NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7333 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
UWAGA!!! DRASTYCZNE ZDJECIA !!!Zaburzenia miesiączkowania po szczepieniu przeciw Covid19 - doniesienia o obfitych krwawieniach i skurczach.
Po wstrzyknięciu kowidowej szczepionki mRNA, człowiek nie jest stworzeniem Bożym, może być przedmiotem „patentu”?
GLOBALNA LISTA IMIENNA OFIAR ŚMIERTELNYCH AKCJI SZCZEPIEŃ COVID- 19 - FOTO I OPISY
NAUKOWIEC WYBUCHA PŁACZEM - DRAMATYCZNE WYSTĄPIENIE DOKTORA VERNONA COLEMANA W SPRAWIE..
POSZALELI?  PIS WPROWADZA NOWE OBOSTRZENIA! KAŻĄ LUDZIOM NOSIĆ...
AGENDA 2030 CZYM JEST ZAWARTE W 💉 ”BIAŁKO KOLCA” – JAKI LOS CZEKA ZASZCZEPIONYCH SZCZEPIONKA mRNA?
POLSKA - DODATEK DO EMERYTURY ZA ODDANIE MIESZKANIA LUB DOMU - KIM SĄ CI EMERYCI ? DEBILAMI ? czytaj całość !!
Ten tępe sukinsyny promują szczepionki (śmierć) - poznajcie ich obrzydliwe gęby i przeczytajcie ten tekst!! ☀Autor Gabi☀
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Surogacja: ile kosztuje dziecko

Surogacja to jeden z tematów, wokół którego wojny nie ustępują. Jak etyczne jest korzystanie z usług innej kobiety przy noszeniu dziecka, jeśli nie możesz tego zrobić sam? Z jakimi problemami prawnymi i psychologicznymi borykają się matki zastępcze i bezdzietne pary, które marzą o dziecku? Ekaterina Vinokurova, korespondentka specjalna RT, rozmawiała z matkami zastępczymi i biologicznymi, prawnikami, konserwatystami i liberałami.
Surogacja: ile kosztuje dziecko

„Nie matka, która urodziła, ale ta, która wychowała”, mówi popularne przysłowie. Tak zwykle mówią o adoptowanych dzieciach. Ale co, jeśli dziecko jest rodzime, ale urodziło się nie przez biologicznych rodziców, ale przez obcą kobietę?

Surogacja to rodzenie i rodzenie dziecka przez kobietę innym ludziom. Z reguły przyjmuje się, że oboje biologiczni rodzice dostarczają materiału genetycznego do powstania zarodka, ale czasami matka zastępcza może być również matką genetyczną, jeśli kobieta w parze, dla której rodzi się dziecko, jest niepłodna.

W popularnym dystopijnym serialu „The Handmaid’s Tale”, opartym na powieści Margaret Atwood o tym samym tytule, ukazana jest rzeczywistość, w której ponad połowa kobiet stała się bezpłodna, więc każda z tych, którzy są w stanie urodzić dziecko, staje się w rzeczywistości wspólna własność. Takie kobiety w fikcyjnym totalitarnym państwie Gilead są zmuszane do zostania konkubinami w elitarnych rodzinach bez pytania o ich zgodę, skutecznie legalizując gwałt i praktyki przymusowego rozrodu.

We współczesnym świecie, przynajmniej w Rosji i innych cywilizowanych krajach, jest to wykluczone. Programy macierzyństwa zastępczego są dobrowolne dla obu stron, a matka zastępcza otrzymuje pieniądze za noszenie dziecka.

Krytyka konserwatywnych kręgów społeczeństwa nie ustaje, ale jednocześnie coraz bardziej rozpowszechnia się macierzyństwo zastępcze: w ten sposób gwiazdy mają dzieci i otwarcie o tym piszą. Tak więc z usług matek zastępczych korzystali piłkarz Cristiano Ronaldo, piosenkarka Alla Pugacheva i komik Maxim Galkin, piosenkarz Sergey Lazarev, aktorki Nicole Kidman, Sarah Jessica Parker i wielu innych.

W 2020 roku Komitet Śledczy Rosji wszczął postępowanie w sprawie handlu ludźmi (art.127.1 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej) związanej z macierzyństwem zastępczym, kiedy Rosjanki rodziły dzieci dla zagranicznych par małżeńskich. 

Tak więc na początku 2020 roku w Odintsovo znaleźli zwłoki dziecka, które zmarło w wyniku nagłego zatrzymania oddechu, a także troje dzieci, których biologiczni rodzice z Filipin byli w trakcie formułowania dokumentów, aby zabrać je do domu. Latem tego samego roku w moskiewskim mieszkaniu znaleziono pięcioro dzieci z niania z Chin, których ich biologiczni rodzice nie mogli odebrać na czas z powodu zamknięcia granic. Rzecznik Praw Dziecka Anna Kuznetsova poinformowała, że ​​przejęła kontrolę nad stanem dzieci, ale nadal nie ma dokładnych informacji o ich przyszłym losie.

Jak działa macierzyństwo zastępcze w Rosji? Ile kosztuje dziecko? Czy macierzyństwo zastępcze jest okazją dla bezdzietnych rodzin do czerpania radości z rodzicielstwa, czy też stanowi naruszenie przepisów dotyczących handlu ludźmi? W jaki sposób szanowane są prawa każdej ze stron?

Syn niewolnicy Hagar

 

Praktyka rodzenia dzieci przez kobiety z zewnątrz w przypadku małżeństw, w których żona była bezdzietna, znana jest od czasów starożytnych. Zapłodnienie „matki zastępczej” odbyło się w sposób naturalny, ale potem matka biologiczna przeniosła dziecko do nowej rodziny, w której uznano go za prawowitego syna.

Oprócz tekstów Starego Testamentu Plutarch wspomina o takiej praktyce, opisując sytuację, gdy bezdzietna Stratonica, żona cara Deiotara, prosi go o poczęcie dziecka z niewolnika, aby Stratonica wychował go jak własnego, i Sam Deyotar daje Stratonice prawo wyboru niewolnika. Nikt nie zapytał o opinię niewolnika.

W 1980 roku pierwszą matką zastępczą w zwykłym znaczeniu tego terminu była Amerykanka Elizabeth Kane z Illinois. Ze strony bezdzietnej pary zawarto z nią umowę o sztucznej inseminacji za wynagrodzeniem pieniężnym. W 1989 roku w Wielkiej Brytanii pierwsze doświadczenia z przeniesieniem embrionu kobiecie z genami obojga biologicznych rodziców zakończyły się szczęśliwym narodzinami dziecka.

Obecnie nie ma ogólnie przyjętej światowej praktyki dotyczącej macierzyństwa zastępczego. Tak więc we Francji, Niemczech, Austrii, Norwegii, Szwecji jest to zabronione. W Belgii, Grecji, Hiszpanii, Finlandii jest poza zakresem regulacji legislacyjnej, to znaczy faktycznie istnieje. W wielu krajach dozwolony jest tylko niekomercyjny surogat – jego reklama, selekcja matek zastępczych i oferowanie ich usług za pieniądze są zabronione.

Większość stanów USA, RPA, Rosji i niektórych innych krajów postsowieckich wybrało inną drogę: macierzyństwo zastępcze jest dozwolone, ale prawa i obowiązki stron są regulowane przez prawo.

„Młode, zdrowe psychicznie i fizycznie, przynajmniej jedno dziecko”

 

Znam kilka rodzin, w których pary korzystały z usług matek zastępczych, ale wszystkie imiona bohaterów – zarówno zastępcze matki (lub zastępcze matki, jak w skrócie na specjalistycznych forach), zostaną zmienione. W moim osobistym przekonaniu dzieci mają prawo do otrzymywania takich informacji tylko od swoich rodziców, ale nie z materiałów medialnych, a matki zastępcze mają prawo do przechowywania takich danych osobowych w rodzinie, zwłaszcza że sama praktyka macierzyństwa zastępczego jest wciąż okresowo na publiczne potępienie.

Na stronach internetowych agencji zajmujących się selekcją matek zastępczych wymienione są w przybliżeniu te same wymagania: wiek 20-32 (czasami 35), zdrowie psychiczne i fizyczne, obecność co najmniej jednego zdrowego dziecka.

Jeśli czytasz specjalistyczne fora, to portret przeciętnej zastępczej matki staje się jaśniejszy: z reguły są to mieszkańcy małych miast (chociaż są też mieszkańcy dużych ośrodków regionalnych, na przykład Krasnodar), zwykle mają więcej niż jedno dziecko, a więc przede wszystkim decydują o kwestiach mieszkaniowych. Jeśli wiek jest wskazany poprawnie, to z reguły kobieta ma 22-25 lat, urodziła swoje pierwsze dziecko w wieku 19-20 lat, jest mężatką, a jej mąż jest świadomy programu.

 

Osoby, które decydują się zostać matką zastępczą, zazwyczaj poszukują agencji, która wybierze dla niej biologiczną parę, której dziecko nosi, przeprowadzi badania i pomoże w zawarciu umowy, choć zapowiadane są bezpośrednio: niemniej jednak za pośrednictwem agencji okazuje się znacznie droższy. Nawiasem mówiąc, agencje wymagają nie tylko pełnego zbadania samej matki zastępczej, ale także pisemnej zgody męża, jeśli kobieta jest zamężna (jest to wymóg prawny).

Jeśli komunikacja odbywa się za pośrednictwem agencji, to sądząc po historiach matek zastępczych, zazwyczaj nie spotykają się one z biologicznymi rodzicami.

Następnie kobieta leci do innego miasta, gdzie znajduje się klinika przeszczepiająca zarodki zastępcze matek. Wszystkie wydatki – od transportu po wyżywienie – pokrywają rodzice biologiczni. Matki zastępcze dyskutują o opcjach: ktoś lubi, że w czasie ciąży rodzice biologiczni mogą wynająć dla niej osobne mieszkanie w mieście, w którym znajduje się klinika prowadząca ciążę, ktoś nalega, aby w czasie ciąży mieszkać z rodziną. Istnieją również reklamy, które oferują zastępczej matce mieszkanie w domu, w którym biologiczni rodzice mieszkają w czasie ciąży, ale nie znajdują zrozumienia. Pragnienie rodziców biologicznych, aby kontrolować styl życia zastępczej matki, jest zrozumiałe, aby w jej rodzinie nie było przemocy psychicznej i fizycznej, która mogłaby zaszkodzić dziecku, ale taka bliska komunikacja raczej nie zakończy się czymś dobrym. Co więcej,

Elena (imię zostało zmienione) jest samotną matką, która pracowała i wynajmowała mieszkanie, aż pewnego dnia dowiedziała się od znajomego, że może zarobić dodatkowe pieniądze, na przykład jako dawczyni komórek jajowych. Potem zaczęła czytać specjalistyczne fora, skąd dowiedziała się o macierzyństwie zastępczym. Jednak Elena uważa, że ​​definicja „matki” w tym przypadku jest niepoprawna: „Matka zastępcza nie jest matką tego, który nosi”.

„Znajomy skontaktował mnie z kliniką w tym mieście. Zrobiłem USG w moim mieście, wysłałem zdjęcie, na które otrzymałem odpowiedź: „Czekamy na Ciebie”. I tego samego dnia wieczorem wyszedłem. Ale tam byłem rozczarowany: znaleźli mały węzeł i oniemiali, że nikt nie zabierze mnie do programu. Rozczarowana wróciłam do domu ”- mówi Elena.

Mieszkała z synem w wynajmowanym mieszkaniu, wielokrotnie się przeprowadzała. Elena oficjalnie otrzymuje minimalną pensję, niejednokrotnie dała się oszukać przy wynajmowaniu mieszkania, a myśl o zostaniu zastępczą matką jej nie opuściła.

Początkowo Elena była zmartwiona: „Zacząłem próbować tej roli, przypomniałem sobie moją byłą dyrektorkę, ma grubo po czterdziestce, ale nie ma dzieci. Czy byłbym w stanie to dla niej zrobić? Na początku bardzo martwiłem się o swoją stronę psychologiczną. Jak mam zrezygnować z tego, z kim się ubrałem? A więc nie zwariować? Ale, jak się okazało, jest to dość łatwe przy wykonywaniu pewnych punktów: zastępcza matka komunikuje się z biologiczną, widzi, że dziecko jest oczekiwane, widzi podobieństwo dziecka do biologicznych rodziców, upewniając się, że to nie ona dziecko w jakikolwiek sposób i banalne „dziękuję”. Najważniejsze są odsetki pieniężne. Gdyby go tam nie było, myślę, że nie byłoby ani jednej kobiety, która zrobiłaby to za darmo ”.

Miesiąc później kobieta miała szczęście: znalazła biologicznych rodziców dzięki ogłoszeniu w swoim rodzinnym mieście. Elena dopasowała je pod względem parametrów i mimo łagodnego problemu zdrowotnego lekarz zaakceptował ją jako kandydatkę.  

„Za pierwszym razem się udało: urodziłam dwie dziewczynki. A rok później, z tymi samymi biologicznymi rodzicami, uszczęśliwiła chłopca. Bio (matka biologiczna – RT ) została mamą wielu dzieci. Jestem właścicielem wyremontowanego mieszkania i samochodu zagranicznego. Nie żałuję tego. Za drugim razem, jeśli prawidłowo rozprowadzisz pieniądze, nie możesz iść. A ponieważ nie wszyscy wydają umiejętnie ”- podsumowuje Elena. Dodaje, że jej znajomi, którzy również uczestniczyli w programach kapitulacji, z reguły trzykrotnie nosili dzieci, ale wystarczyło jej dwa, aby rozwiązać problemy, które wprowadziły ją do programu.

Jeśli czytasz ogłoszenia o poszukiwaniach matek zastępczych, to czasami natkniesz się na wymagania odbiegające od standardowych. Na przykład osoby wyznające pewne przekonania religijne mogą wymagać od matki zastępczej przestrzegania pewnych zasad żywieniowych podczas ciąży. Są też pary, dla których ważne jest, aby dziecko było noszone przez kobietę tej samej narodowości.

Użytkownik o pseudonimie Sergey od ponad roku szuka na jednym z forów zastępczej matki. Ma pecha: on i jego żona chcą, aby kobieta pochodziła z tego samego miasta co oni, są ograniczenia dotyczące wzrostu, wagi i innych życzeń. Użytkownicy piszą do Siergieja w odpowiedzi, że biorąc pod uwagę proponowane kwoty, jego żądania są wygórowane.

Jedna z matek zastępczych opowiada niezupełnie standardową historię (jeśli to prawda). Dziewczynka przystąpiła do programu macierzyństwa zastępczego w wieku 19 lat, chcąc doświadczyć procesu porodu. Oczywiście, nie mając własnych dzieci, nie pasowała do programów agencji i prywatnie odnalazła biologicznych rodziców.

Większość historii matek zastępczych na różnych forach nie różni się szczegółami, nacisk kładzie się na medyczne cechy przebiegu ciąży, ryzyko poronienia, porady dotyczące leków do przesadzania zarodków. „Urodziłam dziewczynę i to był koniec mojej części historii” – to standardowe zakończenie historii. W odpowiedzi na to kobiety są często nienawidzone przez nowo przybyłych, oskarżając je o „interesy z dziećmi” i pytając, czy jest możliwe, że naprawdę nie tworzą emocjonalnego przywiązania do dziecka, które noszą (choć nie własnego). Matki zastępcze odpowiadają krótko, że historie pisze się nie po to, by reklamować macierzyństwo zastępcze, ale by dzielić się praktycznymi doświadczeniami.

„Nie powinieneś dawać pieniędzy bez umowy”

 

Rodzice biologiczni również mają własne obawy. Zdarzają się przypadki oszustw, gdy potencjalna matka zastępcza została zbadana i leczona na koszt biologicznych rodziców, a następnie zniknęła. Istnieją obawy, że zastępcza matka nie będzie przestrzegać zdrowego stylu życia lub zacznie szantażować.

Wbrew opinii zwykłych ludzi (prawdopodobnie kojarzonej z historiami gwiazd, które korzystały z usług matek zastępczych), ludzie decydują się na powierzenie urodzenia dziecka nieznajomemu nie z nadmiernej marnotrawstwa, nie z niechęci zepsucia sylwetki, ale z rozpaczy. Opierając się na reklamach i moich osobistych rozmowach z matkami, pary małżeńskie podejmują ten krok w wieku 40 lat lub starszych, po wielokrotnych nieudanych próbach poczęcia naturalnego lub z pomocą IVF.

Alexandra (imię zostało zmienione) zdecydowała się na ten krok „z rozpaczy”, kiedy po 21. próbie zapłodnienia in vitro po prostu nie miała sił. Wcześniej jej przyjaciółka szukała zastępczej matki, wypróbowując wszystkie metody: agencję, prywatne ogłoszenia, znajomych.

Według Aleksandry, ona i jej koleżanka nie lubili pracować z agencją: „Obiecują kontrolę, której w rzeczywistości nie ma, i proszą o dużo pieniędzy. Obiecują kontrolować wszystkie testy, stwarzać warunki zastępczej matce, ale w praktyce mieszkali w piekielnych warunkach w bursie dla sześciu osób. W rzeczywistości było to niewolnictwo ”.

Wtedy Aleksandra postanowiła, że ​​sama znajdzie zastępczą matkę poprzez ogłoszenia i przeprowadzi wywiad, po którym wyśle ​​wybraną dziewczynę do lekarza.

„Przeprowadziłam jeden z wywiadów z lekarzem. Ten dialog wiele mnie nauczył. Lekarz przemówił do dziewczyny bardzo ostro, zapytał: „Dlaczego tego potrzebujesz?” Dziewczyna odpowiedziała: „Chcę pomóc bezdzietnym”. Lekarz powiedział jej: „Nie, nikt nie potrzebuje twojej pomocy, nie robisz przysługi, dostajesz pieniądze na usługę. Dlaczego więc tego potrzebujesz? ” Wtedy zdałem sobie sprawę, jak budować komunikację – inaczej zaczną prosić o pieniądze z góry, zdarzają się przypadki wyłudzenia pieniędzy już poza ramami umowy. Na przykład mąż jednej z dziewcząt zepsuł kombajn rolniczy, prosi o pieniądze na jego naprawę. Ale to jest problem jej rodziny, podpisaliśmy z nią umowę o innych zobowiązaniach. Albo pytają: „Chcę ze mną mieszkać, a ty wysyłasz pieniądze”, ale mówią jej: „Zrozumiałaś, co robiłaś”. Zapłacimy za noclegi, wyżywienie, lekarstwa, transport,

Aleksandra w końcu miała szczęście: sama urodziła dziecko i przestała szukać zastępczych matek.

Kandydaci, z którymi następnie przeprowadziła „wywiady”, Alexandra opisuje następująco: „Dziewczęta ze wsi, z wiosek z rodzin o niskich dochodach”.

„Spośród moich kandydatek dwoje pochodziło z całkowicie zubożałych rodzin i dla nich pomysł zajścia w ciążę po raz trzeci był całkowicie naturalny” – wspomina Aleksandra. Koszt usług dla zastępczej matki może sięgać nawet 50 tysięcy dolarów, a kobiety postrzegają to nawet nie jako usługę, ale jako dźwignię społeczną. „Po prostu nie mają innego sposobu, aby zabezpieczyć przyszłość swoich dzieci i wydostać się z biedy do klasy średniej” – mówi ze smutkiem.

Irina znalazła się w podobnej sytuacji. Przeszła kilka in vitro, nieudane próby noszenia dziecka, w wyniku czego lekarze wydali jej werdykt: naturalnie nie zostanie matką. Kobieta albo sama umrze, albo zniszczy dziecko.

Irina znalazła zastępczą matkę w klinice, w której była obserwowana, na polecenie lekarza. Ona sama nigdy jej nie spotkała i pozostała anonimowa: bała się szantażu.

„Oczywiście, kiedy moje dziecko będzie starsze, opowiem wam, jak się urodziło, ale nie ma to większego znaczenia: poród naturalny, cięcie cesarskie, in vitro czy matka zastępcza. Jeśli chodzi o wzajemną kontrolę, wydaje mi się słuszne, aby lekarz lub kierownik stanął między biologicznymi rodzicami a zastępczą matką. Nie spotkaliśmy się konkretnie i nie mieliśmy o sobie żadnych danych osobowych. Lekarz lub menadżer nie ma pieniędzy i nie ma sensu ich szantażować. Jednocześnie sytuacja jest odwrotna: oczywiście chcesz kontrolować prawidłowy styl życia matek zastępczych, ale jest to niemożliwe. Możesz kupić dobre jedzenie i wysłać je do niej, co zrobiliśmy, nie licząc wszystkich innych wydatków. Z reguły takie kobiety mają własne rodziny, dzieci i powinny być z nimi. Wiem, że są firmy, które przez cały okres obserwują matki zastępcze, ale nie popieram tego podejścia. Jestem bardzo wdzięczna naszej zastępczej mamie za zdrowe dziecko. Jeśli kiedykolwiek się poznamy (a nie wykluczam takiej możliwości), osobiście kłaniam się jej na nogi ”- mówi Irina.

„Matki zastępcze chcą osiągnąć nowy poziom życia”

 

 

Konstantin Svitnev jest szefem firmy Rosjurconsulting, która zapewnia wsparcie prawne matkom zastępczym i rodzicom biologicznym. Rok temu Switnev stał się główną osobą zaangażowaną (według śledztwa) w samą sprawę handlu ludźmi, o której była mowa na początku artykułu – pierwsza reprodukcja w historii Rosji, która broniła powszechnego prawa do prokreacji.

W ostatnim czasie okres zatrzymania siedmiu lekarzy, prawników, specjalistów agencji zastępczych został przedłużony o kolejne trzy miesiące – do 11 czerwca 2021 r. Legalność wszczęcia tej sprawy jest kwestionowana w Sądzie Najwyższym Federacji Rosyjskiej.

W rozmowie z RT Svitnev mówi, że wiele matek zastępczych porównuje to do usług mamki lub niani – i tak wyjaśniają to swoim własnym dzieciom.

„Przez wiele lat, kiedy borykam się z tym problemem, nie spotkałam jeszcze ani jednego przypadku, kiedy całkowicie zubożałe kobiety, które nie mają dość pieniędzy na kawałek chleba, zostają matkami zastępczymi. Z reguły są to kobiety warunkowo należące do rosyjskiej klasy średniej, które chcą w ten sposób zamknąć pożyczki, poprawić warunki mieszkaniowe i zainwestować w biznes. Niejednokrotnie spotkałem kobiety, które w ten sposób chcą odpokutować za grzech aborcji, pomagając bezdzietnym mieć dziecko. Większość kobiet bierze udział w programie macierzyństwa zastępczego dwa lub trzy razy. Niektórzy chcieliby więcej razy, ale po kapitulacji konieczna jest rehabilitacja, przynajmniej rok. W każdym przypadku decyzję podejmuje klinika ”- mówi prawnik.

Firma Svitnev „Rosjurconsulting” współpracowała z agencjami. Wyjaśnia, jak powstały agencje selekcji matek zastępczych: zasada „jednego okna” nie działa tutaj.

„Jeśli powierzycie pełną obsługę macierzyństwa zastępczego klinikom IVF, to będą one musiały wykonywać prace niezgodne z ich profilem. Sytuacja jest najbardziej logiczna, gdy program macierzyństwa zastępczego składa się z trzech elementów: kliniki reprodukcyjnej, która jest odpowiedzialna za zapewnienie, że matka zastępcza nosi zdrowe dziecko, kancelaria prawna, która pomaga chronić prawa matek zastępczych, rodziców biologicznych oraz samo dziecko oraz osoby, które zajmują się faktycznym doborem matek zastępczych i organizacją programu dla rodziców biologicznych. Aby uniknąć konfliktu ich interesów, powinny to być trzy niezależne iw żaden sposób powiązane podmioty prawne ”- powiedział.

Według Svitneva kobiety, które zdecydowały się wziąć udział w programie macierzyństwa zastępczego, początkowo miały na celu nie pozostawianie cudzego dziecka dla siebie, ale przekazanie go swoim genetycznym rodzicom. Te kobiety, które nie rozumieją, że jest to główny warunek udziału w programie, są wykluczane nawet na etapie rozmowy kwalifikacyjnej – mówi prawniczka.

Konflikty się zdarzają. Na przykład, zgodnie z rosyjskim ustawodawstwem, aby biologiczni rodzice zostali odnotowani w akcie urodzenia, należy uzyskać zgodę matki zastępczej i na tym etapie można rozpocząć szantaż.

Svitnev wspomina również straszniejsze przypadki.

„Kiedyś był przypadek, kiedy małżeństwo znalazło zastępczą matkę, ale miały one tylko zarodki zakonserwowane kriogenicznie, ponieważ potem kobieta przeszła chemioterapię. Dla nich była to jedyna szansa na zostanie rodzicami pospolitego, spokrewnionego dziecka. Matka zastępcza zaszła w ciążę, ale dziwnym zbiegiem okoliczności, gdy tylko ostatni zarodek został jej przeniesiony i płód zaczął bić serca, matka zastępcza powiedziała, że ​​skontaktowali się z nią niektórzy nafciarze z Surgut i zaproponowali trzy- pokojowe mieszkanie w centrum Moskwy. A jeśli jej wynagrodzenie nie zostanie zwiększone do tych samych warunków, to będzie miała aborcję. I do pewnego czasu zastępcza matka ma naprawdę prawo do aborcji zgodnie z prawem – jak każda inna kobieta. Małżonkowie wygrywaliby wówczas przeciwko niej sąd w celu pokrycia kosztów finansowych, ale straciliby jedyną szansę na zostanie rodzicami, więc sprzedali własne moskiewskie mieszkanie, aby zaspokoić żądania szantażysty. Jednocześnie są szczęśliwi, wychowując swoje dziecko, choć w wynajmowanym mieszkaniu. Uważam, że jedynym powodem przerwania ciąży zastępczej powinno być zagrożenie życia matki lub płodu, matka zastępcza nie powinna mieć prawa zabijać czyjegoś dziecka ”- mówi Svitnev.

Uważa, że ​​konieczne jest wypracowanie równego dostępu obywateli o różnym poziomie dochodów do macierzyństwa zastępczego. Wręcz przeciwnie, jego zakaz, zdaniem prawnika, pozbawi wiele osób szczęścia z posiadania dzieci. Svitnev z niepokojem wypowiada się o inicjatywach konserwatywnej części deputowanych do Dumy Państwowej, aby zakazać korzystania z usług matek zastępczych osobom niezamężnym, samotnym mężczyznom lub kobietom i tak dalej. Wspomina, że ​​ponad dziesięć lat temu udowodnił w Petersburgu prawo samotnej kobiety do korzystania z usług matki zastępczej, aw 2010 roku moskiewski Sąd Okręgowy Babuszkinsky uznał takie prawo dla samotnego mężczyzny. Od tego czasu rosyjskie urzędy stanu cywilnego wydały setki aktów urodzenia na nazwisko samotnych rodziców zastępczych dzieci.

Jak reguluje się macierzyństwo zastępcze?

 

Obecnie macierzyństwo zastępcze w Rosji jest bezpośrednio dozwolone przez art. 55 ustawy federalnej nr 323-FZ „O podstawach ochrony zdrowia obywateli Federacji Rosyjskiej” (dalej – ustawa nr 323-FZ lub ustawa o ochronie zdrowia).

Część 1 art. 55 ustawy mówi, że technologie wspomaganego rozrodu to metody leczenia niepłodności, przy których stosowaniu niektóre lub wszystkie etapy poczęcia i wczesnego rozwoju zarodków są przeprowadzane poza organizmem matki … w tym z zastosowaniem macierzyństwa zastępczego. Część 9 art. 55 tej ustawy mówi, że „macierzyństwo zastępcze to ciąża i narodziny dziecka (w tym poród przedwczesny) na podstawie umowy zawartej między matką zastępczą (kobietą, która urodziła płód po przeniesieniu zarodka dawcy) a potencjalnymi rodzicami, których komórki rozrodcze zostały wykorzystane do zapłodnienia lub samotnej kobiety, dla której posiadanie i urodzenie dziecka jest niemożliwe ze względów medycznych. „

Część 10 art. 55 ustawy stanowi, że matką zastępczą może być kobieta w wieku od 20 do 35 lat, która ma co najmniej jedno zdrowe dziecko, która otrzymała orzeczenie lekarskie o zadowalającym stanie zdrowia i złożyła pisemne zawiadomienie zgoda. Jeżeli kobieta jest zamężna, małżonek musi wyrazić pisemną zgodę na pełnienie przez nią roli matki zastępczej i nie może ona jednocześnie być dawczynią komórek jajowych.

Jak już wspomniano, matka zastępcza musi wyrazić zgodę na umieszczenie w jej dokumentach biologicznych rodziców dziecka w tym charakterze. Bez jej zgody jest to niemożliwe. Jednak prawo nie przewiduje możliwości cofnięcia takiej zgody. O reszcie decydują warunki umowy między rodzicami a zastępczą matką. Jednocześnie Kodeks Rodzinny mówi o „nagrywaniu przez rodziców”, a nie o uznawaniu ich przez rodziców. Ponadto Trybunał Konstytucyjny wydał kiedyś orzeczenie, zgodnie z którym sądy mogą, jeśli matka zastępcza odmówiła wyrażenia zgody na nagranie przez rodziców genetycznych rodziców jej dziecka, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności faktyczne danej sprawy ( w tym te związane z tym, czy umowa zastępcza została zawarta na macierzyństwo), „w celu rozstrzygnięcia sporu w interesie dziecka”.

Prawnik Valentin Karelin wyjaśnia: „Nawet gdyby zastępcza matka nie wyraziła zgody, zmieniła zdanie, urodziła lub z innego powodu, sądy w konkretnej sprawie prywatnej mogą dojść do wniosku, że pomimo jej sprzeciwu bardziej słuszne w interesie dziecka jest uważanie go za rodziców „klientów” matki zastępczej. Na przykład poród podkopał jej zdrowie, zły stan majątkowy, wszystko jest jasno określone w umowie z zastępczą matką, nie ma powodu, aby skazać „rodziców” za nieszczerość. Ale może nie zostać rozwiązany. W tej sprawie, która posłużyła za podstawę do odwołania się do Trybunału Konstytucyjnego, na podstawie materiałów sprawy sąd uznał, że matka zastępcza „nadużyła swoich praw, działając w tej sprawie nie tylko z naruszeniem warunków macierzyństwa zastępczego”. umowa zawarta między stronami, ale także ze szkodą dla interesów obojga dzieci genetycznych, których rodzicami są powodowie oraz dzieci, urodzona przez nią wcześniej w małżeństwie z S. D. ”. W rezultacie zdecydowano się na biologicznych rodziców ”.

  • Pixabay

Prawnik Stalina Gurevich mówi, że jej zdaniem istnieje luka w przepisach, dzięki której matka zastępcza może odmówić rejestracji dziecka rodzicom i mu go nie oddać. W tym przypadku prawa rodziców biologicznych są słabo chronione.

„Surogacja to nie handel ludźmi, ale technologia reprodukcyjna. Przedmiotem umowy nie jest dziecko, ale jego noszenie, czyli usługa – mówi Gurevich. Jej zdaniem macierzyństwa zastępczego nie można zabronić, ponieważ jeśli państwo chce osiągnąć wzrost przyrostu naturalnego, to należy liczyć się z sytuacjami, w których biologiczni rodzice nie mogą mieć dziecka w drodze naturalnej ciąży, na przykład ze względów genetycznych.

Jeśli chodzi o decyzję, czy powiedzieć dziecku, czy nie, jak się urodził, to według Gurevicha jest to sprawa ściśle rodzinna. Taka technologia reprodukcyjna nie powinna być postrzegana jako coś niezwykłego nawet teraz, najważniejsze jest to, że dziecko jest biologicznie spokrewnione z obojgiem rodziców.

Surogacja: dobra czy zła?

 

Od wielu lat osoby publiczne i politycy walczą z macierzyństwem zastępczym. Konserwatyści twierdzą, że macierzyństwo zastępcze powinno być zabronione, podczas gdy postępowcy mówią o potrzebie jaśniejszej regulacji legislacyjnej.

Jednym z najbardziej zagorzałych bojowników o całkowity zakaz macierzyństwa zastępczego jest deputowany Dumy Państwowej Witalij Milonow. W rozmowie z RT krótko sformułował swoje twierdzenia. Po pierwsze, dziecko rodzi się za pieniądze i staje się w istocie przedmiotem sprzedaży i zakupu. Po drugie, w tym procesie nie ma szacunku dla zastępczej matki, na którą spadają wszystkie trudności. Wreszcie, według Milonova, dziecko nie rodzi się w związku konsekrowanym więzami małżeńskimi.

Oficjalny przedstawiciel Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego Władimir Legoida wyjaśnia to stanowisko w rozmowie z RT.

„Surogacja poddaje w wątpliwość integralność małżeństwa jako związku jednego mężczyzny i jednej kobiety. W końcu w tych relacjach pojawia się trzecia osoba. Jeśli uznamy tę kobietę za rodzaj więzienia, inkubatora pełniącego funkcję instrumentalną, to w najbardziej rażący sposób degraduje to godność kobiety. Nawiasem mówiąc, jest wiele przypadków, gdy zastępcza matka ma silne macierzyńskie uczucie i nie chce oddać urodzonego dziecka, które „zgodnie z umową” powinno być dla niej obce. To dowód na to, że rodzenie dzieci nie jest funkcją, nie usługą, ale organiczną częścią relacji związanej z małżeństwem i macierzyństwem, której nie można sprzedać, kupić ani nawet zapewnić bezpłatnie.

Nie wynajmujemy naszych żon ani mężów, nawet jeśli ktoś chciałby ich użyć w taki czy inny sposób w jakimś abstrakcyjnym, dobrym celu. Ponadto żyjemy w społeczeństwie, w którym usługi matek zastępczych stają się narzędziem wyzysku biednych kobiet w interesie bogatych.

Zamożna kobieta nie będzie „pracować” jako zastępcza matka, ale z jakiegoś powodu część z nich chętnie wykorzystałaby w ten sposób kogoś, kto jest niżej na drabinie społecznej. Widzimy, że najbiedniejsze kraje zamieniają się w „inkubatory komercyjne”, a wśród nich jest Rosja. Nawet Indie i Chiny zakazały „eksportu” zastępczych dzieci ”- mówi Legoida.

Uważa, że ​​odniesienia do opowiadań ze Starego Testamentu jako wymówka dla macierzyństwa zastępczego są nieprawidłowe. „Po pierwsze, w czasach Abrahama istniała poligamia i niewolnictwo. Jeśli uznamy te dwa zjawiska za moralnie dopuszczalne, to nie ma pytań, wróćmy do nich. To tylko kolejny układ współrzędnych moralnych, który – chciałbym wierzyć – pozostał w przeszłości. Po drugie, niewolnicy nosili swoje dzieci genetycznie, a nie obcymi, i nie wyrzekali się ich dobrowolnie, zgodnie z jakimś porozumieniem. Nikt, w przeciwieństwie do naszych czasów, nie kwestionował macierzyństwa Hagar, jak wynika z następującego cytatu: „Hagar urodziła Abramowi syna; i dał [Abramowi] imię swego syna, urodzonego z Hagar: Ismael ”(I Mojżeszowa 16, 15); „Sara powiedziała do Abrahama: Wypędź tę niewolnicę i jej syna” (Rdz 21, 10). Sara postrzegała tę sytuację dość jednoznacznie – jako cudzołóstwo,

Jak zauważa Irina Volynets, Rzecznik Praw Dziecka w Tatarstanie, z jednej strony rośnie liczba niepłodnych par w Rosji, z drugiej zaś w samym pojęciu „macierzyństwo zastępcze” panuje dysonans. jest w tym coś fałszywego.

Volynets mówi, że teraz w Tatarstanie rozgrywa się złożona historia, związana właśnie z macierzyństwem zastępczym.

„Przyszła do mnie kobieta, lokalna mieszkanka. Siedem lat temu w Moskwie kobieta skorzystała z usług zastępczej matki, aby urodziła dziecko ukochanemu, zamężnemu cudzoziemcowi. Matce zastępczej zasadzono dwa zarodki i urodził się chłopiec i dziewczynka, ze zdrową dziewczyną i chłopcem z pewnymi wadami wzroku. Cudzoziemiec „rozkazał” tylko dziewczynce, a kobiecie – matce biologicznej zaproponowała pozostawienie chłopca matce zastępczej, która go nie potrzebowała, ale powiedziała: „Albo weźmiesz oboje, albo wyślę obie do sierociniec.” Wzięła ich obu, ale nie potrzebowała chłopca. Zatrudniła nianię – tę kobietę z Tatarstanu, zostali zakwaterowani w osobnym mieszkaniu, a następnie zaproponowali, że wrócą do domu do Tatarstanu i wychowają tego chłopca. Początkowo ta kobieta wysyłała pieniądze, potem zaczęła ograniczać się do 5 tysięcy rubli miesięcznie,RT ). Chłopiec nigdy jej nie widział i nawet nie słyszał jej głosu – nigdy do niego nie dzwoniła i nie wysyłała zdjęć. Ta niania, z którą dorastały już jej dzieci, poświęciła temu dziecku całe swoje życie. W tym roku poszedł do szkoły, ale nagle pojawiła się jego biologiczna matka i zażądała powrotu. Władze opiekuńcze ją wspierały, a chłopca dosłownie siłą wyrwano z rąk niani, która mieszkała z nim przez całe życie. Wciąż sprzeciwiam się wykorzystywaniu kobiet jako żywych inkubatorów i innym wykorzystującym je. Uważam, że nie powinno być komercyjnego zastępstwa. Mamy wiele dzieci w domach dziecka. Wiem, że wiele osób mówi: „Wciąż nie wiadomo, co wyrośnie z takiego dziecka”, ale to samo można powiedzieć o dziecku tubylczym ”- wyraża swój punkt widzenia Wołyńec.

Deputowana Dumy Państwowej Oksana Pushkina jest innego zdania. Jej zdaniem problem ustawodawczej regulacji macierzyństwa zastępczego stoi dziś przed wszystkimi krajami świata – sama biotechnologia podważa tradycyjne poglądy na rodzicielstwo.

„Społeczność światowa nie opracowała jeszcze jednolitych standardów regulujących tę procedurę. Próżnia prawna w kwestii macierzyństwa zastępczego pozostaje problemem także dla Rosji, o czym ciągle mówię. Pragnienie kochania i wychowywania dziecka jest naturalną i głęboką potrzebą człowieka.

Zgadzam się, że wszelka działalność handlowa w zakresie macierzyństwa zastępczego powinna być zabroniona, w przeciwnym razie takie usługi będą świadczone. Ale co odnosi się do działalności komercyjnej, a co do działalności niekomercyjnej, ustawodawstwo nie określa. Dziś Rosja jest jednym z liderów w rozwoju technologii reprodukcyjnych, które powinny być wykorzystywane z korzyścią dla mieszkańców naszego kraju. Doskonalenie medycyny reprodukcyjnej jest jednym z zadań państwa, jeśli oczywiście poważnie troszczymy się o problemy demograficzne. Ale masowe zakazy mogą po prostu wymazać całe nagromadzone doświadczenie!

Jeśli państwo dąży do poprawy sytuacji demograficznej, musi pomagać wszystkim bez wyjątku obywatelom, którzy chcą mieć dzieci. Oczywiście musi istnieć odrębna ustawa, w pełni zgodna z Konstytucją. Zapotrzebowanie na ten zabieg rośnie z roku na rok. Nie mamy prawa w jakikolwiek sposób pozbawiać ludzi możliwości bycia rodzicami genetycznymi ”- uważa Puszkina.

Moje bohaterki, Irina i Alexandra, mówią, że chciałyby zmienić stosunek społeczeństwa do macierzyństwa zastępczego.

Irina uważa, że ​​musimy przestać robić kult z samego faktu ciąży. „Trzeba powiedzieć społeczeństwu, że kobieta jest kompletna, nawet jeśli nie ma dzieci, urodzonych w sposób naturalny lub własnych dzieci. Nie trzeba robić kultu z procesu rodzenia dziecka, nie trzeba robić z tego „wyczynu” i „znaku jakości” kobiety ”- zastanawia się.

Według Aleksandry wraz ze wzrostem świadomości społecznej stosunek do macierzyństwa zastępczego już się zmienia.

„Kiedy 15 lat temu pomogłem przyjacielowi znaleźć zastępczą matkę, było to znacznie trudniejsze. Teraz wydaje mi się, że postawa społeczeństwa zmienia się w pozytywnym kierunku, ludzie zaczęli rozumieć, że dziecko urodzone przez matkę zastępczą jest dzieckiem rodziców biologicznych, a potem było nieznane i przerażające. Ale kiedy szukałam dla siebie zastępczej matki, zdałam sobie sprawę, że kiedy taka liczba znanych osób już urodziła dziecko z pomocą zastępczej matki, stało się to nawykowe ”- mówi kobieta.

PS Ile kosztuje dziecko?

 

Szacunki kosztów programu macierzyństwa zastępczego są różne. Według Aleksandry, która próbowała szukać zastępczej matki zarówno samodzielnie, jak i za pośrednictwem agencji, jeśli wydatki obejmują wyżywienie, zakwaterowanie, podróż zastępczej matki, wypłatę jej wynagrodzenia i wszystkie związane z tym wydatki, koszt może sięgać 50 tys. Dolarów. Według Svitneva koszt programu to około 3 miliony rubli. Ogłoszenia na forach oferują od 1 miliona do 1,5 miliona rubli z dopłatami za bliźnięta, za „przeżycie” matki zastępczej oraz za cięcie cesarskie lub inne komplikacje przy porodzie.

rt.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK - NIEDZIELA 21.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
Holler Box
%d bloggers like this: