humor #funny #lol #fun #wypłata # pieniądze #miesiąc | Silly jokes, Funny pictures fails, Funny pictures for  kids

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: