NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
BARDZO WAŻNE - SZCZEPIENIE DZIECI: Te szczepionki.. CAŁOŚĆ MATERIAŁU VIDEO !!
Eric Clapton opowiedział o skutkach ubocznych szczepionki - zostałem w znacznym stopniu sparaliżowany
POLSKIE DZIECI POPEŁNIAJĄ SAMOBÓJSTWA - WZROST PRZYPADKÓW O 1/4 - TO SKUTEK RZĄDÓW PIS W POLSCE ?
NIEMCY: „Dziwne, niezrozumiałe rzeczy dzieją się na oddziałach intensywnej terapii”
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Prawie 700 złotych za wywóz śmieci! Tyle musimy zapłacić po zmianach

Opłaty za śmieci

Ostatnie decyzje samorządów spowodowały, że opłata za wywóz śmieci urosła diametralnie. Wszystko w związku z pomysłem powiązania stawki za odpady ze zużyciem wody. W Warszawie radni już zaaprobowali nowy mechanizm wyliczania stawek. Z tego powodu rekordzista będzie zmuszony do płacenia horrendalnie wysokiej kwoty, która wyniesie niemal 700 zł miesięcznie.

„Gazeta Wyborcza” donosi, że takie rozwiązanie może spowodować problemy finansowe wielu mieszkańców stolicy. Przytaczają przypadek Pana Tadeusza, który w związku z wprowadzeniem nowego mechanizmu przeliczania wysokości stawek za wywóz odpadów będzie zmuszony do płacenia 687 zł miesięcznie za śmieci.

Dotychczas najczęściej wybieranym przez samorządy sposobem naliczania opłaty za wywóz śmieci była deklaracja o ilości osób zamieszkujących w danym gospodarstwie domowych i późniejsze przeliczenie tego na wysokość stawki. Jednak ten system nie jest idealny, gdyż miejscy urzędnicy nie mają możliwości sprawdzenia faktycznej liczby ludzi zamieszkujących dany lokal.

W Warszawie opłata za wywóz śmieci została powiązana ze zużyciem wody

Właśnie dlatego warszawscy radni podjęli decyzję o powiązaniu stawki za wywóz odpadów ze zużyciem wody. Według nich jest to dużo bardziej sprawiedliwe rozwiązanie. Nowy system naliczania wszedł w życie od początku kwietnia tego roku i od tego momentu za każdy metr sześcienny zużytej wody opłata wynosi 12,73 zł miesięcznie. Na takim przeliczeniu dużo stracił właśnie, wspomniany wcześniej, Pan Tadeusz.

Według nowych wyliczeń zużywający średnio 54 metry sześcienne wody miesięcznie, mieszkaniec Warszawy, będzie musiał płacić za wywóz śmieci aż 687 zł co miesiąc. Obliczając nową stawkę bierze się pod uwagę średnią z sześciu kolejnych miesięcy poprzedniego roku. Jedynym pocieszeniem może być fakt, że może to być półrocze z mniejszym zużyciem wody.

– W ubiegłym roku w lipcu uruchomiłem podlewanie tarasu. Kilka dni temu dostałem rozliczenie i nową stawkę za śmieci w powiązaniu ze zużyciem wody. Jest absurdalnie wysoka – wyznał na łamach „Gazety Wyborczej” Pan Tadeusz.

Niestety dla pechowego rekordzisty administracja jego osiedla postanowiła obliczyć wysokość opłaty w oparciu o zużycie wody z drugiej części roku, która objęła miesiące letnie. Stawka w takim wypadku uwzględniła większe zużycie wody w związku z podlewaniem tarasu.

– To, co mogę teraz zrobić, to założyć licznik na wodę do podlewania roślin. Wtedy będzie ona odliczona. Ale na razie muszę płacić tyle, ile mi wyliczono. I tak będzie przez kilka miesięcy. Nikt mi różnicy w opłacie nie odda, bo opłata za śmieci nie jest uiszczana w formie zaliczek – zakończył swoją wypowiedź warszawski rekordzista.

https://superbiz.se.pl/

Jak umilić mężowi wyrzucanie śmieci – | Humor, Memes, Funny

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: