NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7322 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
NIEMCY: TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY POZWOLIŁ NA RATYFIKACJĘ FUNDUSZU ODBUDOWY UE
CZY COVID TO OSZUSTWO I NARZĘDZIE ZBRODNIARZY ? MATERIAŁ NADESŁANY PRZEZ CZYTELNIKA
Pilne!!! Znamy Plan ewakuacji Rządu RP na wypadek wojny z Rosją!!!
Przeczytaj!! Po co im spis powszechny ??
Tłum żydów tańczy na lotnisku Chopina. Gdzie jest epidemia?
Morawiecki OSZALAŁ! Rząd uderzy w Polaków
EGIPT - 04.04.2021 - WIELKI NEOPOGAŃSKI RYTUAŁ - UROCZYSTE WPROWADZENIE DO KAIRU 22 MUMII FARAONÓW - VIDEO - CZY WŁAŚNIE UAKTYWNIONO LEGENDARNĄ KLĄTWĘ ??
Iran „świętuje” potężną eksplozję w fabryce rakiet w Izraelu - wideo
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Porozumienie Chiny-Iran za 400 miliardów dolarów: Zmiana władzy zagraża zachodniej energetyce

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Chinese Foreign Minister Wang Yi in Iran

27 marca nastąpiła kulminacja półdekadowych negocjacji między Pekinem a Teheranem – ministrowie spraw zagranicznych spotkali się, aby podpisać dwudziestopięcioletnie partnerstwo strategiczne i gospodarcze o wartości 400 mld dolarów. Specyfika porozumienia jest w dużej mierze zgodna z realizowaną przez Chiny Inicjatywą Pasa i Drogi (BRI), w ramach której wydają one miliardy na inwestycje infrastrukturalne z myślą o długoterminowych wpływach oraz hegemonii gospodarczej i bezpieczeństwa. Główne sektory obejmują ropę naftową, gaz, petrochemię, źródła odnawialne, energię jądrową i infrastrukturę energetyczną. Projekt porozumienia obejmował również współpracę w dziedzinie zaawansowanych technologii i wojskowości, a także budowę portów, aby ułatwić integrację Iranu z chińskimi szlakami handlowymi Belt and Road.

W porozumieniu prezydent Joe Biden zaproponował demokratyczny odpowiednik, wzywając Zachód do rywalizacji z chińskimi wydatkami w Azji Środkowej, Afryce i krajach rozwijających się.

Strategiczne partnerstwo między Chinami a Iranem ma poważne konsekwencje dla strategii Stanów Zjednoczonych, polegającej na współpracy z OPEC, powstrzymywaniu Chin i wykorzystywaniu przez Zachód sankcji do wywierania presji na państwa niewspółpracujące.

Rywalizacja mocarstwowa między USA a Chinami jest w pełnym rozkwicie.

Amerykańskie sankcje zadziałały na Iran. Nawet przed wprowadzeniem COVID-19, który okazał się niszczycielski dla Islamskiej Republiki, eksport ropy naftowej z tego kraju spadł o miliony baryłek dziennie.

Sankcje gospodarcze są naprawdę skuteczną bronią tak długo, jak długo kraj będący ich celem nie ma dokąd pójść. Chiny są jednak skłonne robić interesy z krajami objętymi sankcjami przez zachodnie demokracje. Nie jest zaskoczeniem, że ropa naftowa jest głównym składnikiem nowo podpisanego partnerstwa. Chociaż Chiny prawdopodobnie będą kupować ropę z dużym dyskontem, sam zwiększony przepływ środków finansowych pomoże Iranowi przetrwać presję, która ma na celu zmuszenie go do przestrzegania prawa międzynarodowego.

Irański reżim znalazł słodkiego tatusia.

Oprócz bezpośredniego eksportu ropy naftowej mówi się o wspólnym irańsko-chińskim banku, który mógłby ułatwić omijanie sankcji. Jest to wyraźny precedens: Chiny kupują także wenezuelską ropę, a większość północnokoreańskich interesów pod stołem odbywa się za pośrednictwem ich większego, znacznie mniej odizolowanego sąsiada.

Dla Chin korzyść jest po części prosta. Kolejny naród spoza obecnego porządku kierowanego przez Amerykę zostaje wciągnięty w orbitę Pekinu. Przyszły eksport i import mógłby stać się łatwiejszy dzięki wskrzeszeniu proponowanej wcześniej 926-kilometrowej linii kolejowej Nowego Jedwabnego Szlaku, przecinającej większość Azji Środkowej i z potencjałem rozszerzenia na Turcję. Chiny budują współczesny Jedwabny Szlak przez Azję i do Europy, ten wykonany z żelaza, stali, betonu, szkła, światłowodów – i długu zagranicznego. A wschodzące supermocarstwa są zawsze zainteresowane dodawaniem kolejnych państw klienckich do swojej menażerii.

map
Mapa: Inicjatywa Chin „Pas i Droga” RADA EUROPEJSKA DS. STOSUNKÓW ZAGRANICZNYCH

Ożywiony Iran podniesie ciśnienie krwi w Waszyngtonie i poza nim. Mając geopolityczne wsparcie Chin i koło ratunkowe dla swojej gospodarki, możemy spodziewać się bardziej ośmielonej Republiki Islamskiej – takiej, która zyska nowy wpływ na negocjacje. Jeśli prezydent Biden myśli, że uda mu się renegocjować umowę Obamy, to zadanie to właśnie stało się znacznie trudniejsze.

Podobnie, irańskie „wykrwawianie Saudyjczyków” przez proxy Houthi w Jemenie (i wspieranie grup ekstremistycznych od Libanu przez Syrię po Irak) będzie teraz o wiele poważniejszym wyzwaniem do rozwiązania.

Są jednak i minusy zabiegania przez Chiny o względy kolejnego niestabilnego satelity. Pogłębiając więzi z Teheranem, Pekin ryzykuje wyobcowanie reszty Bliskiego Wschodu, gdzie wcześniej szukał partnerstwa. W ciągu ostatniej dekady ChRL zwiększyła swój wpływ na gospodarkę, politykę i bezpieczeństwo w regionie, stając się największym inwestorem zewnętrznym dla wielu z tych krajów.

Chiny są największym partnerem handlowym Arabii Saudyjskiej i drugim co do wielkości partnerem Izraela, przy czym oba te kraje uważają Iran za swoje główne zagrożenie geopolityczne. Potencjał wzrostu napięć jest wysoki. Chiny prowadzą niebezpieczną grę, w której będą musiały zręcznie lawirować, aby ich nowo odkryte strategiczne relacje nie stały się strategiczną odpowiedzialnością.

Wygląda na to, że Pekin zważył ryzyko – kalkulując, że warto mieć kolejnego bogatego w energię, antyamerykańskiego satelitę, nawet jeśli taki układ będzie denerwował zarówno partnerów, jak i rywali.

Zakładając, że Teheran jest gotowy do odegrania tej roli.

W zeszłym roku irańskie media społecznościowe krytykowały nadchodzący pakt i wzywały reżim ajatollaha Chamenei do zerwania porozumienia. Wielu twierdziło, że będzie to równoznaczne z zaprzedaniem się obcej imperialnej potędze. FT podał, że podpisanie dokumentów podczas świąt perskiego nowego roku i odmowa ujawnienia jakichkolwiek szczegółów może mieć na celu uniknięcie publicznej krytyki.

Ponieważ jednak teokratyczna dyktatura w Teheranie ignoruje wolę ludu, prawdopodobnie dojdzie do zmiany układu – z fatalnymi konsekwencjami dla światowych dostaw energii oraz dla zachodnich interesów w Zatoce Perskiej i na Bliskim Wschodzie.

forbes.com

Made in china - Memy.pl

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK - NIEDZIELA 21.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: