NAJNOWSZE VIDEO
30 NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANYCH JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE VIDEO
Posted by Ewa.x
7289 views
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Musimy trzymać się z dala od ludzi, którzy zostali zaszczepieni? Wyślijcie więc Państwo proszę ten artykuł do lekarzy i dziennikarzy, do przyjaciół i krewnych!! Udostępniajcie!!
Jan Taratajcio i Grzegorz - ofiara choroby Morgellona - prowadził Marek Podlecki ( Video +18 SZOK!)
Szokujący nekrolog Krawczyka!!  Zareagował członek Zarządu EMA.
Izraelczycy wnieśli pozew w związku z naruszeniem Kodeksu Norymberskiego, za stosowanie przymusu szczepień cowid!!
Były wiceprezes Pfizer: „Rządy okłamują cię i przygotowują się do masowego wyludnienia”
MORGELONY – broń biologiczna XXI wieku!! FOTO +18
WYBIERAMY LOGO DLA STOWARZYSZENIA "RUCH PRZYWRÓCENIA PRAWORZĄDNOŚCI"
RUSZYŁA NIEMIECKA POMOC DLA POLAKÓW Potrzebne ubrania, jedzenie a nawet woda OTO PRAWDZIWA SYTUACJA W POLSKICH SZPITALACH
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY
Kategorie
TRANSLATOR CAŁEJ STRONY NA DOWOLNY JĘZYK

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Przegląd prasy: Co czeka Ławrowa w Indiach i czy Moskwa skorzysta na porozumieniu Chiny-Iran

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Najważniejsze artykuły z rosyjskiej prasy w poniedziałek, 5 kwietnia

© Biuro Prasowe Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji/TASS

Media: Rosja dąży do przełamania impasu w stosunkach z Indiami

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow odwiedzi w poniedziałek Indie w ramach swojej podróży po Azji, która obejmie również Pakistan. Oczekuje się, że rozmowy w New Delhi utorują drogę do szczytu Rosja-Indie, który został odwołany w zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa. Ambasador Indii w Rosji Bala Venkatesh Varma powiedział Kommersantowi, że w stosunkach dwustronnych nastąpi ważny przełom. Misja Ławrowa nie będzie jednak łatwa, ponieważ stosunki między dwoma krajami stoją w obliczu rosnącej liczby zagrożeń, do których w szczególności należy chiński test czynnika.

Zdaniem Rajesha Rajagopalana, profesora Uniwersytetu Jawaharlala Nehru w New Delhi, postawa Rosji w dużej mierze opiera się na konfrontacji z Zachodem. To sprawia, że Moskwa bardziej polega na Pekinie, podczas gdy Indie znajdują się w trudnej sytuacji ze względu na zależność od dostaw rosyjskiej broni – zauważył ekspert.

„Stosunki w ciągu ostatnich dziesięciu lat utknęły w martwym punkcie. Cierpią na tym przede wszystkim więzi gospodarcze. Związek Radziecki był kiedyś jednym z trzech najważniejszych partnerów gospodarczych Indii, ale Rosja ledwo mieści się w pierwszej dwudziestce” – powiedział „Niezawisimej Gazecie” profesor Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych Siergiej Łunniew. „Są też pewne pozytywne aspekty. Na przykład, trwa współpraca nad szczepionką na Sputnika V. Indie będą ją produkować w większych ilościach niż sama Rosja. Współpraca w dziedzinie obronności pozostaje kamieniem węgielnym stosunków i postępy są tu kontynuowane na wszystkich torach, od systemów S-400 po broń strzelecką. Rosja odpowiada za połowę indyjskiego eksportu broni” – podkreślił ekspert.

Źródła Kommiersanta w New Delhi wskazują na zasadniczą różnicę między relacjami Rosja-Indie i Rosja-Chiny. Zacieśnienie stosunków między Moskwą a Pekinem wynika przede wszystkim ze wspólnej negatywnej agendy obu krajów wobec Stanów Zjednoczonych, natomiast w relacjach Moskwy z New Delhi nie ma ani negatywnej agendy, ani związanych z nią szkód – powiedziało poinformowane źródło.

Nezavisimaya Gazeta: Ukraina kontynuuje budowę wojsk w Donbasie

Ukraina wysłała więcej sił ofensywnych do Donbasu. Analitycy twierdzą, że w najbliższym czasie może dojść do wznowienia działań wojennych w tym regionie. Tymczasem Kijów przygotowuje się do natowskich ćwiczeń „Defender Europe 2021”, pisze „Niezawisimaja Gazieta”.

Politolodzy podkreślają, że w przypadku wybuchu otwartego konfliktu zbrojnego, Rosję czekają niezwykle surowe sankcje. Moskwa jednak wyraźnie przygotowuje się do ewentualnej wojny lub konfliktu zbrojnego na froncie zachodnim, rozmieszczając wojska i sprzęt wojskowy na Krymie i przy granicy z Donbasem. Zdaniem ekspertów, celem jest zademonstrowanie siły militarnej i gotowości rosyjskich sił zbrojnych do obrony interesów Rosji.

Szef samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) Denis Puszilin podkreślił, że „w ostatnich dniach wzrosła liczba ochotników chętnych do przyjazdu do Donbasu”.

„Z pewnością jest to propaganda, ale prawda jest taka, że jest wielu Rosjan, nie tylko w Rosji, którzy są gotowi pomóc Donbasowi” – zauważył ekspert wojskowy płk Nikołaj Szulgin. Jego zdaniem, wypowiedź Puszylina można uznać za „część projektu opartego na schemacie polityki Rosji, mającego na celu powstrzymanie agresywnych dążeń Kijowa” – powiedział.

Tymczasem działania Kijowa wskazują na plany użycia siły militarnej w celu odzyskania Krymu i Donbasu. Przedstawiciel Ukrainy przy grupie kontaktowej ds. Donbasu Aleksiej Arestowicz powiedział, że ćwiczenia Defender Europe 2021, które odbędą się w maju i czerwcu, są ważne dla przećwiczenia sposobów prowadzenia wojny z Rosją.

„Rozpoczęcie natowskich ćwiczeń Defender Europe 2021 wyraźnie koresponduje z możliwymi planami Kijowa dotyczącymi rozpoczęcia działań wojskowych na Krymie i w Donbasie, które media podały do publicznej wiadomości” – podkreślił ekspert wojskowy płk Szamil Garejew. „Nie wykluczam, że Kijów przeprowadzi pierwotny atak na Donbas w maju, a być może na początku czerwca” – dodał.

 

Media: Jordania w obliczu kryzysu politycznego

Zagraniczni analitycy postrzegają obecne wydarzenia w Jordanii albo jako próbę zamachu stanu, albo konflikt w rodzinie królewskiej. Przyrodni brat króla, książę Hamzah bin Hussein, został umieszczony w areszcie domowym, a dziesiątki osób trafiło do aresztu – pisze „Niezawisimaja Gazieta”.

Stany Zjednoczone i sąsiedzi Jordanii, w tym Arabia Saudyjska, wyraziły poparcie dla króla Abdullaha II. „Król Abdullah zawsze polegał na Arabii Saudyjskiej. Nie ma żadnych oznak konfliktu między tymi dwoma krajami, ponieważ nie ma między nimi różnic religijnych” – zaznaczył szef Centrum Europa – Bliski Wschód przy Instytucie Europy Rosyjskiej Akademii Nauk Aleksander Szumilin.

Przypuszczenie, że chodzi o konflikt w rodzinie królewskiej wydaje się być wiarygodne. Kiedy w 1999 roku zmarł król Husajn bin Talal, oczekiwano, że tron obejmie jego starszy brat książę Hassan, ale ani wpływowi członkowie rodziny królewskiej, ani sojusznicy kraju – przede wszystkim Stany Zjednoczone – nie poparli go i w rezultacie królem został Abdullah, a jego brat Hamzah został mianowany księciem koronnym. Abdullah przekazał tytuł księcia koronnego swojemu synowi Husajnowi w 2004 roku. Być może aresztowanie księcia Hamzaha jest kontynuacją wieloletniego sporu rodzinnego.

Orientalistka Alexandra Appelberg powiedziała Wiedomostiom, że błędem jest postrzeganie obecnych wydarzeń jako zamachu stanu. Armia i organy ścigania nie stanęły po stronie domniemanych rebeliantów, więc bardziej prawdopodobne jest, że aresztowanie wysokich urzędników państwowych jest częścią wewnętrznej walki o władzę. Zdaniem Appelberga, nie ma powodu, by mówić o zagranicznej ingerencji. Sytuacja wskazuje na problemy, z jakimi boryka się Jordania, przede wszystkim gospodarcze. „Niestabilna sytuacja gospodarcza kraju pogorszyła się tylko z powodu pandemii COVID-19, królestwo silnie uzależnione jest od pomocy zewnętrznej, w szczególności od Międzynarodowego Funduszu Walutowego” – wyjaśnił ekspert.

 

Nezavisimaya Gazeta: Teheran zacieśnia współpracę z Pekinem i Moskwą, aby zniweczyć zachodnie sankcje

Po podpisaniu strategicznego paktu z Chinami, Iran wystąpi z inicjatywą podpisania porozumienia na dużą skalę również z Rosją. Irańczycy jednoznacznie stwierdzają, że z pomocą Chin i Rosji chcą zniweczyć politykę maksymalnych nacisków Waszyngtonu. Moskwa może jednak ograniczyć się do politycznej treści przyszłego porozumienia z Teheranem – zauważa „Niezawisimaja Gazieta”.

Eksperci mają różne poglądy na temat możliwości powstania takiego strategicznego dokumentu między Iranem a Rosją. Istniejące umowy są wystarczające dla zacieśnienia więzi gospodarczych.

Traktat o podstawach wzajemnych stosunków i zasadach współpracy między Rosją a Iranem, który w marcu obchodził swoje 20-lecie, przewiduje dalsze zacieśnianie relacji, zauważył Aleksander Michajlenko, który kieruje Wydziałem Bezpieczeństwa Globalnego i Działań Polityki Zagranicznej w Rosyjskiej Prezydenckiej Akademii Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej. „Na obecnym etapie można skupić się na aspektach politycznych i strategicznych, a nie gospodarczych” – dodał.

Rosja i Iran nie zawrą porozumienia podobnego do tego, które Teheran podpisał z Pekinem, powiedział starszy pracownik naukowy Instytutu Orientalistyki Rosyjskiej Akademii Nauk Władimir Sazhin. „Rosja po prostu nie może sobie pozwolić na wlanie setek miliardów dolarów w gospodarkę Iranu” – wyjaśnił.

„Na stosunki Iranu z Rosją wpływa wiele czynników, od historycznych po dzisiejsze polityczne i gospodarcze. Pomimo mocnych deklaracji irańskich urzędników, opisałbym relacje rosyjsko-irańskie jako partnerstwo oparte na obecnej sytuacji, a nie jako więzi strategiczne. Nawet jeśli Rosja i Iran osiągną strategiczne porozumienie, będzie ono ważne przede wszystkim z politycznego, a nie gospodarczego punktu widzenia. Dokument ten w niewielkim stopniu przyczyni się do ożywienia stosunków gospodarczych między dwoma krajami” – podkreślił Sazhin.

 

Izvestia: Kurs rubla może stać się bardziej realistyczny

Nadzieje na to, że rubel rosyjski wzrośnie na początku roku, zostały rozwiane. Mimo stosunkowo dobrych podstaw – od tempa ożywienia rosyjskiej gospodarki po ceny ropy – waluta narodowa pozostała niestabilna. Sytuacja będzie niepewna również w drugim kwartale roku, twierdzą eksperci, z którymi rozmawiała Izvestia.

„Ryzyko sankcji jest główną rzeczą, która powstrzymuje rosyjską walutę przed umocnieniem” – zauważył analityk Finamu Andriej Masłow. „Wielu analityków uważa, że rubel jest niedoceniany, ponieważ przy cenach ropy naftowej powyżej 60 dolarów za baryłkę, rosyjska waluta jest nadal słaba w stosunku do dolara i euro, co jest wynikiem poważnego braku zaufania inwestorów opartego właśnie na ryzyku geopolitycznym” – wyjaśnił ekspert. Według niego, rubel będzie się umacniał w ciągu roku, pod warunkiem, że ceny ropy utrzymają się powyżej poziomu 60 dolarów i nie zostaną wprowadzone ostre sankcje.

Główny ekonomista Gazprombanku Siergiej Konygin zwraca uwagę, że niepewność geopolityczna, zapotrzebowanie Ministerstwa Finansów na walutę obcą i rosnąca produkcja ropy w ramach porozumienia OPEC+ pozostają głównymi czynnikami wpływającymi na kurs rosyjskiego rubla. „W sumie, będzie wiele czynników wpływających, które doprowadzą do zwiększonej zmienności waluty krajowej w 2021 roku. Jeśli nie dojdzie do wzrostu napięć politycznych, rubel może wspiąć się do 73-74 za dolara przy dzisiejszych cenach ropy” – dodał ekspert.

Fundamentalnie rubel będzie się umacniał, podkreślił główny ekonomista agencji ratingowej Expert RA Anton Tabakh. „Ceny ropy są komfortowe, a kluczowe stopy wzrosły, ale obawy przed sankcjami powstrzymują wzrost. Spodziewamy się, że rubel będzie zmierzał w kierunku granicy 72 za dolara” – podsumował analityk.

TASS nie ponosi odpowiedzialności za materiały cytowane w tych przeglądach prasy.

Rosja - Memy.pl

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

WRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ KLIKAJĄC W PONIŻSZY ZNAK „X”

W CELU ZAŁOŻENIA KONTA , ZALOGOWANIA SIĘ I URUCHOMIENIA DOSTĘPU PREMIUM

„X”

 

CZERWONE
Holler Box
%d bloggers like this: