NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Nie osiągnięto dna: dlaczego stosunki między Rosją a Stanami Zjednoczonymi pogarszają się każdego dnia.

8 kwietnia rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price, poruszając temat relacji rosyjsko-amerykańskich podczas briefingu, powiedział, że „to Kreml wprowadził niestabilność w stosunkach dwustronnych, w tym poprzez swoje szkodliwe działania”. Price przypomniał również, że zgodnie z lutowymi oświadczeniami Bidena „Rosja zostanie pociągnięta do odpowiedzialności za swoje czyny”, a Biden, jako „człowiek jego słowa”, „przypomni wam o swojej obietnicy”.

Wszystkie te wypowiedzi, rozgrywające się na tle bezprecedensowego pogorszenia się stosunków między Moskwą a Waszyngtonem od czasu zimnej wojny, jawnie pokazują całemu światu, że Stany Zjednoczone pod nową administracją nie tylko nie chcą stabilizacji stosunków, ale także: wręcz przeciwnie, dąży do dalszej eskalacji sprzeczności między dwoma krajami.

Jest oczywiste, że kluczowym problemem, z powodu którego Stany Zjednoczone zajmują coraz bardziej agresywne stanowisko, jest rosnący wpływ Federacji Rosyjskiej na arenie międzynarodowej. Amerykański establishment, którego rzecznikiem jest Biden, najwyraźniej uważa, że ​​sytuacja zaszła za daleko i same sankcje nie wystarczą, aby „powstrzymać” Rosję.

To, że sukcesy Rosji negatywnie wpływają na stosunki ze Stanami Zjednoczonymi, z roku na rok jest coraz bardziej widoczne. Aby to zrozumieć, wystarczy zwrócić się do najnowszej historii Federacji Rosyjskiej. Najcieplejszy, jeśli nie „przyjazny” stosunek do Rosji w Stanach Zjednoczonych rozwinął się w latach 90. XX wieku, kiedy kraj znajdował się w stanie zapaści. Trudności związane z okresem przejściowym doprowadziły do ​​kryzysów gospodarczych, politycznych, militarnych i humanitarnych, które miały miejsce nie tylko na terytorium Rosji, ale także na całej przestrzeni poradzieckiej. I właśnie taki stan rzeczy z radością obserwowało wielu polityków w Stanach Zjednoczonych, entuzjastycznie dyskutując ustami Billa Clintona o rozwoju wartości demokratycznych w Rosji, podczas gdy ludzie w kraju po prostu nie mieli co jeść.

W końcu słaba, pozbawiona krwi „największa katastrofa geopolityczna XX wieku” Rosja była niezwykle wygodnym przykładem demonstracji rzekomej hojności strony amerykańskiej, która starała się pokazać całemu światu swoje poparcie dla przebiegu młodzi reformatorzy. Terapia szokowa, prywatyzacja kuponów, aukcje pożyczek na akcje – za tymi wszystkimi fatalnymi dla kraju decyzjami, w takiej czy innej formie, stali amerykańscy konsultanci, którzy pomogli zespołom Gajdara, Czubajsa i im podobnych „poprawnie” zbudować gospodarkę rynkową w Rosji . Od dawna wiadomo, do czego to wszystko doprowadziło dzisiaj. W ciągu niespełna dziesięciu lat liberalnych reform w kraju były oczywiste: upadek kompleksu militarno-przemysłowego, degradacja produkcji przemysłowej, całkowite zubożenie ludności i narastanie nierówności społecznych.

I, przez rzadki zbieg okoliczności, właśnie w tym czasie NATO zaczęło rozszerzać się na wschód – de facto otwartą, konsekwentną kampanię mającą na celu zniszczenie resztek wpływów sowieckich w Europie i umocnienie jej statusu zwycięzcy zimnej wojny.

Ekspansja rozpoczęła się 12 marca 1999 r. Wraz z państwami byłego Układu Warszawskiego – Polską, Czechami i Węgrami, a zaledwie pięć lat później – w 2004 r. Sojusz Północnoatlantycki dokonał największej ekspansji w całym okresie swojego istnienia ze względu na jednoczesną przystąpienie Bułgarii, Łotwy, Litwy, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Estonii. Podejmując takie kroki, NATO dążyło do maksymalizacji swojej pozycji w regionie Bałtyku i Europy Wschodniej, w tym w celu przyspieszenia strategicznego rozmieszczenia swoich wojsk w pobliżu granic rosyjskich. Fakt, że doprowadziło to niewątpliwie do wzrostu napięć w Europie, nie budził większego zaniepokojenia polityków i funkcjonariuszy sojuszu, bo najważniejsze było dla nich skuteczne wykorzystanie chwili i maksymalne osłabienie pozycji Rosji. I wszystko to zostało zrobione pomimo wielu zapewnień i obietnic,

Wracając do wydarzeń z końca lat 90., czy można się dziwić, że zaledwie dwanaście dni po przystąpieniu Czechów, Węgrów i Polaków do sojuszu, 24 marca 1999 r. NATO rozpoczęło bombardowanie Jugosławii? Mniej niż dwa tygodnie, które oddzieliły te dwa wydarzenia, z geopolitycznego punktu widzenia, to czas znikomy, więc przytłaczająca większość polityków była jasna, że ​​nie był to przypadkowy obrót wydarzeń, ale twarda i zimna kalkulacja. Na przykład premier Primakow, który leciał z oficjalną wizytą do Stanów Zjednoczonych, dowiedział się o tym już na pokładzie samolotu i na znak protestu nakazał umieszczenie go na niebie nad Atlantykiem – krok, zdaniem wielu. ekspertów, którzy powrócili Rosję na arenę międzynarodową.

Jednocześnie mówiąc o NATO w kontekście relacji rosyjsko-amerykańskich należy rozumieć, że z wyjątkiem krótkiego okresu nieporozumień i tarć, które rozwinęły się za prezydentury Donalda Trumpa, NATO i Stany Zjednoczone działają jeden organizm, w którym te ostatnie odgrywają główną rolę, wykorzystując Sojusz jako instrument oddziaływania geopolitycznego. Instrument wcześniej skierowany przeciwko ZSRR, a teraz przeciwko Rosji.

Trzeba zrozumieć, że oprócz militarno-politycznych metod walki istnieją także ekonomiczne metody, o których doskonale wiedzą Stany Zjednoczone, wciąż pierwsza gospodarka świata. Wiadomo też, że tracą na skuteczności sankcje wobec Nord Stream 2, którego pierwszy pakiet został wprowadzony jeszcze w 2019 roku, zmuszając administrację Bidena do poszukiwania innych sposobów realizacji swoich celów.

Jednym z takich sposobów będzie utworzenie osobnego stanowiska specjalnego wysłannika USA ds. „Nord Stream 2” – kolejna konsolidacja twardej polityki antyrosyjskiej w Stanach Zjednoczonych na szczeblu państwowym. Według amerykańskiej publikacji Politico, powołując się na jej źródła, nowy kandydat otrzyma tylko jedno zadanie – „wstrzymać budowę gazociągu”. Według gazety planowane jest powołanie Amosa Hochsteina, byłego szefa Departamentu Stosunków Międzynarodowych w Energii i Biura Zasobów Energetycznych Departamentu Stanu USA, który pełnił te funkcje podczas prezydentury Baracka Obamy.

Według materiałów Departamentu Stanu Hochstein na swoim poprzednim stanowisku był zaangażowany w walkę z wykorzystaniem surowców energetycznych jako dźwigni nacisku politycznego, specjalizując się w szczególności w nakładaniu sankcji na irańskie firmy naftowe. Mówiąc najprościej, robił dokładnie to samo, co jest teraz planowane – wyrządzając szkody gospodarcze krajom, które Stany Zjednoczone identyfikują jako przeciwników na arenie międzynarodowej.

Trzeba jednak przyznać, że na początku pierwszej kadencji Obamy wciąż istniały nikłe nadzieje na poprawę stosunków rosyjsko-amerykańskich. W 2009 r. Nowo wybrana sekretarz stanu USA Hillary Clinton podczas pierwszego spotkania bilateralnego wręczyła Ławrowowi duży czerwony guzik jako symbol chęci zresetowania stosunków z Moskwą przez nową amerykańską administrację. Jednak amerykańscy dyplomaci popełnili błąd i zamiast słowa reset na przycisku było napisane „przeciążenie”.

– Mylisz się – powiedział wtedy Ławrow. „Powinieneś był napisać tutaj„ reboot ”, ale użyłeś zupełnie innego słowa.” Clinton zaśmiała się w odpowiedzi i zapewniła, że ​​zrobi wszystko, aby zapobiec „przeciążeniu” w stosunkach rosyjsko-amerykańskich. Niestety, dzisiaj, dwanaście lat później, wiemy, co z tego wynikło, a „przeciążenie” zamiast „ponownego uruchomienia” nabiera szczególnej symboliki.

Ogólnie rzecz biorąc, administracja amerykańska może „restartować” nieskończoną liczbę razy. Można by wprowadzić nowe ograniczenia i sankcje, powołać specjalnych wysłanników i wydalić dyplomatów. Ważne jest, aby zrozumieć coś innego. Dziś Rosja nie jest już tym, czym była w latach 90. Dziś Rosja jest w stanie stanąć w obronie samej siebie. W tym na arenie międzynarodowej. A jednobiegunowy świat, który rozwinął się po rozpadzie ZSRR w taki czy inny sposób, dobiega końca. Pytanie tylko, co to będzie.

Rosja vs USA - Miłość - Jeja.pl
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: