NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Ekspert neurobiologii CIA o tym, jak szczepionki..
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Śmierć puka do małych miasteczek. Sytuacja w powiecie lipnowskim przeraża

W wyniku samobójstw ginie dwa razy więcej Polaków niż w skutek wypadków komunikacyjnych.
W wyniku samobójstw ginie dwa razy więcej Polaków niż w skutek wypadków komunikacyjnych. Jaroslaw Jakubczak/ Polska Press
Wbrew prognozom, liczba samobójstw w czasie pandemii nie wzrosła znacząco. Ale to, co dzieje się w powiecie lipnowskim może przerażać.

W ubiegłym roku z życiem próbowało pożegnać się w prawie 400 osób z naszego regionu (255 osób nie udało się uratować) z czego 79 kobiet. Choć liczby lokują na pierwszym miejscu Bydgoszcz oraz powiat bydgoski), to jednak jeszcze bardziej niepokoić musi sytuacja w kilku innych, mniejszych ośrodkach.

Co z tym Lipnem
Szokujący jest odsetek samobójstw w niespełna 15-tysięcznym Lipnie, gdzie policja odnotowała aż 41 takich przypadków. To wielokrotnie więcej niż w kilku innych miastach o zbliżonej wielkości. Pocieszeniem jest jedynie to, że w większości przypadków desperatów udało się tu uratować.

Na próżno poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie co sprawia, że powiat lipnowski wiedzie prym w tej ponurej statystyce. Zaskoczona była szefowa lipnowskiego MOPS-u Jolanta Rybczyńska: – Nic mi nie wiadomo, aby były to osoby, którymi się opiekujemy. Sprawa jest jednak poważna i na pewno będziemy próbowali wyjaśnić ten problem z policjantami.

Nie sposób jednak nie doszukiwać się w danych z lipnowskiej komendy korelacji z innymi danymi statystycznymi. Lipno znajduje się w czołówce gmin o najwyższym bezrobociu (14 proc), a ci, którzy maja pracę, muszą zadowolić się wynagrodzeniami daleko odbiegającymi od średniej krajowej.

Mocno zaniepokojone powinny być również samorządowcy w powiecie brodnickim. Tu doszło do 29 prób samobójczych – tylu, ile w dwukrotnie większym powiecie inowrocławskim i więcej niż obrębie działania policji grudziądzkiej. Na czarnej liście wyróżnia się również niewielki powiat golubski, w którym rozstać się ze światem chciało w ubiegłym roku 14 osób. Alarmujące liczby odnotowali również policjanci ze Świecia (19), Nakła (14) oraz Żnina (11).

Poniedziałkowe pożegnania
W pierwszych trzech miesiącach w województwie odnotowano już 99 prób samobójczych. Najwięcej w Bydgoszczy (24), ale sporo również w Grudziądzu (12, dla porównania w Toruniu – 7).

Co charakterystyczne, do zamachów samobójczych dochodzi w poniedziałki. Najczęściej decyzję o odejściu podejmują ludzie w przedziale 40-50 lat, ale również osoby od 19 do 35 roku życia. Z życiem żegnają się jednak ludzie w każdym wieku. W 2020 roku samobójstwo popełniło w naszym regionie 8 osób, które przekroczyły 85 rok życia. Samobójcy odchodzą głównie we własnych domach (lub na terenie gospodarstw), według statystyk, zdecydowana większość wybiera śmierć przez powieszenie. Mitem jest, że dominują wśród samobójców osoby bez środków do życia. Zdecydowanie największa część ma stałą pracę albo świadczenie.

Samobójczy wirus?
Czy pandemia miała wpływ na wzrost liczby samobójstw? Liczby z naszego regionu tego nie potwierdzają. Nie zmienia to faktu, że liczba samobójstw wykazuje od lat tendencję rosnącą (od 2013 roku zwiększyła się o 40 proc.!). Jeszcze większy wzrost odnotowywany jest w grupie dzieci i młodzieży. W grupie tej liczba zamachów samobójczych wzrosła 2,5-krotnie. Wskutek zamachu na własne życie ginie każdego roku 2 razy więcej Polaków niż z powodu wypadków samochodowych.

https://pomorska.pl/

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: