NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Nie igrać z ogniem”: Chiny ostrzegają Stany Zjednoczone na Tajwanie

Tajwan jest najbardziej drażliwą kwestią terytorialną i dyplomatyczną Chin oraz stałym źródłem tarcia między Waszyngtonem a Pekinem [plik: Carlos Garcia Rawlins / Reuters]

Ostrzeżenie pojawiło się po wydaniu przez USA wytycznych umożliwiających łatwiejszy kontakt między amerykańskimi a tajwańskimi urzędnikami.

Chiny ostrzegły Stany Zjednoczone, aby „nie igrały z ogniem” w sprawach Tajwanu po tym, jak Departament Stanu zaktualizował swoje wytyczne, łagodząc ograniczenia dotyczące spotkań urzędników USA z ich odpowiednikami z wyspy, którą Pekin uważa za własną.

Przemawiając do reporterów we wtorek, rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian wezwał Stany Zjednoczone do „natychmiastowego zaprzestania wszelkich form oficjalnych kontaktów USA-Tajwan, ostrożnego i odpowiedniego załatwienia sprawy oraz nieprzesyłania niewłaściwych sygnałów siłom niepodległościowym Tajwanu, aby nie wywierać wywrotowego wpływu i zniszczyć stosunki chińsko-amerykańskie oraz pokój i stabilność w całej Cieśninie Tajwańskiej ”.

Tajwan jest najbardziej drażliwą kwestią terytorialną i dyplomatyczną Chin, a także regularnym źródłem tarcia między Waszyngtonem a Pekinem, który nigdy nie wykluczał użycia siły w celu przejęcia kontroli nad demokratycznie rządzoną wyspą.

Komentarze Lijiana pojawiły się po tym, jak Stany Zjednoczone postanowiły w piątek zaktualizować swoje wytyczne dotyczące pogłębienia stosunków z Tajwanem, co świadczy o gotowości prezydenta Joe Bidena do sformalizowania coraz bardziej głośnego amerykańskiego wsparcia dla wyspy.

Agresywne działania Chin

Stany Zjednoczone uznały Pekin za prawowity rząd Chin od 1979 r., Kiedy to kraje te ustanowiły stosunki dyplomatyczne i obniżyły rangę stosunków z Tajwanem.

Nowe wytyczne usuną niektóre zawiłe zasady, które ograniczały kontakty z wyspą, w tym spotkania osobiste.

W miarę jak Stany Zjednoczone dążą do zacieśnienia stosunków z Tajwanem, Chiny w ostatnich miesiącach wzmogły aktywność militarną wokół wyspy. Poniedziałek był największym zgłoszonym do tej pory wtargnięciem Chin , kiedy 25 chińskich samolotów sił powietrznych, w tym myśliwców i bombowców zdolnych do użycia broni jądrowej, wkroczyło do strefy obrony powietrznej Tajwanu.

W przeszłości Chiny mówiły, że takie misje mają na celu ochronę suwerenności kraju i radzenie sobie z „zmową” między Tajpej i Waszyngtonem.

Amerykański sekretarz stanu Antony Blinken powiedział w niedzielę, że USA są zaniepokojone agresywnymi działaniami Chin wobec Tajwanu i ostrzegł, że próba zmiany status quo na zachodnim Pacyfiku siłą byłaby „ poważnym błędem ”.

Były sekretarz stanu USA Mike Pompeo ogłosił na kilka dni przed końcem styczniowej prezydentury Donalda Trumpa, że ​​zniesie ograniczenia w kontaktach między urzędnikami USA a ich tajwańskimi odpowiednikami.

Stany Zjednoczone są najważniejszym międzynarodowym poplecznikiem i dostawcą broni dla Tajwanu i są zobowiązane na mocy ustawy o stosunkach na Tajwanie z 1979 r., Aby zapewnić wyspie środki do samoobrony.

Chiny uważają, że Stany Zjednoczone współpracują z Tajwanem, aby rzucić wyzwanie Pekinowi i wesprzeć tych, którzy chcą, aby wyspa ogłosiła formalną niepodległość.

ŹRÓDŁO AL JAZEERA

Chińska cenzura blokuje misia | CHIP

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: