Zamknięcie w Wiedniu, Dolnej Austrii i Burgenlandzie zostało właśnie przedłużone do 18 kwietnia. Niektórym „ekspertom” nie wystarcza tylko wschodnia Austria. Prezes Stowarzyszenia Lekarskiego Thomas Szekeres apeluje o zamknięcie w całej Austrii i zakup znacznie większej ilości szczepionek.

Szekeres ostrzega przed następną falą

Rzekomo dramatyczna „sytuacja w szpitalach i oddziałach intensywnej terapii” musi ponownie służyć jako przyczyna ponownego zamknięcia populacji Sytuacja wkrótce miałaby wyglądać podobnie w innych krajach związkowych, napisał Szekeres zgodnie z doniesieniem medialnym na swoim blogu. Wskaźniki zachorowalności mogą być niższe na Zachodzie, ale zapomnij o lokalnych klastrach, które wciąż się pojawiają.

Wirus „nie zna granic”, mówi Szekeres i obawia się, że „trzecia fala” spowoduje również „bardzo dramatyczną sytuację na oddziałach intensywnej terapii” w zachodnich landach. Według Szekeres rozwiązaniem są dwa do trzech tygodni twardej blokady na całym terytorium federalnym.

„Szczepić, zaszczepić, zaszczepić”

„Szczepionkę należy kupować wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, tak szybko, jak to możliwe” – mówi prezes Izby. „Jeśli w weekend wielkanocny nie można zaszczepić nawet 10 000 jednostek, to przemawia to za gospodarką skrajnego niedoboru”.

Dlatego Szekeres domaga się: „Zamknięcie całej Austrii, kupcie szczepionki, zaszczepcie, zaszczepcie, zaszczepcie. A jeśli to konieczne, idź własną drogą i zapomnij o już chwiejnej solidarności z UE ”. Można by go pomylić z przedstawicielem farmaceutycznym …

Wochenblick