NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Niemcy. AUTOPSJA JEST OBOWIĄZKOWA ! Jeśli umierają świeżo zaszczepieni ludzie, sledztwo prowadzi Wydział Dochodzeń Kryminalnych
EUROSTAT DANE O NADUMIERALNOŚĆI  COVID - 19 NAJWIĘCEJ ZMARŁYCH W KRAJACH SŁOWIAŃSKICH !! NAWET O 45% !!
LIMFADENOPATIA : poważna niekorzystna reakcja na iniekcje Covid zapowiada pandemię zabójców w zwolnionym tempie
Analiza pałeczek testowych ,które wsadzasz do nosa! DARPA HYDROGEL ! W Republice Słowackiej – potwierdzenie ludobójstwa.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

„Irytacja dla klasy rządzącej”: dlaczego w Niemczech zaczęli mówić o wyjściu z UE

Większość delegatów na Kongres Federalny „Alternatywy dla Niemiec” (AfD) poparła pomysł wyjścia NRF z Unii Europejskiej. Wyniki głosowania zostaną odzwierciedlone w programie AfD. Ta partia powstała w 2013 roku, ale już stała się jedną z wiodących sił politycznych w kraju. Jednak, jak zauważają eksperci, raczej nie uda się w najbliższym czasie zrealizować swojego programu, gdyż inne duże partie nie planują wchodzenia z nim w koalicję. Ponadto analitycy twierdzą, że pomysł wyjścia z Unii Europejskiej nie jest jeszcze popularny wśród obywateli Niemiec.
„Irytacja dla klasy rządzącej”: dlaczego w Niemczech zaczęli mówić o wyjściu z UE

Większość delegatów kongresu federalnego partii „Alternatywa dla Niemiec” w Dreźnie opowiedziała się za wystąpieniem NRF z UE.

Według agencji DPA ponad 550 obecnych osób zagłosowało za odpowiednią rezolucją.

„Uważamy, że Niemcy muszą opuścić UE i stworzyć nową europejską wspólnotę gospodarczą”,  wydanie Bild cytuje fragment próbki nowego programu wyborczego AfD.

Jednak szef partii Jörg Moyten, który jest posłem do Parlamentu Europejskiego, wypowiedział się przeciwko takiemu pomysłowi. Uważa, że ​​w ramach UE konieczne jest współdziałanie z innymi partiami, np. Z Partią Węgierskiego Związku Obywatelskiego (FIDESZ) premiera Węgier Viktora Orbana. Jego zdaniem AfD nic nie osiągnie, jeśli zadeklaruje chęć wyjścia z Unii Europejskiej, więc „znacznie mądrzej” byłoby współpracować z innymi stronami.

Hashtag #Dexit (dexit – wyjście Niemiec z Unii Europejskiej przez analogię z Brexitem – wyjście Wielkiej Brytanii z UE – RT ) stał się w niedzielę jednym z najpopularniejszych na Twitterze – pisze dziennik Die Welt.

Jednocześnie niektóre siły polityczne skrytykowały ostatnie głosowanie. Na przykład wiceprzewodniczący Wolnej Partii Demokratycznej Alexander Graf Lambsdorff napisał na swoim Twitterze, że wyjście NRF z Unii Europejskiej stanie się „końcem UE i rynku wewnętrznego, najważniejszym rynkiem eksportowym”.

Warto przypomnieć, że w przyjętym dwa lata temu programie wyborów europejskich AfD ostrożniej formułowała swoje stanowisko w sprawie ewentualnego wyjścia z UE.

„Jeśli nasze fundamentalne inicjatywy reform nie mogą zostać wdrożone w istniejącym systemie UE w rozsądnych ramach czasowych, uważamy za konieczne, aby Niemcy wycofały się lub uporządkowały rozwiązanie Unii Europejskiej i utworzyły nową europejską wspólnotę gospodarczą o wspólnych interesach” – stwierdziła partia.

Tak zwany dexitis, zgodnie z ówczesnym stanowiskiem AfD, byłby możliwy dopiero po referendum w sprawie wyjścia Niemiec z UE.

Ambitni eurosceptycy

 

Założona w 2013 roku „Alternatywa dla Niemiec” rozpoczęła swoje życie polityczne stosunkowo pomyślnie, uzyskując 4,7% głosów w pierwszych wyborach do Bundestagu w 2013 roku. Nie była w stanie pokonać pięcioprocentowej bariery przejścia, jednak, jak mówią eksperci, ogłosiła się dość głośno.

Już w kolejnych wyborach parlamentarnych w 2017 roku AfD weszła do parlamentu, poprawiając swoje wyniki prawie trzykrotnie: poparło ją wówczas 12,6% wyborców. Dla porównania: zwycięzca tych wyborów, konserwatywny blok Angeli Merkel, CDU / CSU, zdobył w wyborach 33% głosów, a Partia Socjaldemokratyczna (SPD) – 20,5%.

Jednocześnie Alternatywa dla Niemiec ominęła szereg znanych i bardziej doświadczonych organizacji politycznych, m.in. Wolną Partię Demokratyczną (10,7%), Zielonych (8,9%) i Lewicę (9,2%).

Platforma ideologiczna „Alternatywa dla Niemiec” pozwala na zaklasyfikowanie tej partii jako prawicowej organizacji politycznej. Członkowie AfD w Europie są uważani za eurosceptyków, ponieważ krytycznie odnoszą się do projektu Unii Europejskiej w jego obecnym formacie, w szczególności euro.

 

Partia jest również sceptyczna co do aktualnej agendy środowiskowej w Niemczech. Według AfD ceny energii elektrycznej w kraju są zbyt wysokie, ponieważ konsumenci muszą płacić dopłaty do energii odnawialnej.

AfD przywiązuje również dużą wagę do kwestii demograficznych i migracyjnych. Partia jest przekonana, że ​​RFN nie powinna wpuszczać na swoje terytorium osób słabo wykształconych z innych krajów, ponieważ nie będą one w stanie przystosować się do współczesnego społeczeństwa i nie będą miały szans na znalezienie pracy.

Zdaniem ekspertów to właśnie wezwanie do ograniczenia przyjmowania migrantów przyczyniło się do wzrostu popularności tej siły politycznej. Czynnik ten miał szczególne znaczenie w czasie kryzysu migracyjnego, kiedy Europę ogarnęła fala uchodźców z Syrii. Jednocześnie kanclerz Angela Merkel opowiadała się za tym, by Europa wpuściła uchodźców z Bliskiego Wschodu.

Należy zauważyć, że AfD często krytykuje dominujący kurs polityki zagranicznej NRF, w tym wobec Rosji. Dlatego w grudniu 2020 roku AfD skrytykowała politykę sankcji UE i USA wobec Federacji Rosyjskiej.

Tino Krupalla, współprzewodniczący partii Alternatywa dla Niemiec, powiedział w szczególności, że antyrosyjskie sankcje Unii Europejskiej i działania odwetowe Federacji Rosyjskiej wyrządziły Niemcom znaczne szkody – z ich powodu kraj stracił 60. tysięcy miejsc pracy.

Stanowisko AfD różni się od polityki oficjalnego Berlina także w kwestii Syrii. Na przykład w 2018 roku partia zakwestionowała panujący w świecie zachodnim pogląd, że rzekomo odpowiedzialny za atak chemiczny w Dumie Syrii był rząd Baszara al-Assada.

Ponadto AfD opowiada się za dokończeniem budowy Nord Stream 2. Tak stwierdził w marcu 2021 r. Współprzewodniczący frakcji „Alternatywa dla Niemiec”, członek Bundestagu Alis Weidel.

„Partia wytrzymuje ciężką walkę”

 

Zdaniem Igora Maksimyczewa, głównego badacza Instytutu Europy Rosyjskiej Akademii Nauk, dziś AfD jest „wpływową partią konserwatywną, sprzeciwiającą się zaostrzeniu stosunków z Rosją”.

Zdaniem Aleksandra Kamkina, czołowego badacza w Centrum Germanistyki Instytutu Europy Rosyjskiej Akademii Nauk, sukces AfD w dużej mierze wynika z gromadzenia przez nią tzw. Głosów protestu.

„Alternatywa dla Niemiec” działa publicznie i drażni, gromadzi głosy protestu tych, którzy sprzeciwiają się istniejącemu systemowi politycznemu, którzy chcą zmian w kraju ”- wyjaśnił Kamkin w rozmowie z RT.

 

Jednocześnie, zdaniem Igora Maksimyczewa, AfD jest w swego rodzaju „izolacji” wewnątrz RFN.

„Dominujące partie w Niemczech uważają„ Alternatywę dla Niemiec ”za„ uścisk dłoni ”, więc każda z jej propozycji napotyka zaciekły opór. Można się spodziewać, że siły te przeciwstawią się również pomysłowi wyjścia NRF z UE ”- zasugerował Maksimyczew w rozmowie z RT.

Alexander Kamkin wyznaje podobny punkt widzenia.

„Inne partie Bundestagu i Landtagu odmawiają przystąpienia do koalicji z AfD. Starają się to na wszelkie możliwe sposoby ograniczać, krytykowane przez media i polityczną potęgę. Jednak partia wytrzymuje ciężką walkę i udało jej się wpisać w krajobraz polityczny. Już teraz wyborcy głosują na nią dość masowo, zwłaszcza w NRD. To poważny wynik, biorąc pod uwagę, że partia jest młoda. Nie można wykluczyć, że ta siła powoli, ale pewnie, odzyska elektorat od politycznych potęg ”- przewiduje analityk.

Niemniej eksperci są zgodni co do tego, że w dającej się przewidzieć przyszłości „Alternatywa dla Niemiec” nie będzie w stanie wyjść z Unii Europejskiej. Dziś ten pomysł nie jest w Niemczech traktowany poważnie i nie znajduje poparcia w samym kierownictwie partii.

Według sondażu przeprowadzonego przez Parlament Europejski w 2019 r. 10% Niemców opowiada się za opuszczeniem UE. Jednocześnie 76% respondentów popiera członkostwo w Unii Europejskiej.

„Nie jest to jeszcze możliwe, ponieważ Niemcy nie czują woli prowadzenia niezależnej polityki. Aby powtórzyć drogę Wielkiej Brytanii, wystarczy silna wola i duża baza zwolenników. Tak się jeszcze nie stało ”- mówi Igor Maksimychev.

To stanowisko podziela Aleksander Kamkin.

„Temat wyjścia z UE będzie używany jako rodzaj irytacji dla klasy rządzącej lub trollowania struktur politycznych Brukseli. O wyjściu Niemiec z UE raczej nie będzie dyskutować na szczeblu federalnym, ponieważ Niemcy są jednym z głównych elementów strukturalnych kręgosłupa Unii Europejskiej – podsumował ekspert.

https://russian.rt.com/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: