Jaka jest wartość zaświadczenia lekarskiego do dziś? Najwyraźniej niewiele, jeśli nie jest to „lekarz” władzy państwowej, któremu wolno doradzać rządowi w czasach Korony.

Stało się to jasne podczas procesu przed sądem okręgowym w Linz, gdzie lekarz pierwszego kontaktu musiał przejść bardzo kłopotliwe przesłuchanie przez sędziego, a także musiał jej wyjaśnić, że działał zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą i przekonaniem.

Wypowiedzenie przez pracodawcę z powodu maski

Zadaniem sędziego było wyjaśnienie, czy pracownik U. został słusznie lub niesłusznie zwolniony przez swojego pracodawcę, ponieważ U. nie nosił maski. Za radą swojego lekarza rodzinnego nie zrobił tego i otrzymał na to odpowiednie zaświadczenie.

W całej Austrii toczą się obecnie procesy o tak zwane zwolnienia motywacyjne. Zwolnienia motywacyjne to zwolnienia, które zostały wydane z „niezadowolonego, niedopuszczalnego motywu”, w tym zwolnienie z powodu braku maski.

Po fali bankructwa, która już się rozpoczęła z powodu niewłaściwej strategii kontroli pandemii, wkrótce lawina pozwów przetoczy się przez sądy, ponieważ następną rzeczą do zrobienia jest zwolnienie wszystkich osób, które nie chcą się szczepić.

Wochenblick