NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7322 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
NIEMCY: TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY POZWOLIŁ NA RATYFIKACJĘ FUNDUSZU ODBUDOWY UE
CZY COVID TO OSZUSTWO I NARZĘDZIE ZBRODNIARZY ? MATERIAŁ NADESŁANY PRZEZ CZYTELNIKA
Pilne!!! Znamy Plan ewakuacji Rządu RP na wypadek wojny z Rosją!!!
Przeczytaj!! Po co im spis powszechny ??
Tłum żydów tańczy na lotnisku Chopina. Gdzie jest epidemia?
Morawiecki OSZALAŁ! Rząd uderzy w Polaków
EGIPT - 04.04.2021 - WIELKI NEOPOGAŃSKI RYTUAŁ - UROCZYSTE WPROWADZENIE DO KAIRU 22 MUMII FARAONÓW - VIDEO - CZY WŁAŚNIE UAKTYWNIONO LEGENDARNĄ KLĄTWĘ ??
Iran „świętuje” potężną eksplozję w fabryce rakiet w Izraelu - wideo
Kategorie
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Bankowość centralna jako motor korupcji i rola Jeffersona, Hamiltona i Waszyngtona

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Alexander Hamilton i Thomas Jefferson

 

Thomas J. DiLorenzo

Wiele napisano o słynnej debacie pomiędzy Thomasem Jeffersonem i Alexandrem Hamiltonem na temat konstytucyjności pierwszego banku centralnego Ameryki, Banku Stanów Zjednoczonych (BUS). To właśnie tam Jefferson, jako sekretarz stanu, przedstawił swój „ścisły konstruktywistyczny” pogląd na konstytucję, przekonując prezydenta Jerzego Waszyngtona, że skoro bank centralny nie jest jednym z uprawnień wyraźnie przekazanych przez stany rządowi centralnemu, a pomysł ten został wyraźnie odrzucony przez konwencję konstytucyjną, to bank centralny jest niezgodny z konstytucją.

Sekretarz skarbu Alexander Hamilton notorycznie odpowiadał, wymyślając pojęcie „domniemanych”, w przeciwieństwie do enumeratywnych uprawnień konstytucji.

George Washington podpisał ustawę tworzącą BUS nie ze względu na siłę argumentu Hamiltona, ale z powodu podejrzanego układu politycznego.

Stolica kraju była przenoszona z Nowego Jorku do Wirginii, a Waszyngton chciał, aby granica nowego Dystryktu Kolumbii przylegała do jego posiadłości w Mount Vernon. W zamian za zmianę granic Dystryktu Waszyngton podpisał ustawę federalistów o utworzeniu BUS.

Pierwszy bank centralny Ameryki powstał w wyniku skorumpowanej transakcji politycznej, ale ten konkretny akt korupcji politycznej blednie w porównaniu z tym, co Hamilton i Federaliści naprawdę mieli na myśli. Jak napisał Murray Rothbard w The Mystery of Banking (s. 192), Hamilton i jego polityczni rodacy, a zwłaszcza przedsiębiorca zbrojeniowy/kongresmen z Filadelfii Robert Morris, chcieli

przywrócić w nowych Stanach Zjednoczonych system merkantylizmu i wielkiego rządu podobny do tego, jaki panował w Wielkiej Brytanii, przeciwko któremu zbuntowali się koloniści. Celem było posiadanie silnego rządu centralnego, szczególnie silnego prezydenta lub króla jako szefa rządu, zbudowanego dzięki wysokim podatkom i dużemu długowi publicznemu.

Szczególnie ważną częścią tego, co Rothbard nazwał „schematem Morrisa”, było „zorganizowanie i kierowanie bankiem centralnym, aby zapewnić tani kredyt i rozszerzony pieniądz dla siebie i swoich sojuszników”.

Hamilton był makiawelicznym pociągaczem Morrisa za sznurki w administracji waszyngtońskiej. Jak wyjaśnia Douglas Adair, redaktor The Federalist Papers (wydanie Penguin Books z 1980 r., s. 171),

Hamilton z przebiegłą błyskotliwością, poprzez program ustawodawstwa klasowego, zamierzał zjednoczyć interesy majątkowe na wschodnim wybrzeżu w spójną partię administracyjną, a jednocześnie próbował uczynić władzę wykonawczą dominującą nad Kongresem poprzez hojne wykorzystanie systemu łupów. Realizując swój plan (…) Hamilton przekształcił każdą transakcję finansową Departamentu Skarbu w orgię spekulacji i grabieży, w której uczestniczyli wybrani senatorowie, kongresmeni i niektórzy z ich bogatszych wyborców w całym kraju”.

Adair mówi o tym, w jaki sposób Hamilton przeprowadził nacjonalizację starego długu rządowego. Wyemitowano nowe obligacje rządowe, a stary dług miał zostać spieniężony po wartości nominalnej. Plan ten „natychmiast stał się powszechnie znany w Nowym Jorku”, napisał John Steele Gordon w Hamilton’s Blessing (s. 25), „ale wieści o nim rozprzestrzeniały się powoli, konno i żaglowcami, do reszty kraju”. W ten sposób powstała ogromna okazja arbitrażowa dla nowojorsko-filadelfijskich insiderów politycznych, takich jak Robert Morris i jego wspólnicy biznesowi. Był to pierwszy w historii USA przypadek politycznego insider tradingu.

Polityczni insiderzy, w tym wielu członków Kongresu, natychmiast przystąpili do działania, aby kupić jak najwięcej starych obligacji rządowych od niczego niepodejrzewających weteranów Wojny Rewolucyjnej za zaledwie 2 procent wartości nominalnej. Historyk Claude Bowers opisał tę scenę w swojej książce „Jefferson i Hamilton,

ekspresy z bardzo dużymi sumami pieniędzy w drodze do Karoliny Północnej w celach spekulacyjnych … rozbryzgiwały się i obijały o nędzne zimowe drogi…. Dwa szybko pływające statki, wyczarterowane przez członka Kongresu … orały wody na południe w podobnej misji. (p. 47)

Wśród ludzi, którzy stali się natychmiastowymi milionerami, byli „czołowi członkowie Kongresu, którzy wiedzieli, że wprowadzono przepisy dotyczące wykupu papieru [po wartości nominalnej]”, napisał Bowers (s. 48).

Obserwując ten przekręt, polityczny nemezis Hamiltona, Thomas Jefferson, zrozumiał, że Hamilton celowo tworzył system zinstytucjonalizowanej korupcji, aby kupić poparcie polityczne w Kongresie dla wielkorządowego merkantylistyczno-imperialistycznego programu swojej partii – dokładnie takiego systemu politycznego, przeciwko któremu koloniści toczyli wojnę. W eseju z 4 lutego 1818 r. (w Thomas Jefferson: Writings, s. 661-696), napisanym długo po śmierci Hamiltona w 1804 r., Jefferson przypomniał, co Hamilton robił: „System finansowy Hamiltona miał dwa obiekty. Po pierwsze, jako łamigłówka, aby wykluczyć powszechne zrozumienie i dociekanie. Po drugie, jako maszyna do korumpowania władzy ustawodawczej” (podkreślenie dodane).

W odniesieniu do tego drugiego „celu” Jefferson wyjaśnił, że Hamilton

wyznawał pogląd, że człowiek może być rządzony tylko z jednego z dwóch motywów, siły lub interesu: siła, jak zauważył, w tym kraju nie wchodziła w rachubę [uwaga: to było przed Lincolnem]; dlatego też interes członków [Kongresu] musi być trzymany w ręku, aby utrzymać legislatywę w jedności z władzą wykonawczą. Z żalem i wstydem trzeba przyznać, że jego maszyna nie była pozbawiona efektów…. Niektórzy członkowie [Kongresu] okazali się na tyle nikczemni, że nagięli swoje obowiązki do własnych interesów i dbali raczej o dobro osobiste niż publiczne.

Jefferson opisał następnie tę samą scenę, o której mowa powyżej w cytacie z Claude’a Bowersa:

Zaczęła się walka o bazę. Kurierzy i konie sztafetowe na lądzie oraz szybkie łodzie pilotowe na morzu latały we wszystkich kierunkach. Aktywni partnerzy i agenci byli związani i zatrudnieni w każdym stanie, mieście i okolicy, a ten papier został wykupiony za 5, a nawet tak nisko jak 2% w funcie, zanim posiadacz wiedział, że Kongres już przewidział jego wykup po cenie nominalnej. Niezwykłe sumy zostały w ten sposób wyłudzone od biednych i nieświadomych.

„Ludzie wzbogaceni w ten sposób dzięki zręczności przywódcy [Hamiltona]” – pisał Jefferson – „podążali oczywiście za wodzem, który prowadził ich do fortuny, i w ten sposób stawali się gorliwymi narzędziami wszystkich jego [politycznych] przedsięwzięć”.

Ale władza polityczna stworzona dzięki takiej grabieży była tylko tymczasowa, mówił Jefferson. „Zostałaby utracona wraz z utratą [tj. przejściem na emeryturę lub śmiercią] poszczególnych członków [Kongresu], których wzbogaciła”. Dlatego, rozumował Jefferson, „trzeba wymyślić jakiś trwalszy mechanizm wpływu”. Tym trwałym motorem korupcji, powiedział Jefferson, „był Bank Stanów Zjednoczonych”. Bank centralny, raz ustanowiony, byłby bardzo trudny do zniszczenia i nieuchronnie stałby się stałym źródłem finansowania politycznego przekupstwa i manipulacji. Jakże prorocze.

Jefferson doszedł do wniosku, że „Hamilton był nie tylko monarchistą, ale zwolennikiem monarchii opartej na korupcji”, z bankiem centralnym będącym finansowym centrum tego skorumpowanego reżimu. Doszedł do tego wniosku na podstawie obserwacji zachowania Hamiltona jako sekretarza skarbu, a także osobistej rozmowy z udziałem jego samego, Hamiltona, sekretarza wojny Henry’ego Knoxa, prezydenta Johna Adamsa i prokuratora generalnego Edmunda Randolpha w 1791 roku, roku powstania BUS.

Jefferson przypomniał sobie, jak prezydent John Adams powiedział o brytyjskiej konstytucji: „Oczyśćcie tę konstytucję z korupcji i dajcie jej ludowej gałęzi równość reprezentacji, a będzie to najdoskonalsza konstytucja, jaką kiedykolwiek wymyślił rozum człowieka”. Na co Hamilton zaprotestował,

Oczyśćcie ją z korupcji i dajcie jej ludowej gałęzi równość reprezentacji, a stałaby się niewykonalnym rządem; w obecnym kształcie, ze wszystkimi swoimi domniemanymi wadami, jest najdoskonalszym rządem, jaki kiedykolwiek istniał.

Hamilton był „tak oczarowany i wypaczony przez brytyjski przykład”, pisał Jefferson, „że był przekonany, iż korupcja jest niezbędna do rządzenia narodem” (s. 671). Hamilton postrzegał „swój” bank, Bank Stanów Zjednoczonych, jako absolutnie niezbędny dla swojej zamerykanizowanej wersji „najdoskonalszego rządu, jaki kiedykolwiek istniał”.

Thomas DiLorenzo jest byłym profesorem ekonomii na Loyola University Maryland i członkiem senior faculty Instytutu Misesa. Jest autorem książek: The Real Lincoln; How Capitalism Saved America; Lincoln Unmasked; Hamilton’s Curse; Organized Crime: The Unvarnished Truth About Government; oraz The Problem with Socialism.

Powyższy tekst pierwotnie ukazał się na stronie mises.org.

https://www.economicpolicyjournal.com/

Za hajs banku baluj! Te MEMY o kredycie cię rozbawią. Komiczne czy gorzkie  podsumowanie polskiej rzeczywistości? | Kurier Poranny

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK - NIEDZIELA 21.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
Live streaming - KLIKNIJ >>>>>>>
 

WSPARCIE FINANSOWE  DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI "

AKTUALNIE PRACE ORGANIZACYJNE TRWAJĄ - DO CZASU ZAREJESTROWANIA STOWARZYSZENIA I ZAŁOŻENIA KONTA BANKOWEGO DOBROWOLNE WSPARCIE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA DANE NIŻEJ PODANE ( KLIKNIJ) Z DOPISKIEM W TYTULE PRZELEWU - DAROWIZNA - D.R.P.P (inaczej opisane przelewy nie dotrą)

Holler Box
%d bloggers like this: